شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - Zba - 2014-10-12 11:25 AM

وای که من چقدر این برنو رو دوست دارمKhansariha (256)
چقدر دقیق و پرقدرت.......
یادم اولین تیری که با تفنگ انداختم با برنو بود. ....
تو پنجاه متری یه سنگ کوچولو هدف گرفتم و شلیک کردم. .. .
چنان لگدی زد که با پشت زمین خوردم و آرنجم هم زخم شد اما سنگو زدمKhansariha (219)
اگه تمیز گیرم بیان............

RE: معرفي اسلحه برنو - arnold - 2014-10-12 01:08 PM

سلام خدمت جناب کوهنورد دقیق متوجه نشدم گیج زدم اگه زحمتی نیست عکس اسلحه رو میفرستم از روی شکل راهنمایی کنید لطفا- البته یه بار هم بردمش شیراز گلن رو دستکار و تراشید سر جلوش فکر کنم بود بهتر شد اما هنوزم موقعی که شلیک میکنم سنگینه ویک نکته اینکه موقعی که اسلحه سرپا نگهش میدارم گلن رو ازاد میکنم تا نصف میاد پایین ولی اون موقع تا قبل از اینکه ببرمش تراش گلن اصلا پایین نمیومد. انشاا... از روی شکل توضیح میدم خدممتان Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2014-10-14 04:13 PM

سلام دوستان
تفاوت قیمت برنو کوتاه1328با1317و1309چقدره؟بافرض اینکه سه تاشون ازلحاظ تمیزی وسایرمزایا برابر باشن.
وسوال دوم اینکه کدامشون به نظرشما ازلحاظ فنی بهتره وپسندتره؟

RE: معرفي اسلحه برنو - guilanshekar - 2014-10-14 04:38 PM

عملا هیچی.
1309
خوش ساخت تره
(2014-10-11 08:35 PM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ، تازه اقاى يگانه از تمام اسلحه فروشانى كه من ميشناسم منصف تره از همه نظر ، از لحاظ تعداد و تنوع اسلحه هم از همه سرتره ، اين تجربه منه ، فشنگ خارجى خوب و با كيفيت از اين قيمت ها بالاتره ، يكى از دوستان rws ١٥٠ گرين رو دونه ايى ٤٥ هزار تومان قيمت گرفته بود ، هركس هـرچند بتونه ميفروشه ، بازم سلاح مباركتون باشه

ابی که از دهانه چشمه در میاد تمیز تره یا ابی که از همون چشمه چند کیلومتر انورتر میره؟

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2014-10-14 05:11 PM

(2014-10-14 04:38 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عملا هیچی.
1309
خوش ساخت تره

ابی که از دهانه چشمه در میاد تمیز تره یا ابی که از همون چشمه چند کیلومتر انورتر میره؟

باسلام
من زیاد شنیدم که میگن1328ها حداقل 2..3تومان ارزونتراز1309و1317هست.تفاوت ظاهریشون اینه که 1317خانشون پهنتراز 28و1309هست.

RE: معرفي اسلحه برنو - guilanshekar - 2014-10-14 05:21 PM

شنیدن کی بود مانند دیدن (و....)
فقط 28 موجد تو بازار از نظر خان گام جونتر از 09 ها هستند

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2014-10-16 05:54 PM

باسلام خدمت دوستان عزیز
دوستان من یه 1328 تمیز دارم.کلا نه توبحث اسلحه تومسله خرید آدم وسواسی هستم این برنو1328 وقتی خواستم بخرم
رییس اسلحه ومهمات شهرمون از دوستانم میباشد بردم پیش ایشان ازهرلحاظ تاییدش کردوگلنش هم آلمانیه وقنداقش هم
یکی ازاساتید کاربلد صفاش داد.الان به پیشنهادیکی دوتا ازدوستان میخوام بفروشم یه وسط بگیرم.به نظرشما اساتید عزیز
این کاروبکنم؟و1328تمیزخودم قیمتش حدوداچقدره؟
ممنون میشم جواب بدین.

