شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - shekari - 2014-11-09 01:26 AM

(2014-11-08 09:57 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام............ضمن تشکر از دوست خوبمون آسمان..........
سوال بنده این است که اگر فشنگ 57*8 را درون برنو بذاریم مشکلی نیست و گیر نمیکنه؟؟؟........... البته بنده فشنگ 57*7.92 دارم، اما یکی از دوستان فشنگ 57*8 داره و بنده می خوام ازش بگیرم........... ممنونم

سلام دوست عزیز.دقت کنید اگر کالیبر تفنگ شما 57*7.92 باشه فشنگ شما حتما باید از همین کالیبر باشه و نباید از فشنگ57*8 استفاده کنید.چون احتمال تدکیدن لول و بروز حادثه جانی را بهمراه داره.

RE: معرفي اسلحه برنو - Amiraliv - 2014-11-09 01:53 AM

(2014-11-09 01:26 AM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-11-08 09:57 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سوال بنده این است که اگر فشنگ 57*8 را درون برنو بذاریم مشکلی نیست و گیر نمیکنه؟؟؟........... البته بنده فشنگ 57*7.92 دارم، اما یکی از دوستان فشنگ 57*8 داره و بنده می خوام ازش بگیرم........... ممنونم

سلام دوست عزیز.دقت کنید اگر کالیبر تفنگ شما 57*7.92 باشه فشنگ شما حتما باید از همین کالیبر باشه و نباید از فشنگ57*8 استفاده کنید.چون احتمال تدکیدن لول و بروز حادثه جانی را بهمراه داره.

دوست عزيز ، ٥٧*٨ و ٥٧*٧.٩٢ هر دوشون يكي هستن و هيچ تفاوتي ندارن ...
نحوه نام گذاريشون به چند صورت هست ...
لينكهاي زير رو مطالعه بفرماييد ...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2014-11-09 06:38 AM

سلام بارهااساتید انجمن فرمودند این دوتافشنگ یکین وفرقی درقطر ندارند
فقط 7/92 مخصوص جنگه وتیز و۸*۵۷ نوک سربی برای شکار/یاحق

RE: معرفي اسلحه برنو - peisaz - 2014-11-09 08:12 AM

(2014-11-09 06:38 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بارهااساتید انجمن فرمودند این دوتافشنگ یکین وفرقی درقطر ندارند
فقط 7/92 مخصوص جنگه وتیز و۸*۵۷ نوک سربی برای شکار/یاحق

سلام
7.92 و 8 هیچ فرقی با هم ندارند. همانطور که در خانه به ابراهیم میگویند ابی در ایران هم تازگیها به 8 در 57 میگویند 7.92 در 57!!!!!!!!!!!
فقط سلاحهایی که سال ساختشان قبل از 1898 میلادی هست را دقت کنید.
توجه
توجه
سلاحهای 8 در 57 قبل از 1898 میلادی دارای لوله تنگتر از سلاحهای 8 در 57 بعد از 1898 میباشند و لذا شلیک فشنگهای قوی با آنها ممکن است خطرناک باشد. لذا قبل از شلیک با تفنگهای قدیمی بزک شده حتما از این مساله اطمینان حاصل کنید.

ضمنا شکاری یا جنگی بودن صرفا به شکل مرمی بستگی دارد و نه نوشته ته پوکه. مرمی های شکاری باید بعد از برخورد قارچی شکل شوند. همین و بس

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2014-11-09 07:52 PM

یکی از بچه ها شکارچیه و تفنگ شکاری 270 داره.......... میگه انعطاف تفنگ 270 در پذیرش گلوله های مختلف و غیراستاندارد و گیر نکردنش، بیشتر از برنو است........... الله اعلم........ البته ممکنه اینم یکی از بلوف های شکارچی ها باشه.........

RE: معرفي اسلحه برنو - shekari - 2014-11-09 11:15 PM

(2014-11-09 01:53 AM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-11-09 01:26 AM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزيز ، ٥٧*٨ و ٥٧*٧.٩٢ هر دوشون يكي هستن و هيچ تفاوتي ندارن ...
نحوه نام گذاريشون به چند صورت هست ...
لينكهاي زير رو مطالعه بفرماييد ...

راستش من توی یک مقاله توی مجله شکار و طبیعت توی قسمت پرسش و پاسخ خونده بودم.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2014-11-10 06:50 PM

سلام بارها با کولیس زاپنی بادقت0/05 میل اندازه گرفتم قطر هردو فشنگ یکیه/ قطر داخلی لول برنو 1317 1309 1312 1328 1324 ونخجیر 3 که به اسم 8*57 هست همه با هم فرق دارن وباهمشون هم میشه هردو فشنگو شلیک کرد// خیالت راحت/ یاحقKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2014-11-10 11:11 PM

