شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-01-09 06:49 PM

سلام چن روزپیش یه بلند۱۳۰۹ دیدم به حدی لولش گشادشده بود که
یه مرمی رو ازخزانه رهاکردم ازاونطرف لول پریدبیرون/یاحق

RE: معرفي اسلحه برنو - KRALMAGNUM - 2015-01-09 07:00 PM

سلام دوستان اهل فن. یه سوال فنی؟
ایا میشه مرمی فشنگ قناصه یا دراگنوف رو با مرمی برنو عوض کرد؟
هر دو کالیبر 7/62 هستن و فقط از نظر ساختمانی بدنه پوکه با هم فرق دارند.
و منظور من از این کار بالا بردن دقت در اسلحه هست اگر باعث دقت میشه راهنمایی کنید ممنونKhansariha (8)
اینم عکس فشنگ دراگنوف
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم مقایسه با فشنگ تیربار پی کا (به سفارش اقا محراب بهشون قول دادم شرمنده دیر شد)
چاشنی بزرگ یا سمت راستی فشنگ دراگنوف و سمت چپ فشنگ تیربار پی کا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا علی

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-01-09 07:14 PM

قطر مرمي موزين ناگان ، 0.311 اينچ است و كاليبر سلاح برنو اگر نوع I باشد 7.92 يا 0.311 اينچ است و اگر نوع IS باشد 8 يا 0.314 اينچ است
در مورد اول مرمي مماس با خان عبور مي كند و اصلا داخل شيار هاي خان نمي شود و گاز از شيار خان هرز رفته و مرمي هم چرخش نمي كند در مورد دوم كه اكثرا برنوهاي تاريخ ساخت جنگ جهاني دوم (برنو هاي ايران ) مي باشند كه اصلا مرمي از داخل لول به صورت عادي هم ليز مي خورد و كوچكتر از لول است
قطر مرمي برنو نوع I يا همان كاليبر 7.92 به ميزان 0.318 اينچ يا 8.07 ميلي متر است و قطر مرمي IS يا برنوهاي 8 ميلي متري 0.323 يا 8.20 ميلي متر است
(2015-01-09 03:47 PM)كولي نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-09 10:47 AM)sada نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان

دوستان برای تست سلامت سرخان برنو معمولا فشنگ رو وارونه سرلوله میندازن.به نظرشما روش درستیه وتاچه حدی میشه سلامت سرخان راازاین روش فهمید؟

سلام
دوست عزیز با شلیک گلوله جنگی به کیسه حاوی شن نرم یا ماسه بادی و برسی مرمی بجا مونده و شیار یا اثر خان روی اون میتونی از سلامت خان و لوله اطمینان پیدا کنی .

تا جايي كه بنده تجربه داشتم ، مرمي هايي كه تا فاصله 200 متر به خاك يا ماسه شليك ميشن،‌به دليل انرژي بالاي مرمي ، متلاشي ميشن و بهتره از فاصله دورتر و به اشياء نرمتر مثل پرس كاه و يونجه شليك بشن تا بشه اثر خان رو روي اون ديد
البته شليك به چنددبه آب كه متوالي چيده شده باشند هم شايد بتونه انتظار رو بر آورده كنه

RE: معرفي اسلحه برنو - shekarmi - 2015-01-09 07:56 PM

سلام جنابKRALMAGHNOM یه مورد هست اطلاع داشته باشی بد نیست چند تا از دوستام لول تیر بار گرینوف رو برنو وصل کردن و خزانه لول رو مطابق با برنو تراش دادن یعنی همون فشنگ برنو میخوره ولی لول گرینوف هست ... خودم این کار رو عملا دوست ندارم چون فشنگ گرینوف یا همون قناسه 7.62 هست و فشنگ برنو 7.92 ....... فشار زیادی رو مرمی برنو میاد تا از لول خارج بشه ولی بدلیل محکم بودن لول تیر بار جواب میده و با این لول دو مشکل بزرگ برنو که افت گلوله و کند بودن گلوله است حل میشه

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-01-09 08:17 PM

سلام اینجوری فشنگ برنو تنگ نمیفته ودفرمه نمیشه وبالانس ودقتش چی؟ برای لول خطر ترکیدگی نداره؟
ازشکستن قبضه هم نباید غافل شد‎/‎یاحق