RE: معرفي اسلحه برنو - مهدى١٣٦١ - 2014-10-16 06:18 PM

طبق قانون شما اگه ٣ سالت پرشده باشه ميتونى تبديل به احسنت كنى ، برنو رو اين ها كاليبر ٧.٩٢ حساب ميكنن ، شما وقتى برگه تبديل به احسنت رو امضا ميكنئ تعهد ميدى كه اين كاليبر و ديگه نخرى ( ١٠ سال پيش كه من اين كارو كردم روال قانونى اين بود ، الان رو نميدونم ) ، پس ديگه نمى تونى برنو متوسط بخرى ( الان شايد بشه ) ميتونئ ٨.٥٧ بخرى مثل همين نخجير ٣ ، ولى برنو متوسط كه كاليبرش دوباره همون ٧.٩٢ نميشه ، واسه شكار مسلمأ لول متوسط به خاطر دقت و برد بيشتر و صداى كمتر بهتره ، شما اگه از قنداق و كپ و گلن راضى هستى ميتونى يه كارى كنى ، ببر پيش همون رفيقت كه رئيس اسلحه مهماته ، يك نامه تعويض لول ٨.٥٧ بگير ، بده لول متوسط ٨ برات بزارن ، تهران كه معمولا زياد گير نميدن تو اسلحه مهمات ، چون كاليبر ٨ زياد اهميت نميدن و سريع موافقت ميكنن ، تازه از خدا شون هم هست يك لول رو بالأى يك مليون خرده ايى ميدن دست ادم ، قنداق ساز خوب هم دور و ورت باشه يه تيكه به اون جلو أضافه ميكنه مشكلت حل ميشه ، اين كار و چندتا از برنوداران كه لول بلند و كوتاه داشتن كردن و بردن أداره مجوز تعويض لول گرفتن و لول ٨ انداختن رو برنوهاشون ،

RE: معرفي اسلحه برنو - RAK - 2014-10-16 09:04 PM

با سلام.
حکومت ایران در سال 1312 اولین قرارداد را با آلمان جهت ساخت اسلحه برنو و در ایران بست پس برنوهای مدل 1309 ساخت ایران نیستند و به کل وارداتی هستند ولی در مورد 1317 و 1328 نمیشه اینطور قضاوت کرد در مورد نوع خان برنو پشت توپی و یا همون برنو کوتاه برنوهای 1309 دارای خان پهن تر از برنوهای 1328 هستند و برنوهای 1328 دارای خان ظریف و باریکی هستند.

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2014-10-18 10:34 PM

(2014-10-16 06:18 PM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طبق قانون شما اگه ٣ سالت پرشده باشه ميتونى تبديل به احسنت كنى ، برنو رو اين ها كاليبر ٧.٩٢ حساب ميكنن ، شما وقتى برگه تبديل به احسنت رو امضا ميكنئ تعهد ميدى كه اين كاليبر و ديگه نخرى ( ١٠ سال پيش كه من اين كارو كردم روال قانونى اين بود ، الان رو نميدونم ) ، پس ديگه نمى تونى برنو متوسط بخرى ( الان شايد بشه ) ميتونئ ٨.٥٧ بخرى مثل همين نخجير ٣ ، ولى برنو متوسط كه كاليبرش دوباره همون ٧.٩٢ نميشه ، واسه شكار مسلمأ لول متوسط به خاطر دقت و برد بيشتر و صداى كمتر بهتره ، شما اگه از قنداق و كپ و گلن راضى هستى ميتونى يه كارى كنى ، ببر پيش همون رفيقت كه رئيس اسلحه مهماته ، يك نامه تعويض لول ٨.٥٧ بگير ، بده لول متوسط ٨ برات بزارن ، تهران كه معمولا زياد گير نميدن تو اسلحه مهمات ، چون كاليبر ٨ زياد اهميت نميدن و سريع موافقت ميكنن ، تازه از خدا شون هم هست يك لول رو بالأى يك مليون خرده ايى ميدن دست ادم ، قنداق ساز خوب هم دور و ورت باشه يه تيكه به اون جلو أضافه ميكنه مشكلت حل ميشه ، اين كار و چندتا از برنوداران كه لول بلند و كوتاه داشتن كردن و بردن أداره مجوز تعويض لول گرفتن و لول ٨ انداختن رو برنوهاشون ،

باسلام
ممنون آقامهدی.خدمت شما عرض شود 1328 که گرفتم زمانی که معامله کردیم 4ماه مونده بود که 3سالش تمام بشه بهمین خاطر وکالتی معامله کردیم بعدش هم که سه سالش تمام شد دیگه رواعتماد متقابلی که داشتیم ومنم احتمال میدادم که با یدونه وسط عوضش کنم دیگه انتقال به نام خودم ندادم.قضیه اش این بود که ازجنابعالی وبقیه دوستان راهنمایی خواستم که با وسط عوض کنم.با1317و1309عوض کنم یاخودشو نگهدارم؟تعریف اضافی نکنم 1328خودم اسلحه تمیزیه.