شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2014-10-30 12:00 PM

با تشکر از همه دوستان خوبم................ عرض شود که سنبه ای که ریز لوله قرار گرفته به درد ما نمی خوره و میشه از تفنگ خارجش کرد تا از وزن تفنگ کم کنه............ چون فکر می کنم این سنبه وقتی کاربرد داشت که طرف در جنگ می خواست روزی 100 تا تیر شلیک کنه و گاهی می شد که گلوله گیر کنه و بخواد اونو خارج کنه ......... اما برای ما که میخوایم 5 تا 10 تا تیر بندازیم کارایی نداره............
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ضمنا راجع به قیمت تفنگ برنوی لول بلند مزایده ای که جوازش به نام کسی نخورده باشه (مانند همون که بنده خریدم) به عرض می رساند که مغازه دار قیمت گذاشته بود 10 تومن ........... اما با توجه به اینکه طرف تو اداره ما کارش گیر کرده بود و نیاز به امضای ما داشت مجبور شد یه 2 تومنی بیاد پایین و الا محال بود کمتر از 10 تومن بده (این نشون میده که تفنگها حسابی جای تخفیف دارند)........... اینو گفتم تا دوستان قیمت روز برنوی لول بلند مزایده ای با جواز صفر دستشون بیاد............ ممنونم......
دوستان....... یک نکته ای خدمتتان عرض کنم و اون اینکه تفنگهای مزایده ای همه گلنگدن هاشون صاف هستند........ لذا این یک معظلی است چون شما نمیتونید تفنگ را در کاور قرار دهید........... الان بنده بدون در نظر گرفتن این نکته یک کاور برایش خریدم 70 تومن اما زیپ کاور بسته نمیشه............. فروشنده هم که دل پری از ما داره (بدلیل تخفیف روی تفنگ) کاور را پس نمیگیره........... لذا مجبورم موقع گذاشتن تفنگ درون کاور، گلنگدن را دربیارم که یه جورایی حال گیریه........... لذا خواستم خدمت دوستان عرض کنم که موقع خرید کاور دقت کنید تا کلاه سرتان نرود............. ممنون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - garin - 2014-10-30 01:11 PM

(2014-10-30 12:00 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از همه دوستان خوبم................ عرض شود که سنبه ای که ریز لوله قرار گرفته به درد ما نمی خوره و میشه از تفنگ خارجش کرد تا از وزن تفنگ کم کنه............ چون فکر می کنم این سنبه وقتی کاربرد داشت که طرف در جنگ می خواست روزی 100 تا تیر شلیک کنه و گاهی می شد که گلوله گیر کنه و بخواد اونو خارج کنه ......... اما برای ما که میخوایم 5 تا 10 تا تیر بندازیم کارایی نداره............

ضمنا راجع به قیمت تفنگ برنوی لول بلند مزایده ای که جوازش به نام کسی نخورده باشه (مانند همون که بنده خریدم) به عرض می رساند که مغازه دار قیمت گذاشته بود 10 تومن ........... اما با توجه به اینکه طرف تو اداره ما کارش گیر کرده بود و نیاز به امضای ما داشت مجبور شد یه 2 تومنی بیاد پایین و الا محال بود کمتر از 10 تومن بده (این نشون میده که تفنگها حسابی جای تخفیف دارند)........... اینو گفتم تا دوستان قیمت روز برنوی لول بلند مزایده ای با جواز صفر دستشون بیاد............ ممنونم......
دوستان....... یک نکته ای خدمتتان عرض کنم و اون اینکه تفنگهای مزایده ای همه گلنگدن هاشون صاف هستند........ لذا این یک معظلی است چون شما نمیتونید تفنگ را در کاور قرار دهید........... الان بنده بدون در نظر گرفتن این نکته یک کاور برایش خریدم 70 تومن اما زیپ کاور بسته نمیشه............. فروشنده هم که دل پری از ما داره (بدلیل تخفیف روی تفنگ) کاور را پس نمیگیره........... لذا مجبورم موقع گذاشتن تفنگ درون کاور، گلنگدن را دربیارم که یه جورایی حال گیریه........... لذا خواستم خدمت دوستان عرض کنم که موقع خرید کاور دقت کنید تا کلاه سرتان نرود............. ممنون

