شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساچمه 31 گريني - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: ساچمه 31 گريني (/showthread.php?tid=677)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: ساچمه 31 گريني - ALIANA-54-T06 - 2011-09-11 09:15 PM

(2011-09-11 06:58 PM)omid54 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید دوستان کسانی که در جریان ساخت این تیرهای داخلی هستند چند تا سوال داشتم . این تیرها به صورت پرسی ساخته میشن یعنی با روش سرد و فشار سنبه وماتریس یا به صورت ریخته گری یعنی به صورت گرم کار . در ضمن قطر بیرونی تیر دقیقا چند میلیمتره .
از دوستانی که دقیق در جریان کار هستند منتظر جوابم . ممنونKhansariha (8)
امید جان بزودی یک گزارش کاملی توسط آقا سهیل عزیز از تست این ساچمه ها ارائه خواهد شد .
و برای اینکه دوستان مقداری هم در جریان کار باشند یکی از عکسهای گرفته شده از این ساچمه ها در روز تست هم خدمت عزیزان قرار میدم
البته این ساچمه های بولت 31 گرینی که اخیرا توسط سازنده واقعیش به بازار اومده الان دیگه در دسترس هست و قیمتش هم خیلی پائینتر از چیزی هست که قبلا کسی در این سایت اعلام کرده بود و مدعیش بود (حدود 130 تا 140 تومن هر عدد) توضیحات تکمیلی بزودی با تستها و عکسها برای اطلاع عزیزان قرار خواهد گرفت Khansariha (256)
[تصویر: DSC00025_1.jpg]
البته برای اینکه بعضی مشکلات این ساچمه هویدا شده فقط بعنوان مقدمه و تکمیل گفته آقا hunter50 عزیز عرض شود که چندین مشکل فعلا اینها دارند که شاید سازندگان واقعیش در صدد برایند بعضیهاشون را بر طرف کنند.
اول همانطور که از شکل هم معلومه بعد از پرس تراشهای ضعیف و نا هماهنگ در داخل دامنه ساچمه زده شده که برای همه یکنواخت نیست
دوم کالیبر اینها 5.5 و یا کمی کمتر از 5.5 هست یعنی باید مواظب بود که از لوله هم نیافته چون که براحتی از خشاب ar6 میافته همانطور که دوستان مطلع هستند ساچمه های استاندارد برای کالیبر 22. باید 5.6 یا 5.7 میلیمتر باشند تا ساچمه ها بتوانند با خانهای لوله درگیر شوند و اصطلاحا در لوله فیت شوند
سوم اینکه دقتش بسیار کمتر از سمیانگ هست (خیلی واضح و مشخص چند بار تست شد)
چهارم اینکه بخاطر اثری که روی کاغذ و تخته چوب از خودش بجا گذاشت از نظر من و دوستان دیگه و هم چنین آقا اسماعیل چرخش خوب و برش پانچی مثل سمیانگ هم نداشت و معلوم بود رخنه و نفوذش هم تعریفی نیست (شاید بخاطر عدم تماس لازم ساچمه با خانها باشد)
و پنچم در مقایسه با قیمتهای هم رده خودش مثل سمیانگ 28 گرینی بصرفه و کارآمدتر نیست (البته فعلا با این کیفیت) انشاالله یک گزارش کامل و جامع تری را آقا سهیل در اختیار دوستان خواهند گذاشت . پس فعلا Khansariha (214)

RE: ساچمه 31 گريني - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-09-12 12:06 AM

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و سپاس ویژه از دوست ارجمندم hunter50 که زحمت تهیه ساچمه و تست اولیه و ایجادا تاپیک رو کشیدندKhansariha (8)
مدتی قبل توسط این دوست عزیزم مطلع شدم که سازنده اصلی این ساچمه ها چند بسته رو برای فروش به یکی از مغازهای فردوسی سپرده که یک بستش جهت تست توسط ایشون خریداری شد
که از نتیجه تست اون با ar6 اصلا راضی نبود
بنابراین هفته قبل بنده به اتفاق اقا اسماعیل و علی اقای عزیز و اقا میلاد تعدادی از ساچمه ها رو تست کردیم
اول : اسلحه های انجام تست
ما یک اسلحه ar6 متعلق به اقا اسماعیل و یک هاتسان bt65 اقا میلاد رو در اختیار داشتیم که به علت وجو مشکل دردوربین هاتسان انجام تست با اون عملی نشد و فقط با ar6 گروپ گرفتیم
دوم : شرایط انجام تست
هوا کاملا افتابی و بدون وزش نسیم
فاصله 45 متر
وضعیت تیراندازی : نشسته با ساپورت

