شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - مهدى١٣٦١ - 2015-01-10 11:38 AM

(2015-01-10 11:21 AM)Colt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
واي كه دود از سر آدم بلند ميشه. بابا چه خبره توي اين بازار. رفتم يه قيمت بگيرم ببينم ساخت يك قنداق چند در مياد. چند جا رفتم يه جا يك تيكه چوب گذاشت جلوي ما گفت كه فلانه و چنانه چوب مال ٤٠ ساله پيشه !!! منم همين طور بربر نگاش ميكردم ولي انصافا نقش چوبه خيلي قشنگ بود ابر و بادي بود آخرش كه از منبر آمد پايين گفتم خوب چند حالا؟ گفت چون شمايي و آشناي فلاني هستي و بد كلي منت ١/٥ ميليون تومان چوب ١/٥ هم دست مزد ميگيرم بتراشم ميشه براي شما ٣ ميليون ناقابل. شانس آوردم صبح چايي نبات خورده بودم وگرنه از افت فشار كف مغازه پهن شده بودم. خلاصه از اونجا كه در رفتم گشتم كارگاه جناب مهريزي را پيدا كردم.

دوستان كسي از جناب مهريزي شناختي داره؟
كارشون چطوره؟
نمونه كاراشون كه تميز بود اما دقيق هست؟
ميخوام براي تراش قنداقم را به ايشون بدم

قيمت ها كم و بيش همينه ، اگه مى خواهى قنداق بسيار مناسب خوب با جاساز خوب و ١٠٠ البته قيمت بسيار مناسب درست كنى بأيديكم به خودت زحمت بدى و تفنگ رو ببر پيش اقاى قريشى جويبار ( قائمشهر ) ولى هم كارش عاليه و بسيار تميزه هم قيمتش خيلى خيلى كمتر از اين حرف هاست ، كارهاش رو ديدم بسيار عاليه ، تهران قيمت ها بالاست ، اگه مى خواهى تهران ٣ تومان هزينه قنداق كنى ، من جاى شما بودم ميرفتم دنبال قنداق فايبرگلاس ، يه زمان گل مشكى داشت ، ولى رو گزينه جويبار فكر كن ، هم كار خيلى خوب هم قيمت بسيار بسيار مناسب نسبت به تهران

RE: معرفي اسلحه برنو - Colt - 2015-01-10 12:18 PM

(2015-01-10 11:38 AM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-10 11:21 AM)Colt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
واي كه دود از سر آدم بلند ميشه. بابا چه خبره توي اين بازار. رفتم يه قيمت بگيرم ببينم ساخت يك قنداق چند در مياد. چند جا رفتم يه جا يك تيكه چوب گذاشت جلوي ما گفت كه فلانه و چنانه چوب مال ٤٠ ساله پيشه !!! منم همين طور بربر نگاش ميكردم ولي انصافا نقش چوبه خيلي قشنگ بود ابر و بادي بود آخرش كه از منبر آمد پايين گفتم خوب چند حالا؟ گفت چون شمايي و آشناي فلاني هستي و بد كلي منت ١/٥ ميليون تومان چوب ١/٥ هم دست مزد ميگيرم بتراشم ميشه براي شما ٣ ميليون ناقابل. شانس آوردم صبح چايي نبات خورده بودم وگرنه از افت فشار كف مغازه پهن شده بودم. خلاصه از اونجا كه در رفتم گشتم كارگاه جناب مهريزي را پيدا كردم.

دوستان كسي از جناب مهريزي شناختي داره؟
كارشون چطوره؟
نمونه كاراشون كه تميز بود اما دقيق هست؟
ميخوام براي تراش قنداقم را به ايشون بدم

قيمت ها كم و بيش همينه ، اگه مى خواهى قنداق بسيار مناسب خوب با جاساز خوب و ١٠٠ البته قيمت بسيار مناسب درست كنى بأيديكم به خودت زحمت بدى و تفنگ رو ببر پيش اقاى قريشى جويبار ( قائمشهر ) ولى هم كارش عاليه و بسيار تميزه هم قيمتش خيلى خيلى كمتر از اين حرف هاست ، كارهاش رو ديدم بسيار عاليه ، تهران قيمت ها بالاست ، اگه مى خواهى تهران ٣ تومان هزينه قنداق كنى ، من جاى شما بودم ميرفتم دنبال قنداق فايبرگلاس ، يه زمان گل مشكى داشت ، ولى رو گزينه جويبار فكر كن ، هم كار خيلى خوب هم قيمت بسيار بسيار مناسب نسبت به تهران