با سلام :
دوست عزیز جناب bettls ،تنفنگتون مبارک باشه ، پست هاتون رو دیدم .............
بنظر تفنگ بسیار کم کاری میاید انشالله بیخطر براتون کار کنه .در مورد دسته گلن باید بگم تا اونجایی که من دیدم اکثر برنو بلند ها دسته صاف داشته اند و اگر دیدی دسته خم داره بدونید کسی این کار رو انجام داده ( من تا حالا رو برنو بلند خم فابریک ندیدم ) حالا این خم زیاد هم مسئله ای نیست انشالله با قیمت مناسب انجام میشه . در مورد قنداق باید بگم اگر شماره همه اجزائ تفنگ با هم یکی است شاید دستکاری قنداق کار خوبی نباشد و حفظ حالت فابریک بر اصالت سلاح تاکید داشته باشد . در این حالت ساخت قنداق جدید بهترین گزینه است که آن هم مشکلات خود را دارد ................................
در مورد فشنگ هم خیالتان راحت باشد در دو شماره تعلق به همین برنو دارد . در گذشته بیشتر اطلاق 7.92 معمول بود ولی در همان زمان تفنگهای شکاری وارداتی با همین کالیبر ، رویش 8 قید شده بود و این بیشتر به روش نامگذاری برمیگردد ( همانطوری که دوستان گفتند ) و آن هم براساس اندازه گیری (لند -گروو )بود........................
در مورد گیر اسلحه دوستتان باید بگویم فشنگ ایرادی نداشته ، احتمالا پوکه قبلا شلیک شده بوده و دچار باد کردگی شده بوده که باید مثل پوکه ساچمه زنی بادگیری شود ( با دای مناسب و پرس ) از من میشنوید هیچوقت پوکه شلیک شده را در اسلحه نگذارید یک بار این بلا سر بنده آمد آن هم در سربازی و در سر پست نگهبانی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! طبق معمول مشغول تفنگ بازی بودم که یک پوکه را داخل سلاح گذاشتم بعد از گلن زدن دیگر درنیامد !!!!!!!!!!!!!! شما فکر کنید جلوی در انبار مهمات پادگان چطوری اون پوکه زبون نفهم رو بی هیچ وسیله ای از لوله کشیدم بیرون و هیچکس هم ندید خصوصا افسر نگهبان ........................
فکر کنم 3-4 کیلویی کم کردم !!!!!!خخخخخخخخخخخخ

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2014-11-12 04:46 PM

(2014-11-10 11:11 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
دوست عزیز جناب bettls ،تنفنگتون مبارک باشه ، پست هاتون رو دیدم .............
بنظر تفنگ بسیار کم کاری میاید انشالله بیخطر براتون کار کنه .در مورد دسته گلن باید بگم تا اونجایی که من دیدم اکثر برنو بلند ها دسته صاف داشته اند و اگر دیدی دسته خم داره بدونید کسی این کار رو انجام داده ( من تا حالا رو برنو بلند خم فابریک ندیدم ) حالا این خم زیاد هم مسئله ای نیست انشالله با قیمت مناسب انجام میشه . در مورد قنداق باید بگم اگر شماره همه اجزائ تفنگ با هم یکی است شاید دستکاری قنداق کار خوبی نباشد و حفظ حالت فابریک بر اصالت سلاح تاکید داشته باشد . در این حالت ساخت قنداق جدید بهترین گزینه است که آن هم مشکلات خود را دارد ................................
در مورد فشنگ هم خیالتان راحت باشد در دو شماره تعلق به همین برنو دارد . در گذشته بیشتر اطلاق 7.92 معمول بود ولی در همان زمان تفنگهای شکاری وارداتی با همین کالیبر ، رویش 8 قید شده بود و این بیشتر به روش نامگذاری برمیگردد ( همانطوری که دوستان گفتند ) و آن هم براساس اندازه گیری (لند -گروو )بود........................
در مورد گیر اسلحه دوستتان باید بگویم فشنگ ایرادی نداشته ، احتمالا پوکه قبلا شلیک شده بوده و دچار باد کردگی شده بوده که باید مثل پوکه ساچمه زنی بادگیری شود ( با دای مناسب و پرس ) از من میشنوید هیچوقت پوکه شلیک شده را در اسلحه نگذارید یک بار این بلا سر بنده آمد آن هم در سربازی و در سر پست نگهبانی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! طبق معمول مشغول تفنگ بازی بودم که یک پوکه را داخل سلاح گذاشتم بعد از گلن زدن دیگر درنیامد !!!!!!!!!!!!!! شما فکر کنید جلوی در انبار مهمات پادگان چطوری اون پوکه زبون نفهم رو بی هیچ وسیله ای از لوله کشیدم بیرون و هیچکس هم ندید خصوصا افسر نگهبان ........................
فکر کنم 3-4 کیلویی کم کردم !!!!!!خخخخخخخخخخخخ

سلام
از راهنماییتان بسیار سپاسگزارم...........

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2014-11-13 08:30 PM

سلام
دوستان می خواستم راجع به بیمه نامه اسلحه سوالی را مطرح کنم اما تاپیک مرتبطی پیدا نکردم لذا همین جا مطرحش می کنم...........
یکی از اسلحه فروشی ها به بنده راجع به بیمه نامه انواع برنو گفت که حق بیمه اش حدود 190 تومن برای یکسال است و فرقی هم نمیکنه برنو لول بلند باشه و یا متوسط و یا کوتاه.......... و بیمه تمام مخارج پیش آمده برای تفنگو به عهده میگیره......... اما بنده گفتم که من لازم ندارم چون زیاد شکار نمی رم......... ولی دیدم که یکی از مشتری ها که برنوی لول کوتاه داشت و زیاد شکار می رفت برای بیمه اقدام کرد....... خواستم بدانم که کسی از دوستان تجربه ای راجع به این قضیه (بیمه اسلحه) داره یا نه؟.............. ممنونم