سوم : نحوه تست
ما 10 شلیک با این ساچمه انجام دادیم به این نحو که تفنگ تا 200 بار باد شد و پس از شلیک یک خشاب دوباره فشار به 200 رسونده شد و 4 تیر دیگه شلیک شد

چهارم : گزارش تست
در ابتدا باید گفت ساچمه ها از نظر بسته بندی دارای بسته های خوب و شکیلی بودند که این نکته مثبت قضیه بود
از نظر کیفیت ساچمه ها همگی به روش قالب گیری تولید شده بود و تنها دارای تراشهای در قسمت دامنه بود
ساچمه ها در زمان جا زدن درون خشاب براحتی درون خشاب می افتاد در حالی که ساچمه سامیانگ باید با فشار زیاد درون خشاب میرفت
این شل بودن در عکس کاملا محسوسه و به نحوی بود که یکبار ساچمه بدون مسلح کردن درون لوله تفنگ افتاد و در زمان مسلح کردن 2 ساچمه شلیک شد که ناچار به اصلاح ازمایش شدیم
نکته: این ساچمه درون خشاب هاتسان به علت وجود واشر اورینگ در هاتسان که هر ساچمهای رو فیت نگه میداره خوب جا رفت
در ابتدا قبل از تیر اندازی با این ساچمه یک گروپ با سامیانگ 28 گرینی انجام شد که در 6 شلیک تنها 2 سوراخ ایجاد شد و و یکبار 4 ساچمه و یکبار 2 ساچمه کاملا روی هم خورد و محل برخورد هم کاملا پانچ و زیبا بود
زحمت تیر اندازی رو علی اقای عزیز کشیدند که بنده بینهایت مهارت ایشون در تیراندازی رو قبول دارم و به حق استاد هستند
[تصویر: 1.jpg]
[تصویر: 2.jpg]

[تصویر: 3_khshab_2.jpg]
[تصویر: 4gorop.jpg]
[تصویر: 5_gorop_2.jpg]

خوب همونمطور که در عکس مشخصه این شاچمه با افت فشار پس از هر شلیک به شدت سیر نزولی پیدا کرده به نحوی که هر شلیک چند سانت پاین تر از شلیک قبل خورده
با توجه به نتایج ازمایش با وجود اینکه ar6 از قویترین پی سی پی های موجود در کشور هست با این وجود به نظر نمیرسه این ساچمه برای این تفنگ مناسب باشه
البته ممکنه روی اسلحه دیگهای خوب جواب بده که ما تست نکردیم
در پایان از زحمات دوستمون hunter50 که زحمت تهیه ساچمه رو کشیدند و علی اقا که تیر اندازی رو به عهده داشتند و اسماعیل عزیز که بدون حضورش قطعا این تست میسر نبود و میلاد عزیز به خاطر محل خوبی که تهیه کرده بود سپاسگذارم
یا حق
البته نکتهای که فراموش شد اینکه
این عکس گروپ 6 شلیک اول هست و عکس 4 شلیک بعد در دوربین علی اقا یا اقا اسماعیل موجوده که زحمت خواهند کشید و قرار میدند

RE: ساچمه 31 گريني - Saeed-AT44-Long - 2011-09-12 07:45 AM

بنده هم با اسلحه هاتسان لانگ بارل تست کردم نتیجه دقیقا مثل عکس بالا بود اما در 30 متری Khansariha (290)

و به امید اینکه بتونم با سوماترا نتایج خوبی بگیرم هنوز نگهشون داشتم ولی با دیدن گروپ بالا با AR6 دیگه امیدی ندارم چون سوماترا هم مثل AR6 خشاب و قدرتش در یک حد هست

RE: ساچمه 31 گريني - craftsman - 2011-09-12 07:56 AM

خوب اگه بالا پايين زدن رو بگيم بخاطر افت فشار باشه پس چرا وقتي تير28 گريني كه تنها 3 گرين اختلاف وزن داره توي تفنگ پرقدرتي مثل اي آر 6 براش همچين مشكلي پيش نمياد؟!!
چپ و راست زدنو چيكار كنيم؟!