مهدی جان تشکر میکنم بابت راهنمایت اما من به خاطر مشغله کاری نمیتونم از تهران خارج شم زیاد.... اما وقتی قیمت یک تیکه چوب را شنیدم 1.5 واقعا جا خوردم با یک و نیم دست مزد مشکلی ندارم چون هنره و روی هنر نمیشه قیمت گذاشت...راستش از قنداق های پلاستیکی هم خوشم نمیاد اسلحه مثل اسباب بازی میشه البته نظر منه... باید یک زره صبر کنم و پول پس انداز کنم
راستی نظرتون چیه مگسک و شکاف درجه را حزف کنم؟

RE: معرفي اسلحه برنو - mhrSB - 2015-01-10 12:36 PM

(2015-01-09 11:56 AM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يه مقال اي رو توي اين سايت يكي از دوستان گذاشته بود
به لفظي بسيار شيوا
كه براي خريد گلوله زن چه مراحلي رو بايد بگذرانيم
دارم دمبالش ميگردم
اگر دوستان خاطر مباركشون هست كمك بفرماييد
سلام اقا حسین
فکر کنم اسمش ((نحوه تست و بازبینی سلاح های گلوله زنی هنگام خرید)) بود!
اگه این مقاله مد نظرتون باشه که براتون اپلودش کردم(چون منبع اصلیش را یادم نیست کجاست)و به ادرس زیر میتوانید مراجعه بکنید و فایل را دانلود کنید.اگر هم مقاله دیگری است،که حضور ذهن ندارم.Khansariha (226)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در همین جا از نویسنده این مطلب عذر خواهی میکنم چون یادم نیست در کجا این فایل را گذاشته بودنKhansariha (8)

با عرض پوزش(هم به خاطر این که شاگرد تنبله سایتی بیش نیستم و هم به خاطر موضوع)Khansariha (226)Khansariha (8)
قنداق های اقای قریشی را هیچ وقت از یادم نخواهد رفت،بیش از 2 سال از زمانی که دست گرفتم میگذره،ولی هنوزم خوش دستی و کیفیت بسیار بالای قنداق های ساخت ایشون یادمه.قنداق با ادم حرف میزد.Khansariha (9)Khansariha (9)Khansariha (9)
همون موقع توی نمایشگاه باهاشون صحبتی هم داشتم که بسیار خوش برخورد بود و ازشون کارتی هم گرفتم برای اینده ها(که خدا گلوله زنی قسمتم بکنه)تا بتوانم برم مزاحمشون بشم.
[تصویر: IMAG0120.jpg]
این کارت قدیمی هست اگه شماره هاشون عوض شده لطفا دوستان اطلاع بدن.Khansariha (256)
------------------------------------------------------------------------------
و اما چند سوال هم درباره برنو بپرسم که ارسالم به درد بخوره(حداقل اطلاعات خودم افزایش پیدا بکنه)Khansariha (399)
با برنو بلند سالم و فشنگ مناسب تا چه فاصله ای میشه هدفی به اندازه حدودی 25 سانت را زد(البته با مگسک)؟
و همچنین اگه یک برنو قدیمی را شخصی ببره برای تعویض لوله،چه لوله ای روی اسلحه میزارن؟ایا میشه لوله را سفارش بده تا با شرایطی که مد نظرش هست تحویل بگیره!یا نه؟
در اخر:راستی کسی کرنو گرافی از برنو ها داره یا نه!؟Khansariha (226)
تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-01-10 02:08 PM

محراب جان اولا ممنون از حفظ مقالات و آپلود مجدد اونها
ثانيا سوال شما در خصوص برنو از دو ديدگاه قابل بررسي است:
1-منظور از زدن هدف 25 سانتي با مگسك يعني ديدن اون هدف با مگسك (اندازه ظاهري جسم 25 سانتي بزرگتر از مگسك ديده بشه) خوب اين قابل محاسبه است اگر ضخامت مگسك را 1.5 ميلي متر فرض كنيم و فاصله مردمك چشم شما رو تا نوك مگسك 1 متر در نظر بگيريم با نسبت و تناسب رياضي 1M/1.5mm=xM/250mm فاصله عدد 250 تقسيم بر 1.5 يا 166 متر بدست مياد يعني اين جسم 250 ميلي متري اگر در فاصله كمتر از 166 متر باشه ميشه مگسك رو روي اون تنظيم كرد البته براي فواصل دورتر هم در صورت داشتن دوربين و باليستيك گلوله ميشه شليك هاي موفقي داشت
2-گروپ تير كمتر از 25 سانت باشه اين هم به طور تجربي ميتونم بگم با همين فشنگ هاي معمولي و البته يكدست شده ميشه تا فاصله 250 متر گروپ گرفت