سلام دوست عزیز شما میتونید گلنگدن روبدین یه تعمیر کار خوب براتون خم کنه

RE: معرفي اسلحه برنو - مهدى١٣٦١ - 2014-10-30 01:40 PM

در خصوص اين صحبت كه دوست محترم گفتن برنو مزايده ايى كه تا حالا كسى روش جواز نگرفته ، تافته جدا بافته ايى نسبت به ساير برنو بلند ها نيست ، اين رو به خاطر اين ميگم كه تفنگ برنوبلند خودم كه١٣١٧ بود هم ، مزايده ايى بود كه اولين نفر من روش جواز گرفتم ( سال ١٣٨٣ ، ١٠ سال گذشت ) ، خيلى هم دقيق و عالى بود ، ساير دوستان هم كه برنو بلند داشتن و از شخص خريده بودن ، تفنگ هاى اون ها هم عالى بود و عالى ميزد ، مهمترين شرط در سلامت سلاح و دقت اون ، اينكه لول سالم باشه و زياد ازش كار نكشيده باشن ، ثانيا شرايط نگهدارى سلاح در جاى خشك و كم رطوبت و روغنكارى مناسب هست ، اين بازار گرمى ها رو اين مغازه داران در ميارن كه ٢ مليون اضافه تر بخورن ، من برنو رو ٢ سال داشتم بعد يه نازنين اهل هنر و معرفت ( ٢٧٠عزيزم) ، گرفتم ، الان أمار اون تفنگ برنو سابق خودم رو با اينكه ٢ دست جا به جا شده دارم ، هنوزم تيرجاى تير ميزنه ، اينها همه شانتاژ اين مغازه دارهاست ، در مورد قنداق جنگى اين سلاح ، واقعا شاهكاره و خيلى خيلى سبك و مقاوم هست ، چوبش بهترين جنسه و داخل روغن و مواد مخصوص پخته شده تا موريانه و ساير عوامل طبيعى روش اثر نذاره ، حيفه ، اگر به فكر قنداق بوديد اين رو باز كنيد و براش بسازيد ، در مورد حرف اون دوستمون كه گفتن در جنگ از اين سلاح استفاده ميشده و با وزن و قدش مشكل نداشتن ، دوست محترم اين سلاح توليد و تكنولوژى ١١٦ سال پيشه ، در جنگ بين الملل اول ازش استفاده شده ، اونم بيشتر داخل سنگر ، تازه اون موقع شرايط اين بوده و از اين بهترش نبوده ، جز اولين سلاح هايى بوده كه مكانيسم گلنگدن و إمكان استفاده از ٥ تا فشنگ ، از همه مهمتر باروت بدون دود رو داشته ، در زمان خودش بهترين بوده ، ولى مقوله شكار و كوه خيلى خيلى فرق ميكنه با جنگ ، يه زمان تمام ضبط ماشين ها كاست بود الان ديگه cd هم ور افتاده و همه رو به فلش چيزهاى جديد اوردن ، تفنگ بسيار عالى و خوبي هست واسه شروع كار و تمرين تيراندازى ، تو اين شرايط مملكت و گرانى كاذب سلاح گزينه خوبى هست ،

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-10-30 01:51 PM

برنو مزایده ای برنویی هست که به خاطر نداشتن جواز مصادره شده و به قول اقا مهدی هیچ فرقی با بقیه برنو ها نداره که بخواد گرونتر باشه
شما هم برنو را به قیمت خریدید همین الان قیمت برنو بلند تمیز اصفهان 8 تومن هست البته این قیمت میفروشن واسه خرید نهایتا 6 میخرن.اگه کارش بهتون گیر بود میشد بیشتر هم تخفیف گرفت چون قیمت اولیه را گرون گفته
مبارک باشه و خیرشو ببینید

RE: معرفي اسلحه برنو - مهدى١٣٦١ - 2014-10-30 02:24 PM

(2014-10-30 01:51 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برنو مزایده ای برنویی هست که به خاطر نداشتن جواز مصادره شده و به قول اقا مهدی هیچ فرقی با بقیه برنو ها نداره که بخواد گرونتر باشه
شما هم برنو را به قیمت خریدید همین الان قیمت برنو بلند تمیز اصفهان 8 تومن هست البته این قیمت میفروشن واسه خرید نهایتا 6 میخرن.اگه کارش بهتون گیر بود میشد بیشتر هم تخفیف گرفت چون قیمت اولیه را گرون گفته
مبارک باشه و خیرشو ببینید