RE: ساچمه 31 گريني - david - 2011-09-12 08:03 AM

جاوید جان قطر این ساچمه ها کم است یعنی بجای اینکه 5.6 دهم میلیمتر باشد مثل سام یانگ قطر این ساچمه 31 گرینی 5 است مثلا برای همین توی خان نمیشیند و شوت میشود هم دقت ندارد و هم قدرت.چون کالیبرش کوچکتر است و به تفنگ نمیخورد.یعنی توی خان نمیشیند و پرت و پلا میزندKhansariha (8)

RE: ساچمه 31 گريني - craftsman - 2011-09-12 08:10 AM

پس بايد فعلا استفاده نشه و تا موقعي كه مجددا قالب درست براشون ساخته بشه صبر كرد
اما من انتظار داشتم اين ساچمه ها حد اقل در قسمت دامنه با توجه به اينكه ادعا شده تراشكاري شده و قيمت بالايي داره اون پليسه ها رو نداشته باشه و كيفيتي در حد جي اس بي يا ساميانگ داشته باشه

RE: ساچمه 31 گريني - esmaeil1356 - 2011-09-12 08:26 AM

علي جان عكسهاي گروپ دوم كه هر دو ساچمه ( بولت و ساميانگ ) با هم هست رو هم بزار
سهيل جان يه تيكه فيلم هم از لحظه پر كردن خشاب با هردو ساچمه گرفتي اونو هم بزار

RE: ساچمه 31 گريني - ALIANA-54-T06 - 2011-09-12 09:46 AM

اسماعیل جان الان دارم عکسها را آماده میکنم (کمی منتظر باش )

RE: ساچمه 31 گريني - ALIANA-54-T06 - 2011-09-12 11:12 AM

خب دوستان همانطور که آقا سهیل عزیز فرمودند و بیان کردند تستهای ساچمه های بولت 31 گرینی انجام شد که بعضی از عکسها در گوشی من بود که خدمت عزیزان جهت تکمیل گزارش ارسال میگردد.
این عکس وضعیت کلی منطقه و نحوه کار برای گرفتن تستها را نشان میدهد البته الان اقا اسماعیل در عکس دیده میشوند و هدف خالهای کوچک یک سیبل در45 متری هست .
[تصویر: DSC00023_1.jpg]
باز ناگفته نماند که آقا اسماعیل زحمت زیادی را برای هر بار تست میکشیدند و با تلمبه زدند تا 200 بار ar6 را شارژ میکردند واقعا ازشون ممنون هستم Khansariha (8)
بعد از تستهای بولت ما دوباره برای چندمین بار تصمیم گرفتیم از 4 عدد باقی مانده دوباره تست بگیریم و اینبار قصدمان مقایسه دقیقتر با ساچمه های سمیانگ بود برای همین اول فشار را دوباره به 200 بار توسط آقا اسماعیل رساندیم و واقعا من تمام تلاشم را کردم که خدائی نکرده اجحافی در تستها بوجود نیاد البته بگم برای انتخاب تیرانداز از سر لطف و اصرار دوستان بود وگرنه در تیراندازی و استادی دوستان خوب من آقا سهیل و اقا اسماعیل و اقا میلاد شکی نیست بهرصورت قرعه را بنام ما زدند (اینم اقرار کنم که با ar6 اولین بار بود که تیراندازی میکردم ) خخخخخخ ببخشید دیگه اگر یکوقط نابلدی کردیم Khansariha (214)
اول 4 شلیک بولت روی هدف سمت چپی نشانه گیری شد که نسبت به تست و گروپ قبلی کمی بهتر دراومد ولی باز اشکال در افت هر ساچمه و انحراف آن مشهود است .
دوم 5 شلیک سمیانگ روی هدف سمت راستی انجام شد که خدایش من خیلی از دقت این تفنگ و ساچمه خوب سمیانگ شگفت زده شدم با اینکه بار اولم بود ولی گروپی کمتر از یک سکه کوچک 100 تومنی در اومد اگر دوستان دقت کنند یکبار3 عدد ساچمه دقیقا روی هم خورده و بار بعد هم دو عدد ساچمه دقیقا روی هم خورده یعنی 5 شلیک دو اثر از خودشون باقی گذاشتند واقعا سمیانگها ظرافت ساخت و دقت خیلی خوبی دارند . Khansariha (256)
[تصویر: DSC00031_1.jpg]
این عکس هم از فاصله کمی نزدیکتر و بدون علامتگذاری گرفته شده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فکر میکنم عکسها گویا و کافی هستند و دوستان میتونند بخوبی مقایسه کنند . فعلا عزیزان Khansariha (8)

RE: ساچمه 31 گريني - esmaeil1356 - 2011-09-12 11:24 AM

دوستان عزيز قابل ذكر است كه فاصله سيبل روي صفر دوربين نبوده و صرفا ملاك گروپ گيري بوده است