شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - FMJ - 2015-03-20 12:28 AM

مرمیش: زه و sp و پله و قایق مخروطی و روکش نقره ای (که یک آلیاژ سری زمان خودش بوده) و بالانس الاکلنگی رو باهم داره !!!!
واقعا تکنولوژی آلمان مخصوصا اون زمان ما رو انگشت به دهن میذاره و فقط باید تحسین کنیم و بگیم ایولله... خدایی دم سازنده ش گرم.
البته دم راک عزیز هم گرم که عکس این مرمی زیبا رو واسمون گذاشت/ اونایی که درموردش ذکر کردم هرکدوم یه داستانی واسه خودش داره و جمع کردن این همه محاسن در طراحیه یک مرمی نشان از اهمیت و ارزش این فشنگ و کالیبر واسه سازنده و مصرف کننده در زمان خودشه...Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - naeem - 2015-03-23 11:00 AM

با سلام
دوستان کسی این برنو رو میشناسه مال کدوم کشوره؟ ازکردستان عراق اورده شده واینجا بعنوان هدیه به بچه های سپاهی داده شده در جواز المانی خورده ولی علامت خاصی من نمیبینم
عکس2 از برنو گفته شده
عکس 3 از برنو گفته شده
عکس 4،،،، این بر نو در زمان جنگ اورده شده است و الان جواز سپاهی دارد

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-03-23 06:25 PM

سلام
دیروز سرنیزه رو زدم سر لول بلند و بردمش دم در نشون یکی از دوستان بدم....... زن همسایه وقتی دید جیغ کشید........ لذا هیچ وقت تفنگو با سرنیزه نبرید بیرون، مثل اینکه خیلی غلط انداز میشه....... خخخخخخ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-03-23 08:07 PM

دوستان
اگر بخوایم رو برنو بند بذاریم باید به کدام گیره ها وصلش کنیم؟ خودم فکر می کنم به گیره 2 و 4 وصلش کنیم بهتر باشه............
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - naeem - 2015-03-23 08:57 PM

[تصویر: 14271011995.jpg]
[تصویر: 14271011994.jpg]

[تصویر: 14271011993.jpg]

[تصویر: 14271011992.jpg]

[تصویر: 14271011981.jpg]
تصویر های بزرگتر گذاشتم که راحتتر دیده بشه
برنو کدام کشوره؟......پیشاپیش تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2015-03-24 03:10 PM

(2015-03-23 08:57 PM)naeem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 14271011995.jpg]
[تصویر: 14271011994.jpg]

[تصویر: 14271011993.jpg]

[تصویر: 14271011992.jpg]

[تصویر: 14271011981.jpg]
تصویر های بزرگتر گذاشتم که راحتتر دیده بشه
برنو کدام کشوره؟......پیشاپیش تشکر

باسلام خدمت دوستان

دوست عزیز این اسلحه ساخت هر کشوری باشه برای مصرف نطامی یاارتش آن کشورساخته نشده چون اسلحه سازمانی

ارتش هرکشوری معمولا آرم ارتش اون کشور روش حک میشه.مثل شیرخورشید ایران یا شاهین ارتش آلمان نازی.یاستاره ارتش سرخ. این اسلحه ها

که نشان ارتش کشوری ندارند برای مصرف تجاری ساخته میشن.ولی بیش از50کشوردردنیااسلحه ماورز یاهمون برنو درزمان خودش تولید کردن که کشورهای معتبر حتما نام ونشانی ازخودشون میذارند.

RE: معرفي اسلحه برنو - naeem - 2015-03-24 11:55 PM

با سلام مجدد،
با تشکر از sada عزیز
در پیام قبلی عرض کردم که این سلاح غنیمتی از زمان جنگ بوده و متعلق به زرادخانه های ارتش عراق بوده است.وتجاری ساز نبوده است.که بعدها بعنوان هدیه به مالک ان جواز میدهند.که اکنون نیز نزد ایشان میباشد که از رزمندگان قدیمی میباشد.
البته فقط قنداق ان در یکی از استانهای شمالی تعویض و اصلاح شده است. که شامل هیچ گونه علامتی نبود.
مشکل ما همین بی علامتی این سلاح است که معلوم نیست ساخت کدام کشور میباشد .و گرنه ارم و نشان های سازندگان معروف ماوزر تقریبا شناخته شده هستند.
هدف من این است که بعضی از دوستان که با اینگونه سلاح ها زیاد برخورد کرده و تجربه دارند از روی نوعیت ، ظرافت و دهها پارامتر دیگر و حتی رنگ قطعات میتوانند کشور سازنده را مشخص نمایند.که این کار اساتید است..........دست ما کوتاه و خرما بر نخیل........
مثلا یک سلاح ماوزر ارم یک کشور امریکایی را داشت (مربوط به چند سال پیش است و اسم کشور یادم نمیاد)ولی کارشناس از روی کالیبر (اگر درست یادم باشد 7.62 بود مطمءن نیستم) و نوع شعله پوش و چند پارامتر دیگر که یادم رفته است ثابت کرد که این سلاح ساخت اسپانیاست. (فقط یک مثال بود لطفا به اعداد دقت نفرمایید)
مجددا تشکر میکنم

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-03-25 09:07 PM

[تصویر: 14273050241.jpg]

به نظر بنده حقیر این برنو المانیه والمان بودنشو تایید میکنم چند مورد المانی دیدم نحوه وفرم مگسکش با برنو المان مو نمیزنه
(2015-03-23 11:00 AM)naeem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان کسی این برنو رو میشناسه مال کدوم کشوره؟ ازکردستان عراق اورده شده واینجا بعنوان هدیه به بچه های سپاهی داده شده در جواز المانی خورده ولی علامت خاصی من نمیبینم
عکس2 از برنو گفته شده
عکس 3 از برنو گفته شده
عکس 4،،،، این بر نو در زمان جنگ اورده شده است و الان جواز سپاهی دارد

RE: معرفي اسلحه برنو - KRALMAGNUM - 2015-03-25 10:47 PM

سلام دوست عزیز این اسلحه یا توپش عوض شده یا هگام تولید اصلا همین جوری هیچی روش حک نشده .
اما اگه گلنگدنش مال خودش باشه اون ارم w رویه دسته گلنگدن نشانه ساخت اسلحه در المان غربیه West Germany
یا علی

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2015-03-28 12:01 PM

باسلام خدمت دوستان

دوست عزیز ببخشید روی کپ سلاح شماره سریال حک شده؟یافقط همون سریال روی گلن وداره؟