شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حمله حیوانات به انسان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: حمله حیوانات به انسان (/showthread.php?tid=485)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: حمله حیوانات به انسان - Mohammadsardar - 2021-12-15 05:39 PM

سلام چون با پوزه شون زمین رو شخم میزنن Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - tinger - 2021-12-20 03:47 PM

کلاغ زاغی یک گونه مهاجر و مهاجم هست
زاغی اوراسیایی، چند سالی است که به خاطر گستردگی رژیم خوراکی خود (غلات، دانه‌ها، میوه‌ها، سبزی و صیفی و گوشت پرندگان و جانوران دیگر) و نداشتن شکارچی در طبیعت ایران، شمارشان هر روز بیشتر می‌شود. این پرنده به خاطر خوردن جوجه پرندگان دیگر از جمله مرغ‌های خانگی، آسیب زدن به فرآورده‌های باغی و دسترنج کشاورزان و خرابکاری‌های ریز و درشت، مشکلات بسیاری در ایران پدیدآورده‌اند. از سوی دیگر خوردن تخم و جوجه پرندگان بومی ایران مانند کبک و تیهو، این پرنده را در کنار شکارچیان دیگر به دشمنی برای جمعیت این پرندگان تبدیل کرده‌است
کلاغ زاغی هم دقیقا همان داستانی رو داره که خرگوش در استرالیا داره حدود ۱۲۰ سال پیش یک انگلیسی یک جفت خرگوش نر وماده به استرالیا آورد و به خاطر نداشتن دشمن طبیعی و شرایط زیستی و اقلیمی وغذایی به سرعت تولید مثل کردند و الان خرگوش در استرالیا تبدیل به یک معضل ملی شده با وجود کشیدن حصاری به طول ۳۳۰۰کیلومتر از شمال تا جنوب غربی وتله ها وطعمه های انفجاری که ده هزار ده هزار از خرگوش هارا از بین میبرد هنوز هم مشکل پابرجاست.
حتی چند میلیون دلار برای رفع مشگل خرگوش در استرالیا جایزه نقدی گذاشتند!

RE: حمله حیوانات به انسان - Mohammadsardar - 2021-12-20 05:04 PM

سلام استاد دقیقا حق با شماست من خودم چند بار به عینه دیدم خوردن تخم دیگر پرنده ها به وسیله زاغی . و من و حتی پدرم که چندین سال پیش بنا به دلایلی ش... رو گذاشت کنار هر از چندگاهی واس خاطر هم باغمون که حمله میکنن هم دیگر پرنده ها چند تا شونو میزنیم ( هیچ آزاری دوستان بهشون نمیرسه فقط و فقط یه شلیک و بعد اگه تموم نکرده بود با چاقویی تیز سرشو میبریم چون از لحاظ انسانیت ما این حیوان رو میکشیم چون واقعا دردسریه حتی بعضی وقتی به تخم مرغ ها هم حمله میکنن . خلاصه استاد به نکته خوبی اشاره کردن و اگر کسی واسه ش... رفت تو کوه و کمر بزنه آره یکی دو تایی بزنید بخدا از نظر دین هم حتی ثواب کردین Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - amn - 2021-12-20 05:23 PM

سلام خدمت دوستان خوبم میثم و محمد.Khansariha (8)
پس جریان این حسار ضد خرگوش معروف اینه ؛ من که نمیدونستم.
و کلاغ ها هم تا الان فکر میکردم بی آزارن و ضرر نمیرسونن. فکر میکردم نباید بهشون ت . ی . ر . . ا .ن . د . ا . ز . ی . کرد.
خیلی ممنون بابت مطالب مفید تون.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: حمله حیوانات به انسان - tinger - 2021-12-20 05:34 PM

(2021-12-20 05:23 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان خوبم میثم و محمد.Khansariha (8)
پس جریان این حسار ضد خرگوش معروف اینه ؛ من که نمیدونستم.
و کلاغ ها هم تا الان فکر میکردم بی آزارن و ضرر نمیرسونن. فکر میکردم نباید بهشون ت . ی . ر . . ا .ن . د . ا . ز . ی . کرد.
خیلی ممنون بابت مطالب مفید تون.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
البته فقط کلاه زاغی ها مهاجم ومهاجر هستن و برای محیط زیست مضر هستن والا بقیه کلاغها مفید هم هستن و نقش زباله جمع کن را در طبیعت دارند
ما اراکی ها به کلاغ زاغی میگیم کلاغ جوره! اوایل که تعدادشان کم بود توی قناری فروشی ها میفروختنشون ولی الان شدن آفت محیط زیست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: حمله حیوانات به انسان - amn - 2021-12-20 06:35 PM

