شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2012-07-14 12:29 AM

دوست عزیز کالیبرش چنده یعنی فشنگ ساچمه زن چه کالیبری میشه توش گذاشت

RE: معرفي اسلحه برنو - babakdana - 2012-07-14 08:59 AM

(2012-07-14 12:29 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز کالیبرش چنده یعنی فشنگ ساچمه زن چه کالیبری میشه توش گذاشت

کالیبر 16 هستش . میشه گفت بالای ده هزارتا فشنگ باهاش شلیک شده و هنوزم که هنوزه حرف باسه گفتن داره

RE: معرفي اسلحه برنو - Hossein-AT44 - 2012-07-14 09:21 AM

دوستان وقتی این تاپیک رو می بینم حسرت میخورم اونم فقط بخاطر یکی از دوستانم.
آخه این دوستم میگه 2 سال پیش یه برنو کوتاه تمیز داشتیم با 300 تا فشنگ که روی همشون آرم تاج شاهی بود.
خلاصه همیشه میترسیدیم نکنه خونه رو دزد بزنه و اسلحه رو ببرند و مسائل ناجوری پیش بیاد(آخه زیاد مسافرت میرن).
به همین خاطر قصد فروش میکنن.توی همین ایام یکی از نارفیقای پدرش از موضوع با اطلاع میشه و با 500000 تومان اسلحه و 300 تا فشنگ رو از چنگشون در میاره و دبرو که رفتیم...
خداییش وقتی فهمیدم اینقدر ناسزا بارش کردم که دیگه خسته شدم(خخخخ)

RE: معرفي اسلحه برنو - THUNDER - 2012-07-14 09:55 AM

عجب نامردی بوده
یعنی هنوز فشنگ های اون موقع را شلیک نکرده بودند؟

RE: معرفي اسلحه برنو - babakdana - 2012-07-14 05:40 PM

نامرد...
ولی دوست عزیز نگران نباش من این اشتباه و نمیکنم .Khansariha (48)

RE: معرفي اسلحه برنو - mani - 2012-07-14 11:16 PM

(2012-07-13 04:13 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کیوان جان ، برنو کوتاه بسیار سالم و تمیز در حد نو مدل 1309 (ممکنه مدلش را درست یادم نمونده باشه) سراغ دارم ، میگه 7 تومن ولی کمتر میشه خرید ، 3 سال پیش از یکی از عشایر لر خرید 1.5 و حالا میگه 7 !!!!!!!!!!
در 1309 اکثرا" بلند تولید شده ، برنوهای کوتاه این مدل ممکنه بریده شده باشند که در اینصورت دقتشون از بین میره و اصلا" به هدف نمیزنند .

(2012-07-13 06:29 PM)babakdana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه چیز میگم تعجب نکنید تا حالا برنو ساچمه زن به گوشتون خرده ؟
کارخانه برنو آلمان تو سال 1874 میلادی 100 قبضه از این زده . البته یکیش هم دست بابام هستش .
شاید باورش سخت باشه ولی خود شعبه سلاح اینو گفته

[/quote]
برنو شهری در چکسلواکی سابق است و امتیاز ساخت سلاحی که در حال حاضر در ایران برنو نامیده میشود از طرف آلمان به کارخانه اسلحه سازی در این شهر داده شد و بعدا" این امتیاز به ایران ، اسپانیا و چند کشور دیگر نیز داده شد ، این کارخانه غیر از این نوع اسلحه انواعی از سلاحهای ساچمه زنی ،گلوله زنی و حتی کمری ساخته که نمونه هایی از آنها در ایران موجود است

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2012-07-15 12:24 AM

(2012-07-14 09:21 AM)Hossein-AT44 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان وقتی این تاپیک رو می بینم حسرت میخورم اونم فقط بخاطر یکی از دوستانم.
آخه این دوستم میگه 2 سال پیش یه برنو کوتاه تمیز داشتیم با 300 تا فشنگ که روی همشون آرم تاج شاهی بود.
خلاصه همیشه میترسیدیم نکنه خونه رو دزد بزنه و اسلحه رو ببرند و مسائل ناجوری پیش بیاد(آخه زیاد مسافرت میرن).
به همین خاطر قصد فروش میکنن.توی همین ایام یکی از نارفیقای پدرش از موضوع با اطلاع میشه و با 500000 تومان اسلحه و 300 تا فشنگ رو از چنگشون در میاره و دبرو که رفتیم...
خداییش وقتی فهمیدم اینقدر ناسزا بارش کردم که دیگه خسته شدم(خخخخ)

آقا اسلحه رو بیخیال 300 تا فشنگ که الان 1,5 میلیون پولشه.
از من میشنوی یارو رو پیدا کن اون500 تومن رو بنداز جلوش بگو بردا برو منم فکر میکنم تفنگ رو صدقه دادم

RE: معرفي اسلحه برنو - babakdana - 2012-07-15 07:41 AM

(2012-07-14 11:16 PM)mani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-07-13 04:13 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کیوان جان ، برنو کوتاه بسیار سالم و تمیز در حد نو مدل 1309 (ممکنه مدلش را درست یادم نمونده باشه) سراغ دارم ، میگه 7 تومن ولی کمتر میشه خرید ، 3 سال پیش از یکی از عشایر لر خرید 1.5 و حالا میگه 7 !!!!!!!!!!
در 1309 اکثرا" بلند تولید شده ، برنوهای کوتاه این مدل ممکنه بریده شده باشند که در اینصورت دقتشون از بین میره و اصلا" به هدف نمیزنند .

(2012-07-13 06:29 PM)babakdana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه چیز میگم تعجب نکنید تا حالا برنو ساچمه زن به گوشتون خرده ؟
کارخانه برنو آلمان تو سال 1874 میلادی 100 قبضه از این زده . البته یکیش هم دست بابام هستش .
شاید باورش سخت باشه ولی خود شعبه سلاح اینو گفته
برنو شهری در چکسلواکی سابق است و امتیاز ساخت سلاحی که در حال حاضر در ایران برنو نامیده میشود از طرف آلمان به کارخانه اسلحه سازی در این شهر داده شد و بعدا" این امتیاز به ایران ، اسپانیا و چند کشور دیگر نیز داده شد ، این کارخانه غیر از این نوع اسلحه انواعی از سلاحهای ساچمه زنی ،گلوله زنی و حتی کمری ساخته که نمونه هایی از آنها در ایران موجود است

[/quote]

راست میگین برنو اسم شهریه تو چکوسلواکی ، ولی قبل اینکه برنو رو چک بزنه آلمان میزد که بعد جنگ جهانی اول امتیازش رو به کشور چک داد .

RE: معرفي اسلحه برنو - Hossein-AT44 - 2012-07-15 04:56 PM

خودش می گفت زیاد از تفنگ استفاده نمیکردیم و هر سال فقط سهمیه فشنگ رو میگرفتیم .
البته فکر کنم دیگه این رفیق پدرش تا حالا بارش رو بسته و داره واسه خودش صفا میکنه ...
به هر حال به نظر من خودشون هم توی این مورد تقصیر کمی ندارن.
اگه راجع به این قضیه تحقیق میکردن اینجوری نمیشد. Khansariha (290)

RE: معرفي اسلحه برنو - MIRAS - 2012-07-19 02:45 PM

سلام
من برنوی کوتاه مدل 1309 خریدم متاسفانه قیمت ها خیلی بالا رفته ولی خیلی گشتم سعی کردم تمیزش را بگیرم