RE: معرفي اسلحه برنو - shekarmi - 2015-01-09 08:28 PM

(2015-01-09 08:17 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اینجوری فشنگ برنو تنگ نمیفته ودفرمه نمیشه وبالانس ودقتش چی؟ برای لول خطر ترکیدگی نداره؟
ازشکستن قبضه هم نباید غافل شد‎/‎یاحق

همون دیگه گفتم که مرمی بیشتر تحت فشار قرار میگیره و در نتیجه این فشار سرعت گلوله 1و نیم برابر میشه و دقتش هم بیشتر میشه و لول چون تیر بار هست از جنس بسیار مقاومی ساخته شده و خم به ابرو نمی آورد

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-01-09 11:37 PM

دوستان عزيز هرگونه تغييرات اساسي روي سلاح اعم از تغيير كاليبر ، تغيير طول لول و سلاح و .... به طورنا متعارف خلاف قانون است و در صورت كشف پيگرد قانوني دارد
استفاده از تجهيزات نظامي و الحاق آن به سلاح ممنوع مي باشد و تهيه آن بايد از بازار قاچاق انجام پذيرد كه باز هم جرم است
تعويض لول و تغيير كاليبر فقط توسط جنگ افزارسازي كشور مجاز است

RE: معرفي اسلحه برنو - shekarmi - 2015-01-09 11:58 PM

سلام اینها رو که همه میدونن اون نکته همونطور که قبلش هم یادآور شدم فقط محض اطلاعات عمومی دوستمون بود

RE: معرفي اسلحه برنو - amiryazdi - 2015-01-10 03:10 AM

باسلام خدمت دوستان عرض کنم که فکرنکنم ازنظرعقلی لول دراگانوف روکپ برنووفشنگ7.92چیزخوبی بشه چراکه چون سرعت مرمی بالاست به همین علت روکش مسی کنده شده وسرب هم که حرارتش بالا رفته وهم حالت ایرودینامکش راازدست داده یاتولول میچسبه که این اتفاق برای یکی ازدوستان افتاده بود یاهرجامیخوادمیره

RE: معرفي اسلحه برنو - Colt - 2015-01-10 11:21 AM

سلام دوستان
واي كه دود از سر آدم بلند ميشه. بابا چه خبره توي اين بازار. رفتم يه قيمت بگيرم ببينم ساخت يك قنداق چند در مياد. چند جا رفتم يه جا يك تيكه چوب گذاشت جلوي ما گفت كه فلانه و چنانه چوب مال ٤٠ ساله پيشه !!! منم همين طور بربر نگاش ميكردم ولي انصافا نقش چوبه خيلي قشنگ بود ابر و بادي بود آخرش كه از منبر آمد پايين گفتم خوب چند حالا؟ گفت چون شمايي و آشناي فلاني هستي و بد كلي منت ١/٥ ميليون تومان چوب ١/٥ هم دست مزد ميگيرم بتراشم ميشه براي شما ٣ ميليون ناقابل. شانس آوردم صبح چايي نبات خورده بودم وگرنه از افت فشار كف مغازه پهن شده بودم. خلاصه از اونجا كه در رفتم گشتم كارگاه جناب مهريزي را پيدا كردم.

دوستان كسي از جناب مهريزي شناختي داره؟
كارشون چطوره؟
نمونه كاراشون كه تميز بود اما دقيق هست؟
براي رنگ قنداق پرسيدم گفتن هم ميتونن رنگ كنن هم ميتونن به وسيله روغن كه ظاهرا يك روغن مخصوص هستش به چوب رنگ و جلا بدن كه گفتن بد از اتمام كار خودشون يك بار روغن ميزنن بعدش يك مقدار روغن به خودم ميدن كه هفته اي يك بار بمالم به قنداق تا به جسم چوب نفوذ كنه. نميدونم عده اي ميگن روغن براي چوب بده ايشون كه كارش اينه ميگه مشكلي نيست چون روغن خارجيه و مخصوص چوب!!!؟؟؟
منتظر نظرات و راهنمايي هاي شما هستم
ميخوام براي تراش قنداقم را به ايشون بدم