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-01-10 03:59 PM

طبق معمول یه جواب دو دوتا ۴تا واصولی وفنی/یاحق

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-01-11 06:17 PM

باز و بستن گلن گدن برنو ، نخجير 3 و ماوزر 98

ابتدا از خالي بودن سلاح مطمئن مي شويم

1- دستگيره گلن گدن را تا آخر بالا آورده و سپس مي خوابانيم

[تصویر: 11_15142098704026741.jpg]

[تصویر: 11_15142098704031342.jpg]

[تصویر: 11_15142098704033493.jpg]

در اين حالت سوزن مسلح مي شود و پاشنه سوزن تا آخر بيرون مي آيد

2-ضامن را به حالت وسط آورده (دراين حالت فقط ماشه عمل نمي كند ولي گلن گدن آزاد است) و سپس با بيرون كشيدن ضامن آزاد كننده گلن گدن در سمت چپ كپ با بالا آوردن دستگيره گلن گدن و به عقب كشيدن آن ،‌ گلن گدن را از سلاح خارج مي كنيم

[تصویر: 11_15142098789017741.jpg]

[تصویر: 11_15142098789023162.jpg]

[تصویر: 11_15142098789026893.jpg]

3- پين روي گلن گدن را كه با فلش زرد نشان داده شده است ، فشار داده و پوسته انتهايي گلن گدن را باز مي كنيم تا مجموعه سوزن و گلن گدن و ضامن از پوسته اصلي گلن گدن جدا شود:

[تصویر: 11_15142098816497941.jpg]

[تصویر: 11_15142098816502512.jpg]

4- سپس ته پوسته اي كه شامل است با دست گرفته و نوك سوزن را روي يك تكه چوب فشار مي دهيم تا پاشنه سوزن بالا آمده و در همان حال پاشنه را نيم دور (90 درجه) چرخانده و آن را از سوزن جدا مي كنيم سپس فشاردست را كم كرده و فنرو سوزن را از پوسته جدا مي كنيم

[تصویر: 11_15142098816506173.jpg]

[تصویر: 11_15142098854441471.jpg]

[تصویر: 11_15142098854444582.jpg]

5- براي بستن ،‌ابتدا سعي كنيد بدون فنرسوزن قطعات را مونتاژ كنيد تا قلق جا زدن آنها به دستتان بيايد و سپس فنر را دور سوزن انداخته و سوزن را از انتها وارد پوسته كنيد و وقتي كه ته سوزن (آن قسمت دندانه دار) كاملا ازآن طرف بيرون آمد پاشنه را مطابق شكل جا انداخته و نيم دور بچرخانيد توجه داشته باشيد كه ضامن در حالت وسط باشد:

[تصویر: 11_15142098854447033.jpg]

در نهايت مجموعه سوزن را داخل پوسته اصلي كرده و تا آخر بچرخانيد تا پين مخصوص قفل گردد و بدون فشار دادن پين گلن گدن باز نشود سپس گلن گدن را جا بزنيد.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-01-11 07:51 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - AKKR - 2015-01-12 07:12 AM

