شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - Zoli - 2014-05-19 10:57 PM

سلام
داداش من خودم يه برنو كوتاه دارم
متاسفانه اين اسلحه اصلا بدرد شكار نميخوره و تو اين همه سالي كه اسلحه عمر كرده به جرات ميگم كلا ١٠ تا شليك نداشته(الان ٧ساله خودم دارمش قبلشم تو انبار مهمات بوده)
من خودم اون موقع خريدمش ٤٢٠٠ الان خيلي رفته بالاتر
توي دقيق زدن من تا فاصله ٢٥٠ متر به يه دايره به قطر ١٥ سانت شليك كردم بد نبود ولي شما يه ٢٧٠ بخري خيلي بهتره،من فقط به خاطر صداي نازي كه تو شليك داره نگهش داشتم
در مورد دوربين هم يبار روش سوار كردم متاسفانه بعد از ٥تا شليك خطا ميزنه،نميدونم دليلشو ولي فكر كنم بخاطر لگدش باشه،ولي يه دوربين خفن روش بزاري فكر نكنم مشكل داشته باشه
يكي از دوستان يه متوسط داره تا حالا مثل شو نديدم،برنو وسط يه طرح استتار دوربين زوار هم روشه تو فاصله ٥٠٠ متري يه پاكت سيگار رو ٢مرتبه زد،البته اون دوربينشو فقط ٨٥٠٠ خريده،Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - joo - 2014-05-20 09:57 PM

ممنون از راهنمایی همه دوستان من برنو رو واسه شکار می خوام ولی چون تجربه زیادی در رابطه با برنو ندارم سوال کردم ولی خوب با راهنمایی شما دوستان غید خرید برنو کوتاه رو زدم و به فکر یه برنو وسط تمیز باشم راستی دوستان چند وقت پیش یه برنو وسط دیدم که وقتی تیراندازی می کرد صداش از برنو کوتاه بلندتر بود و نسبت به برنو وسط های دیگه صدای بم تری می داد دوستان آیا می دونید این برنو که تقریباً هم شکل برنوهای ایرانی ساخت کجاست و چه مدلی هستن؟Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - Zoli - 2014-05-21 01:03 AM

دوست عزيز برنو هاي وسط تقريبا يه صدا دارن مثل كوتاه يا بلند هر تيپ يه صدا داره تفاوت صدا بستگي به خيلي مسايل داره،مثلا تو كوه با توي دشت يا توي برف،هر موقعيت يه طور صدا بخش ميشه و انعكاس صدا توي موقعيت هاي مختلف تفاوت داره،البته اين نظر منه و اگه اشتباهه دوستان راهنمايي كننKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2014-05-26 02:33 PM

در شرايط مساوي هر چه لول سلاح بلند تر باشد صدا كمتر خواهد بود
البته اصولا بايد شدت صدا را با دستگاه هاي اندازه گيري سنجيد چرا كه مثلا اگر در لحظه اي كه از خودرو پياده مي شويد به دليل وجود سر و صداي خودرو ، حساسيت گوش كمتر شده و صداي حاصل از شليك، كمتر احساس مي شود و اگر چند دقيقه بعد شليك انجام پذيرد، صدا به دليل حساس تر شدن گوش بلندتر احساس مي شود
دماي هوا بر شدت انفجار و قدرت سلاح و در نتيجه صدا اثر مستقيم دارد و هرچه فشار هوا بالاتر باشد ، صدا بهتر و بيشتر انتقال پيدا مي كند و همچنين بين دو كوه و در دره انعكاس صدا به آن طنين فزاينده و خاصي مي بخشد

