شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - peisaz - 2014-05-28 11:27 AM

(2014-05-26 08:53 PM)joo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از همه دوستان کمال تشکر رو دارم که راهنمایی می کنن یک سوال دیگه دوستان الان در حال حاضر خیلی تو فرشگاههای مجاز اسلحه برنو موجوده انواع برنو وسط هم هست مثلاً ساخت آلمان ، ایران، چکسلواکی وحتی یه مدل دیدم که صاحب مغازه می گفت ساخت اسپانیاست بعضی هم بودن که می گفتن برنو تجاری که یکمی شکل 270 ایرانی بود از لحاظ ظاهری نسبت به دیگر برنو ها سرحال تر بودن حالا دوستان خواهشن راهنمایی کنید برای خرید این همه تنوع دوستان کدوم رو پیشنهاد می کنید؟Khansariha (8)

سلام به دوستان
تفنگهای ماوزر ساخت اسپانیا در خارج به "سافت ماوزر" معروفند. در یک کلام یعنی به درد نخور
لذا گول اروپایی بودن این نوع را نخورید که با این سن و سال بالای سلاح جوابگو نخواهد بود

RE: معرفي اسلحه برنو - ARHUNT - 2014-05-28 11:28 PM

با سلام خدمت بزرگواران
تفنگ رو 11700 خریدم که یایه و رینگ 25 دوربین هم روش بود البته یکی از اسلحه فروش ها یک کار کرده که خودش خیلی تعریفش می کرد را 11500 میگفت و یکی دیگه نو را 12 میگفت که آخرش 11900 میداد (در شیراز).

RE: معرفي اسلحه برنو - joo - 2014-05-31 09:39 PM

سلام دوستان یه سوال داشتم خدمت اساتید میشه بگید شرکت جنگ افزار جمهوری اسلامی ایران علاوه بر نخجیر 3 که همون کالیبر 270 هستش آیا کالیبر 8/57 را هم تولید میکنه؟البته همونطور که دوستان می دونن این کالیبر قبل از انقلاب تولید می شد و در دنیا هم نامی برای خودش دست پا کرده دوستان خواهشن اگر همچین کالیبری جدیداً تولید می شه چطور سلاحی است من خیلی سرچ کردم و بجز چند عکس مطلبی نیست تو سایت نخجیر هم رفتم ولی بجز آرش و نخجیر 1-2-3 چیزی دیگه ای پیدا نکردم یکی از دوستان میگه این همون نخجیر 3 هستش فقط کالیبر رو تعقیر دادن حالا ما نمیدونیم این کالیبر جدیدالساخت هستش یا اینکه از کشور دیگه ای لولش رو می خرند؟

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-05-31 10:04 PM

نخجیر 3 هم تو کالیبر 270 تولید میشه و هم برنو همون 8*57 همین الان هم جنگ افزار سازس تولید میکنه همه چیزشون مثل هم هست و فقط کالیبرشون فرق میکنه لول هم واسه هر دو کالیبر خودشون تولید میکنن

RE: معرفي اسلحه برنو - kuzey - 2014-06-08 10:53 PM

سلام به همه اساتید
ببخشید این موضوع رو اینجا مطرح میکنم
امروز از اسلحه مهمات زنگ زده بودن خونمون من خونه نبودم گفته بودن برم واسه تعیین تکلیف اسلحه گلوله زنم که توی عفو تحویل داده بودم اما نرسیدم برم.
به یکی از بچه ها هم زنگ زده بودن اون رفته بود بهش گفتن یا اسلحه خودتو بردار یا 6-7 میلیون بده یه گلوله زن نو بدیم .
دوستان راهنمایی بکنن که اسلحه خودمو بردارم یا پول بریزم اسلحه نو بگیرم.
اسلحه من برنو وسط المان هستش.
یاعلی

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2014-06-08 11:25 PM

جناب كوزي (شمال) شما كه خودتون اهل فن هستيد
ببينيد اگه سلاح خودتون جواز دار بشه چقدر قيمت داره؟
سلاح نو در حد 12 ميليون است بنابراين اگر 6 ميليون بريزيد با اين حساب سلاح قديمي شما 6 ميليون بر آورد ميشه اگه تو بازار بيشتر از اين مي ارزه به نظر من بهتره كه سلاح خودتون رو برداريد و از طرفي با وضعيت موجود شما بايد 6 ميليون ديگه هم بايد هزينه اضافه بپردازيد ، اگه سلاح قبلي كار شما رو راه ميندازه ، به نظر من باز هم گزينه تملك سلاح قديمي بهتر به نظر ميرسه
ولي خوب با هزينه بيشتر صاحب يه سلاح نو (قنداق و لول نو ) ميشيد

