شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - Colt - 2014-11-14 02:15 AM

(2014-11-13 08:30 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان می خواستم راجع به بیمه نامه اسلحه سوالی را مطرح کنم اما تاپیک مرتبطی پیدا نکردم لذا همین جا مطرحش می کنم...........
یکی از اسلحه فروشی ها به بنده راجع به بیمه نامه انواع برنو گفت که حق بیمه اش حدود 190 تومن برای یکسال است و فرقی هم نمیکنه برنو لول بلند باشه و یا متوسط و یا کوتاه.......... و بیمه تمام مخارج پیش آمده برای تفنگو به عهده میگیره......... اما بنده گفتم که من لازم ندارم چون زیاد شکار نمی رم......... ولی دیدم که یکی از مشتری ها که برنوی لول کوتاه داشت و زیاد شکار می رفت برای بیمه اقدام کرد....... خواستم بدانم که کسی از دوستان تجربه ای راجع به این قضیه (بیمه اسلحه) داره یا نه؟.............. ممنونم

سلام
راستش تو اداره اسلحه مهمات يك بنده خدا هست بيمه صادر ميكنه براي اسلحه. من براي ساچمه زن گرفتم به مدت ٥ سال مبلغ ٢٧ هزار تا ١٥٠ ميليون هم بيمه است جواز گلولم هـنوز نيامده وقتي بياد براي اون هم اقدام ميكنم.. فكر نميكنم براي گلوله فرقي كنه اسلحه اسلحه است جون آدمي هم جون آدم حالا ١٩٠ براي يك سال فكر نميكنم منطقي باشه.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2014-11-14 04:41 PM

بیمه شخص ثالث برای سلاح صادره از بیمه ایران //فریدون کاکاوند09122814259و02833660308 //واقع در کرج که بیمه صادرمیکنه وشامل روزهایی میشه که توی پروانه شکار مجوز شکار دارید ولاغیر با همون حدود 27 تومن برای 5سال برای گلوله زن وساچمه زن یکیه//یاحقKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2014-11-14 06:31 PM

با سلام خدمت سروران گرامی لطفا راهنمایی بفرمایید اگر برای مدت طولانی نخواهیم از سلاح استفاده کنیم ایا باید گلنگدن رو در بیاریم یا دسته رو به سمت بالا بکشیم تا گلنگدن ازاد بشه؟چون من فکر میکردم در این حالت سوزن و فنر ازاد هستن و فشاری تحمل نمیکنن ولی ظاهرا بر عکس این مساله درست هست یعنی باید گلنگدن بسته باشه(حالت مسلح) تا سوزن و فنر ازاد باشن خواهشا اساتید راهنمایی کنید

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-11-14 06:39 PM

داداش وقتی گلن بسته شده و ماشه چکانده شده فنر و سوزن ازاد هست یا میتونید ماشه را نگه دارید و گلن را ببیندید که نیاز به چکاندن هم نداره

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2014-11-15 10:13 PM

سلام جناب دیزل پاوراین جمله رو متوجه نشدم/ میتونید ماشه را نگه دارید و گلن را ببیندید که نیاز به چکاندن هم نداره/لطفا راهنمایی بفرمایید/یاحق Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - Amiraliv - 2014-11-15 10:31 PM

(2014-11-15 10:13 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب دیزل پاوراین جمله رو متوجه نشدم/ میتونید ماشه را نگه دارید و گلن را ببیندید که نیاز به چکاندن هم نداره/لطفا راهنمایی بفرمایید/یاحق Khansariha (8)

ببخشيد من به جاي ايشون جواب ميدم ...
موقعي كه گلن گدن به عقب كشيده شده ، ماشه رو تا ته نگه دارين ( مثل موقع شليك ) ، همونطور كه ماشه رو نگه داشتين ، گلن گدن رو برگردونين جلو سر جاش ، اينجوري سوزن مسلح نميمونه ...

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2014-11-15 11:31 PM

سلام الان متوجه شدم دم همتون گرم/یاحق

RE: معرفي اسلحه برنو - josniper - 2014-11-16 07:15 PM

اقا اگه سوزن چاشنی را سوراخ بکنه چه مشکلی پیش میاد وباید چه کرد؟

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2014-11-16 08:57 PM

با سلام :
اولین کار : تعویض مهمات !!!!!!!!!!!!!
ببینید ، تفنگ یک شبه به این مشکل نمیوفته . باید دلیلش رو جستجو کرد . اگر با تعویض مهمات مشکل حل نشد احتمال لب پر شدن نوک سوزن وجود داره که باید سوزن باز بشه و دقیق بررسی بشه .اگر چاشنی سوراخ بشه ، گاز پس میزنه و ممکنه به صورت و چشم اسیب بزنه پس این مسئله رو زود پیگیری کنید . اگر شکستگی یا لب پریدگی کم باشه میشه با سنباده اصلاحش کرد .
موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - josniper - 2014-11-17 12:10 PM

(2014-11-16 08:57 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
اولین کار : تعویض مهمات !!!!!!!!!!!!!
ببینید ، تفنگ یک شبه به این مشکل نمیوفته . باید دلیلش رو جستجو کرد . اگر با تعویض مهمات مشکل حل نشد احتمال لب پر شدن نوک سوزن وجود داره که باید سوزن باز بشه و دقیق بررسی بشه .اگر چاشنی سوراخ بشه ، گاز پس میزنه و ممکنه به صورت و چشم اسیب بزنه پس این مسئله رو زود پیگیری کنید . اگر شکستگی یا لب پریدگی کم باشه میشه با سنباده اصلاحش کرد .
موفق باشید
لب پریدگی که داره .چندبار با چوب ساب نازک زدم که رفع نشد
یه سوال دیگه حالت استاندارد بیرون زدگی سوزن از گلن چقدره این تست باید با فنر باشه یا فنر را در بیاریم