سلام دوستان عزیز برادر خانمم چندساله یه برنو وسط دارد که قنداقش همون جنگی مانده بود تا تقریبا ۱۰ روز پیش باهم تصمیم گرفتیم که قنداقشو شکاری کنیم ساعت ۶ صبح حرکت کردیم برای تهران از ساعت ۹ شروع کردیم به پرسه جو از این قنداق سازی به اون تعمیرگاه دیگه اعصاب مان از این قیمتها بهم ریخته بود ماشالاه استادکارا هرچی دلشون میخاست میگفتن و قیمتها را با هیچ منطقی نمیشد بسنجی از ۱/۵ میلیون تا ۳/۲۰۰ به ما قیمت دادن دیگه میخاستیم برگردیم رفتیم داخل یه رستورانی نهار بخوریم نشسته بودیم که یهو دیدم یه نفر میز بغلی ما نشسته یه کاور سیاه که انگار اسلحه داخلش بود گذاشته بود روی میز من هم کنجکاویم گل کرد ازش پرسیم اسلحت چیه؟ گفت : برنو گفتم میشه ببینیم بندخدا از تو کاور در اورد دیدم یه قنداق شکاری خیلی زیبا و نو روی اسلحه هست پرسیدم کجا ساختید؟ گفت : از اراک امدم قنداق را تهران ساختند پیش خودم گفتم با اون قیمتها صبح به ما دادن ۲/۵ پول داده پرسیدم چند برات تمام شده ؟ گفت : ۷۵۰هزار نزدیک بود خشکم بزند با تعجب پرسیدم کی ساخته کارت مغازه رو به ما داد ما هم نهار سریع خوردیم رفتیم به ادرس داخل کارت خلاصه اسلحه دادیم قنداقم سفارش دادیم تا ۲ روز پیش برادر خانمم رفت اسلحه شو گرفت و رفت شهرستان واقعا ادم سر از کار این تعمیرکارا وقنداق سازا در نمیارد ۲/۵ یا ۳ میلیون کجا ۷۵۰ هزار کجا واقعا یسری بویی از انصاف نبردن
امیدوارم کسی گیر این استادکارهای بی انصاف نیفتد
موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - Colt - 2015-01-12 12:41 PM

(2015-01-12 07:12 AM)AKKR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز برادر خانمم چندساله یه برنو وسط دارد که قنداقش همون جنگی مانده بود تا تقریبا ۱۰ روز پیش باهم تصمیم گرفتیم که قنداقشو شکاری کنیم ساعت ۶ صبح حرکت کردیم برای تهران از ساعت ۹ شروع کردیم به پرسه جو از این قنداق سازی به اون تعمیرگاه دیگه اعصاب مان از این قیمتها بهم ریخته بود ماشالاه استادکارا هرچی دلشون میخاست میگفتن و قیمتها را با هیچ منطقی نمیشد بسنجی از ۱/۵ میلیون تا ۳/۲۰۰ به ما قیمت دادن دیگه میخاستیم برگردیم رفتیم داخل یه رستورانی نهار بخوریم نشسته بودیم که یهو دیدم یه نفر میز بغلی ما نشسته یه کاور سیاه که انگار اسلحه داخلش بود گذاشته بود روی میز من هم کنجکاویم گل کرد ازش پرسیم اسلحت چیه؟ گفت : برنو گفتم میشه ببینیم بندخدا از تو کاور در اورد دیدم یه قنداق شکاری خیلی زیبا و نو روی اسلحه هست پرسیدم کجا ساختید؟ گفت : از اراک امدم قنداق را تهران ساختند پیش خودم گفتم با اون قیمتها صبح به ما دادن ۲/۵ پول داده پرسیدم چند برات تمام شده ؟ گفت : ۷۵۰هزار نزدیک بود خشکم بزند با تعجب پرسیدم کی ساخته کارت مغازه رو به ما داد ما هم نهار سریع خوردیم رفتیم به ادرس داخل کارت خلاصه اسلحه دادیم قنداقم سفارش دادیم تا ۲ روز پیش برادر خانمم رفت اسلحه شو گرفت و رفت شهرستان واقعا ادم سر از کار این تعمیرکارا وقنداق سازا در نمیارد ۲/۵ یا ۳ میلیون کجا ۷۵۰ هزار کجا واقعا یسری بویی از انصاف نبردن
امیدوارم کسی گیر این استادکارهای بی انصاف نیفتد
موفق باشید

سلام
درست میفرمایید دوست عزیز قیمت ها خیلی متفاوت هم توی دستمزد هم خود چوب...میتونم حدس بزنم که کجا 3200 به شما قیمت داده...بگذریم همون جور که دوستان هم در جای جای این انجمن اشاره کردن ساخت قنداق مهارت خاصی میخواد که نتیجه این مهارت در دقت تیراندازی اسلحه نمایان میشه البته نه اینکه هرکی پول بیشتر میگیره ماهر تره نه اما باید برای ساخت قنداق دقت کرد که به چه کسی داری کارت را میسپاری...امیدوارم که قنداق خوب و دقیق و دلخواه شمارو براتون بسازه از نتیجه مارو بی خبر نذار و عکس یادت نره

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2015-01-12 03:13 PM

اصفهان هم با cnc قنداق میزنن خیلی تمیز و دقیق هم تامهول و هم مونت کارلو قیمت هم ۶۰۰-۷۰۰ با رنگ و همه چیز.طرف تعمیر کار مجاز اسلحه هست،اقای معلمی خیابان فروردین،جنب اسلحه فروشی شهدای ارتش