سلام
ما کرمانی به این نوع کلاغ ها کلاغیک ؛ کلاغجیک یا کراجیک میگیم.
اسم جالب و خنده داریه.Khansariha (214)
و به اونایی که ۱۰۰٪ سیاه هستن میگیم کلاغ.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: حمله حیوانات به انسان - Mohammadsardar - 2021-12-20 07:37 PM

سلام به عزیزان و بزرگواران دوست داشتنی در مورد اسم که طرف ما ( سرخس ) مثل کرمانی ها خوش سلیقه نیستیم و همه را ناقابل کلاغ صدا میزنیم ( شوخی اما جدی ) در مورد زاغی . یعنی آقا صالح گل زاغی طوریه که اگه کلا ریشه کن بشه در ایران نه تنها ضرر نداره بلکه چرخه محیط زیست جون میگیره و چه بسا اینقد محیط زیست پیرفت بکنه که مجوز ش... هم بدن در این حد یعنی زاغی ها دشمن و رقیب طبیعیه ما شکارچی هاست ( هر چه زاغی کمتر = محیط زیست بهتر و= شکار )Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (219)

RE: حمله حیوانات به انسان - amn - 2021-12-20 09:04 PM

سلام محمد جان.
همون کلاغ هم خوبه خخخخخ.
تازه کجاش رو دیدید نمیدونم شنیدید یا نه توی کرمان به گنجشک میگن چِغوک خخخخخخ یا به عنکبوت میگن کار باف خخخخخ و به مارمولک میگن کَلپَک خخخخخخ.
به افعی میگن مار جَعفَری خخخخخخ
خیلی خندیدم تا این بخش از پُست رو نوشتم.
ولی کلش واقعیه‌.
و علاوه بر کلاغیک ( زاغی ) / سگ های ول گرد هم معضل بزرگی هستن یه مستند میدیدم که میگفت این سگ ها جلوی رشد و تولید مثل خیلی از حیوانات رو میگیرن و ضرر میرسونن.
و یا حتی با خرس و پلنگ هم در گیر میشن و میگفت که موفق به کشتن یه پلنگ میشن ( به صورت گروهی بهش حمله میکنن )
یه فیلم هم نشون داد که حتی شیر ها هم از رو در رو شدن با این حیوانات ترس داشتن.
و میگفت وقتی هم شهرداری میخواد این سگ ها رو جمع اوری کنه یه عده ادم به ظاهر دوست دار محیط زیست میومدن و ممانعت میکردن و دعوا میکردن و.... حتی نشون میداد جلوی در شهر داری تجمع کرده بودن.
این کراجیک ها و سگ های ول گرد به شدن معضل بزگی هستن.
من خودم که وقتی چنین چیزی میبینم و هدف میگیرم دستم خشک میشه و نمیتونم ماشه را بکشم ؛ کلا جدیدا خیلی دل رحم شدم.
اما حق با شماست ؛ اینها دقیقا مثل کرم هایی هستن که به جان درخت می افتن و نابودش میکنن.
شرمنده دوستان سرتون رو درد اوردم.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: حمله حیوانات به انسان - amn - 2022-01-02 08:18 PM

سلام عزیزان.
یه داستان دارم از یکی از شکارچیای قدیمی که تعریف میکرد.
میگفت یکی از اهالی روستا شون رفته بود برای ش... با اسلحه صیاد ۲.
توی راه یه مار میبینه که به سرش میزنه مار رو روانه ملکوت کنه.
خلاصه قنداق اسلحه رو میزاره روی کله مار که بکشتش و در همین حال مار به دور اسلحه ش میپیچه و با دم ش ماشه رو میکشه و اون بنده خدا هم فوت میکنه.
این بشر ۲ تا اشتباه داشته
۱ نباید اسلحه مسلح رو اینجوری گرفت ؛ اصلا بهتره مسلح نباشه تا لحظه شلیک.
۲ اخه مار بیچار چکار بهش داشت که میخواست بکشتش.
دوستان لطفاً به حیواناتی که به شما ازاری نرساندن شلیک نکنید.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: حمله حیوانات به انسان - Mohammadsardar - 2022-01-02 09:30 PM

سلام آقا صالح گل و دوستان و عزیزان. والا این که مار بپیچه دور تفنگ و با دمش ماشه رو بکشه قطعا اتفاقی شانسیست ولی اینکه ته اسلحه پر و اماده شلیک رو بخوای بکوبونی جایی بی عقلیه محزه و حتی اگه مار هم باعث این اتفاق نمیشد احتمالا تفنگ شلیک میکرد چون با توجه به این که مار ماشه رو کشیده رو ضامنم نبوده Khansariha (256)پس از این پست آقا صالح گل میشه یه یادآوری خوب کرد که همیشه حواسمون باشه سر اسلحه کدوم طرفهKhansariha (8)