كيوان جان تا يك قسمتش رو درست گفتى ، بله سلاح هايى كه بدون جواز هستن كه توسط ساير ارگانهاى نظامى و انتظامى كشف و ضبط ميشن ، تحويل دادستانى ميشن و سالى يك يا ٢بار داخل ساختمان اسلحه مهمات تهران به مزايده گذاشته ميشن ( أعم از ساچمه زنى ، گلوله زنى و خفيف ) ، شرايط مزايده هم به تمام اسلحه فروش ها اعلام ميشه تا شركت كنن ، يك سرى برنوها از اين قسم هستن ، يك سرى هم از تو أنبار ارتش مياد كه مال من از اين بود به شماره ٤٣١٧ت پياده نظام ، من خودم يك دفعه كه رفته بودم اسلحه مهمات ديدم يك خاور كانتينر دار كه پلمپ بود ، در كانتينر رو باز كردن تا دهنه سلاح بود كه اورده بودن واسه مزايده تا بفروشن

RE: معرفي اسلحه برنو - مهدى١٣٦١ - 2014-10-30 03:33 PM

دوست محترم برنو بلند مخصوص رسته پياده نظام ، برنو متوسط سواره نظام ، برنو كوتاه توپخانه بوده ، روى پهناى قنداق مال من حك شده بود پياده نظام ، تفنگ خوبى هست واسه شروع كار ، مباركت باشه ، عمر ادم مثل برق و باد ميگذره ، دقيقا ١٠ سال پيش خريدم به قيمت ١٤٥٠ ، از اقاى بهرام انورى كه ورامين مغازه دارن ( پسر اقاى اسدالله انورى كه تهران تعميرگاه و فروشگاه سلاح دارن ) ، قيمت فشنگ عشايرى هم ٦٠٠ تومان ، از اين روسى هاى پوكه سياه ١٠٠٠ ، پايه دوربين لئوپلد اصل امريكا با رينگش ٧٥ تومان ، شبيه افسانه شده اين داستان ها ، اون موقع كه اين برنو بلند رو گرفتم ٢٧٠ وينچستر امريكا بود ٤،٥ ، اى خدا ميشه با پول الان برگشت اون موقع.؟؟؟؟ ١٥ تومان ميدادى بهترين ساچمه زن ، گلوله زن و خفيف و با أدوات شون رو ميخريدىKhansariha (219)Khansariha (367)Khansariha (226)

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2014-10-31 12:01 PM

سلام خدمت دوستان................. عرض شود که دیشب خونه یکی از بچه ها بودم که یه برنوی متوسط داره.......... گرفتم دستم و دوتا گلوله (البته گلوله هایی نمایشی 92*7 که باروتشون قبلا خالی شده) گذاشتم توش و گلنگدن را دادم جلو، اما گلنگدن گیر کرد و دیگه عقب نیومد......... کلی شرمنده این دوستمون شدیم........... کسی از دوستان بلده چطور میشه رفع گیرش کرد؟؟؟......

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2014-10-31 07:53 PM

دوستان مشکل حل شد............. با چکش زدیم رو دسته گلنگدن درست شد................ البته قبلش با چند نفر مشورت کردیم گفتند تنها راهش وقتی که گیر گلنگدن ناشی از پوکه نامناسب باشه همینه........ و باید با ضربه محکم به گلنگدن اونو آزاد کرد....... لذا هیچ وقت نباید پوکه نامناسب را در تفنگ گذاشت و الا گیر می کنه........

RE: معرفي اسلحه برنو - KRALMAGNUM - 2014-10-31 11:21 PM

ببخشید من الان این پستو دیدم داداش چه کاریه با چکش بیوفتی به جون گلنگدن .
یه روش ساده واسه بعدا
گلنگدن رو باز میکنی سنبه سلاح رو از سر لول رها میکنی داخال لول البته باید سلاح عمودی باشه تا زربه با فشار همراه باشه چند بار تکرار کنی یا با 2 سنبه امتحان کنی ازاد میکنه خیلی راحت.
یا علی

RE: معرفي اسلحه برنو - BARZOV - 2014-11-01 01:21 AM

این هم یه عکس از برنو با قنداق دستکاری شده.Khansariha (256)

[تصویر: Mauser_Brno_Iran_02.jpg]