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-05-26 08:27 PM

(2014-05-20 09:57 PM)joo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنمایی همه دوستان من برنو رو واسه شکار می خوام ولی چون تجربه زیادی در رابطه با برنو ندارم سوال کردم ولی خوب با راهنمایی شما دوستان غید خرید برنو کوتاه رو زدم و به فکر یه برنو وسط تمیز باشم راستی دوستان چند وقت پیش یه برنو وسط دیدم که وقتی تیراندازی می کرد صداش از برنو کوتاه بلندتر بود و نسبت به برنو وسط های دیگه صدای بم تری می داد دوستان آیا می دونید این برنو که تقریباً هم شکل برنوهای ایرانی ساخت کجاست و چه مدلی هستن؟Khansariha (8)
کلا تشخیص صدا با گوش مثل تخمین 200 متری هدف و شکار با چشم و یا مثل تخمین درجه باد لاستیک با چشم یا مشت هست که هیچ سندیتی نداره با یه نرم افزار ساده میشه مقدار صدا رو اندازه گرفت که روی لپ تاپ و حتی گوشی هم قابل نصب هست
مورد دیگه اینکه ممکنه اون دوستتون فشنگ با شارز بالا یا دست پر یا هر چی شلیک کرده باشه
در اخر هم صدای تفنگ ملاکی واسه خوب بودن برنو وسط از بقیه برنو وسطها نیست حتی کمتر بودن صدا هم همینطور تفنگ باید اول دقیق بزنه و بعد هم سالم و کم کارکرد مخصوصا خانهای سالمی داشته باشه

RE: معرفي اسلحه برنو - joo - 2014-05-26 08:53 PM

از همه دوستان کمال تشکر رو دارم که راهنمایی می کنن یک سوال دیگه دوستان الان در حال حاضر خیلی تو فرشگاههای مجاز اسلحه برنو موجوده انواع برنو وسط هم هست مثلاً ساخت آلمان ، ایران، چکسلواکی وحتی یه مدل دیدم که صاحب مغازه می گفت ساخت اسپانیاست بعضی هم بودن که می گفتن برنو تجاری که یکمی شکل 270 ایرانی بود از لحاظ ظاهری نسبت به دیگر برنو ها سرحال تر بودن حالا دوستان خواهشن راهنمایی کنید برای خرید این همه تنوع دوستان کدوم رو پیشنهاد می کنید؟Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-05-26 09:02 PM

داداش اول اینکه شما ببین چه مدلی رو پیدا میکنی که سالمتر و کم کارکرد تر باشه و خرید گلوله زن به شرط تیر هست پس دقیق زدن هم مهمه خلاصه اینکه کجایی باشه خیلی فرق نمیکنه اونا که عرض کردم خیلی مهمتره ولی در صورتی که همه پارامترها باشه چک و المان بهتر از بقیه هست
در ضمت اگه واسه شکار میخواین 270 بهتره با توجه به اینکه دیگه فشنگ برنو به ارزونی و سادگی قبل قابل تهیه نیست پس 270 بهتره ولی مقداری گرونتره حدود12 تومن تمیزش در میاد

RE: معرفي اسلحه برنو - ARHUNT - 2014-05-27 05:20 PM

با سلام خدمت تمامی دوستان
من تازه وارد هستم و چند سوال دارم ممنون می شوم اگر دوستان جواب دقیق و کارشناسی بدهند .
1- با توجه به علاقه شدید به گلوله زن و همینطور محدودیت بودجه مدتها به فکر خرید برنو بودم ولی به دلیل نداشتن تجربه و تخصص در شناخت یک برنو تمیز و کم کار به توصیه یکی از دوستان حدود سه ماه پیش یک نخجیر 57*8 نو از اسلحه فروشی خریدم حال از دوستانی که تجربه استفاده از هر دو این تفنگها را دارند خواهشمندم در مورد نقاط ضعف یا قوت این دو نظر بدهند.
2- تفاوت فشنگهای عشایری 02 و 03 در چیست ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-05-27 07:26 PM

نخجیری که شما خریدی همون برنو هست کمی تجاری شده یعنی قنداق و متعلقات از حالت جنگی در اومده گلن همان است و لول هم همینطور نقاط ضعف و قدرت این کالیبر هم در صفحات قبل همین تاپیک مفصل گفته شده

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2014-05-28 05:45 AM

سلام دوست گرامی میشه بفرمایید سلاحو چند خریدید انشاالله مبارکه/یاحق