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-06-09 01:33 AM

(2014-06-08 10:53 PM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه اساتید
ببخشید این موضوع رو اینجا مطرح میکنم
امروز از اسلحه مهمات زنگ زده بودن خونمون من خونه نبودم گفته بودن برم واسه تعیین تکلیف اسلحه گلوله زنم که توی عفو تحویل داده بودم اما نرسیدم برم.
به یکی از بچه ها هم زنگ زده بودن اون رفته بود بهش گفتن یا اسلحه خودتو بردار یا 6-7 میلیون بده یه گلوله زن نو بدیم .
دوستان راهنمایی بکنن که اسلحه خودمو بردارم یا پول بریزم اسلحه نو بگیرم.
اسلحه من برنو وسط المان هستش.
یاعلی
به نظر من شما برو اونجا دقیق بپرس ببین جریان چیه چون تا جایی که من میدونم سیستم تعویض به این شکل وجود نداره یعنی قانون به این صورته که شما یه اسلحه اسقاط میکنی و حواله خرید یه گلوله زن به قیمت دولتی بهتون میدن که حدود ۳ تومن هست پس ۶_۷ تومن جایی نیست و اسلحه و مهمات اصلا اسلحه نمیفروشه و از کسی هم نمیخره فقط اسلحه اسقاط میکنن و به شما نامه اسقاط و حواله خرید میدن مگر اینکه قانون جدیدی چیزی در اومده باشه
در مورد اسلحتون هم شما بهتر میدونی در چه شرایطی هست چون اگه سالم و تمیز باشه دلیلی واسه اسقاط وجود نداره اسلحه ای هم که در صورت اسقاط بهتون میدن نخجیر ۳ هست که احتمال اینکه بتونین کالیبر ۲۷۰ به جای کالیبر برنو هم بگیرید هست ولی در مورد این مورد و بقیه موارد دقیقا سوال کنید

RE: معرفي اسلحه برنو - kuzey - 2014-06-09 12:18 PM

سلام
با تشکر از راهنمایی دوستان
امروز رفتم گفتن یا اسلحه خودتو بردار یا اسقاطی میکنیم حواله گلوله زن میدیم 5میلیون میگیریم احتمال 90% 270 میدن
اسلحه خودم ظاهرش کهنه هستش اما لولش سالم ودقت تیر بالایی داره
مهمات برنو بیشتر از270 هست

RE: معرفي اسلحه برنو - samani - 2014-06-09 12:27 PM

عزیز همون برنو خودتون رو بگیرید بهتر هستش با این شرایط که فرمودید دقت بالایی داره بهرحال این بزرگترین خصوصیت یه تفنگ هست که تفنگ شما داره
بقیه موارد و ظاهر رو میشه به مرور رسیدگی کنید
در ضمن فشنگ برنو خارجی با کیفیت دونه ای 25 تا 30 تومان گیر میاد و فشنگ ایرانی حدود 7 تا 10 تومان مرمی خارجی هم دونه ای حدودا 8 تومان و خب فشنگ ایرانی که زیاد هست مخصوصا سمت لرستان میدونم زیاد گیر میاد
موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-06-09 05:19 PM

(2014-06-09 12:18 PM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
با تشکر از راهنمایی دوستان
امروز رفتم گفتن یا اسلحه خودتو بردار یا اسقاطی میکنیم حواله گلوله زن میدیم 5میلیون میگیریم احتمال 90% 270 میدن
اسلحه خودم ظاهرش کهنه هستش اما لولش سالم ودقت تیر بالایی داره
مهمات برنو بیشتر از270 هست
اگه اسلحتون سالم باشه بگیرین و دستی به سر و روش بکشید 10-11 تومن پولش هست و فرق قیمتش با یدونه گلوله زن که به صورت سهمیه میدن چه 270 و چه برنو (چون قیمتشون هیچ تفاوتی نداره) نهایت 1-2 تومن هست پس اگه بفروشین و یدونه از اینا که سهمیه میدن بخرین نهایت 2 تومن سر میدین پس اگه 5 تومن میخوان ازتون بگیرن کلا بیخیال بشید مگر اینکه حتما الان 270 بخواین چون اونو تا 3 سال نمیشه فروخت ولی بعد 3 سال به راحتی میشه عوضش کرد البته میشه وقتی گرفتین یه بلایی سر لول بیارین و بدین واستون لول 270 بندازن که هزینه و زمانبری خودشو داره ولی خلاصه هر کار کنید 5 تومن نمیشه
در مورد فشنگ هم که در حال حاضر هیچ تفاوتی در قیمت و فراوانی نیست چون هم تعداد سهمیه و هم قیمت مساوی هست حالا اگه از طریقی بشه تعدای ارزون پیدا کردو نمیدونم ولی چیزی که میشه روش حساب کرد همینه که عرض کردم وقتی شما بخواین بخرین قیمت ازاد کمتر از 10 تومن در بهترین حالت نیست ولی یه تفاوتی که هنوز فشنگ 270 با برنو داره اینه که فشنگهای برنو ایرانی رو میشه تو اون فاصله ای که رنج معمول برنو هست روشون حساب کرد ولی واسه 270 تو رنج معمولش فشنگ خارجی گرون لازمه