شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - FMJ - 2015-02-08 07:17 PM

(2015-02-08 07:08 PM)sada نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان

جالبه 1309و1317 که میگن ساخت آلمان هست درجه تنظیمش فارسی نوشته شده.ولی 1328که ساخت ایران هست انگلیسی نوشته شده.

احسنت به شما با این نکته بینی!!!
البته من توجه نکرده بودم ولی احتمالا باینخاطر بوده که اونایی که در آلمان با اعداد فارسی تولید شدن همونایی هستن که بعنوان نمونه ی آزمایشی واسه تایید ارتش ایران تولید شده و مابقی که در ایران تولید شدن بشکل اورژینال هستن...
البته باید بررسی بشه معلوم نیست نظرم درست باشه.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-02-08 11:14 PM

برنوهای ۱۳۰۹-۱۲-۱۷-۲۸ ساخت چکوسلواکی درشهربرنو به سفارش ایران
اعدادشکافدرجه وشماره سریال سلاح فارسی حک شده

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-02-09 08:39 PM

دیروز ازفاصله ۲۶۰متری باشکافدرجه ومگسک از۵شلیک ۴تاش رو به حلب روغن ۱۸کیلو زدم
بابرنو بلند ۱۷ وشکافدرجه روی ۴بود
فاصله من تاهدف شیب ارامی داشت ودرشلیک اول گلوله ۳متر مانده به
هدف زمین خورد دراین حالت شکافدرجه رو۳بود وبعد بردم رو ۴ بافشنگ عشایری غیور

RE: معرفي اسلحه برنو - FMJ - 2015-02-09 08:52 PM

(2015-02-09 08:39 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیروز ازفاصله ۲۶۰متری باشکافدرجه ومگسک از۵شلیک ۴تاش رو به حلب روغن ۱۸کیلو زدم
بابرنو بلند ۱۷ وشکافدرجه روی ۴بود
فاصله من تاهدف شیب ارامی داشت ودرشلیک اول گلوله ۳متر مانده به

خیلی عالی
خییییلی عااالی
کاش عکس هم از اسلحه/نوع فشنگها و تیراندازیتون میگرفتین / خالی از لطف نبود...
برنوبلند واسه اینکار نامبر وانه ...!!! دمش گرم...
دم شما هم گرم...

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-02-09 08:56 PM

برای دقت وبررسی بیشتر گلنو ازبرنو جداکردم وبعد ی پوکه شلیک شده رو که تهشو باسرمته ۳ سوراخ کردم
تو خزانه گذاشتم وبادید زدن هدف ازداخل سوراخ پوکه
ودیدزدن ازروی‎ ‎شکافدرجه و مگسک نتایج خوبی داشت
بادهم می وزید ولی برنو بلند دمش گرمه- دم همتون گرم/ یاحق

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2015-02-10 04:39 PM

(2015-02-08 11:14 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برنوهای ۱۳۰۹-۱۲-۱۷-۲۸ ساخت چکوسلواکی درشهربرنو به سفارش ایران
اعدادشکافدرجه وشماره سریال سلاح فارسی حک شده

باسلام خدمت دوستان

دوست عزیز ایجوری که من شنیدم میگن 1328تولید داخل هست.البته من خودم1328دارم واین مسله رو ازرییس دایره اسلحه و

مهمات شهرمون هم پرسیدم ایشون هم گفتند اگر داخل هم تولید شده باشند فقط مونتاژبوده وکلیه قطعات واردشده که اون هم

بانظارت مستشار شرکت فروشنده قطعات مونتاژشده که باتولید درکارخانه چکسلواکی هیچ فرقی نداره.

RE: معرفي اسلحه برنو - كولي - 2015-02-10 07:23 PM

سلام
دوستان باید به این نکات در ساخت تفنگ مشهور به برنو توجه داشت که در حقیقت این اسلحه نمونه ای از تفنگ ماوزر بوده که در کشور چکسلواکی ساخته میشده و رضا خان هم که ارادتی خاص به المان اون موقع داشت بحث هماهنگ سازی سلاح انفرادی ارتش رو و جایگزینی یکی از مدلهای ماوزر رو با تسلیحات پراکنده ارتش پیش میکشه و در سال 1309 بعد از مدتها تست و برسی تفنگ برنو انتخاب میشه و من فکر میکنم که دلیل مورد پسند بودن برنوهای ساخت 1317 به بعد در ایران به این بابت باشه که کشور آلمان پس از اشغال چکسلواکی در سال 1317 (1938 میلادی) وبدست گرفتن کارخانه اسلحه سازی نظارت مستقیم بر ساخت این سلاح را داشت و در کل باید گفت بمدت تقریبا هفت سال در این کشور واین کارخانه سلاح موزر ساخته میشده . و در ضمن از سال 1319 داخل کارخانه مسلسل سازی دوشان تپه تمامی مراحل ساخت تفنگ برنو انجام میشده یعنی همان پرشین ماوزر .

RE: معرفي اسلحه برنو - garin - 2015-02-10 07:34 PM

با سلام پیرو صحبت دوستان امروز برنو یکی از دوستان رو دیدم ولی متاسفانه گوشی همرام نبود عکس بگیرم برنو پرشین متوسط 1317 که شکاف درجه اعدادش انگلیسی واز شماره 3 شروع میشد وخان پهن بود

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-02-11 09:23 AM

اساتید - چرا این نوع شکافدرجه هااز۳شروع شدن؟/یاحق

RE: معرفي اسلحه برنو - FMJ - 2015-02-11 04:00 PM

(2015-02-11 09:23 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید - چرا این نوع شکافدرجه هااز۳شروع شدن؟/یاحق

آسمان عزیز شما این موردی که میفرمایین از 3 شروع شده رو عکسشو دقیق بذار تا بهتون عرض کنم چرا اینجوریه!...
باتشکر.