شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حمله حیوانات به انسان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: حمله حیوانات به انسان (/showthread.php?tid=485)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: حمله حیوانات به انسان - karbakhsh - 2014-09-27 09:33 PM

سلام
اقا من لذت بردم و عقیده دارم که از هر کسی باید یاد گرفت و تنها یکی از این موارد هم اگر بدرد ادم بخوره و مورد استفده قرار بگیره میتونه جون ادم نجات بده و یه عمر باعث دعای خیر برای شما میباشد. طبیعت در عین زیبایی میتونه چنان بزنه که تا اخر عمرت جاش بمونه البته اگر زنده بمونی. بردن یه کارد خوب با تیغه مناسب که همه میتونن لااقل درجه دومش تهیه کنن خیلی میتونه کمک کنه.

RE: حمله حیوانات به انسان - MrParak - 2014-09-28 08:55 AM

باسلام خدمت دوستان
من شنیدم زمانی که انسان میترسه و خوف میکنه بخار یا حاله ای از سرش بلند میشه که بعضی حیوانات مثل سگ و گرگ و ... اون%
باسلام خدمت دوستان
من شنیدم زمانی که انسان میترسه و خوف میکنه بخار یا حاله ای از سرش بلند میشه که بعضی حیوانات مثل سگ و گرگ و ... اونو استشمام میکنن یا میبینن و بخاطر اینه که شجاع تر میشن و به احتمال زیاد حمله میکنن. و میگن اصطلاحا سگ و گرگ بوی ترس رو استشمام میکنن.(حالا این مسئله چقدر علمیه دقیق نمیدونم) ولی بی ربط با گذاشتن کلاه برای رفتن به طبیعت گردی و شکار نمیتونه باشه. باز هم دوستانی که اطلاع دقیقتری دارند لطفا بنویسن تا ماهم بیاموزیم.
دیروز رفته بودیم باغ یک سگ هم اونجا هست که براش غذا میبریم و این سگ ماده جوان موقع غذا خوردن بسیار خشن و وحشی میشه واصلا نباید سمتش رفت چون مثلا زمانی که یک تکه از غذاش اونطرف تر و خارج از دسترسش میفته و ما سعی کردیم اونو بسمتش بندازیم با سروصدا حمله کرده که دستمونو گاز بگیره. ولی شوهرخالم که بچه روستا بوده با یک تکه چوب کوچک و کفشش سگه رو که بشدت پارس میکرد ساکت کرد و سرجاش نشوند(رفت پشت درخت قایم شد) و گفت دیگه از من میترسه و اگه من برم دوباره به شما پارس میکنه و همینطور هم شد .منم همون کار ایشان را انجام دادم و جواب داد درحالی که قبلش به شدت بسمتم حمله میکرد و وق وق میکرد(البته بنده قصد اذیت کردن حیوون رو نداشته و ندارم و فقط جهت عدم حمله سگه و امتحانی اینکارو کردم).
کلا من فکر میکنم با حفظ خونسردی در هر شرایط سختی میشه نتیجه بهتری گرفت

RE: حمله حیوانات به انسان - data19 - 2014-09-28 03:18 PM

فکر کنم دلیل عملیش اینکه که موقع ترس هورمون و مواد خاصی از بدن ترشح میشه که سگ و گرگ استشمام میکنند

RE: حمله حیوانات به انسان - tavab - 2014-09-28 05:08 PM

سلام

از شیرین ترین لحظات یک شخص این هست که بتواند بر ترس خودش فائق بیاد و کنترل ش کنه به خصوص مقابل حیواناتی مثل سگKhansariha (219)

ذات سگ ترسو هست ... یعنی در واقع این سگ هست که بیشتر از شخصی که از سگ میترسه ترسیده ! ولی سگ هم مثل چندین حیوان دیگه که هنگام ترس بهترین راه پنهان کردن ترس و فائق آمدن بر شرایط رو در حمله کردن و چنگ و دندون نشان دادن می بینند ، سعی میکنه با پارس های مداوم و حرکات شبه هجومی حریف رو مقهور کنه

اما امتحان کنید ( به خصوص برای سگ های روستا) و یک بار که سگ یا گله ای از سگ ها به سمت شما هجوم میارن ( صدالبته نه هر سگی ها ؟؟؟ سگ ایلات و عشایر و یا سگ های خارجی آموزش دیده از این دایره خارج هستند !!!!) جلوشون وایسید بدون اینکه عقب نشینی کنید یا ضربان قلب تون رو بیش از حدی ببرید بالا( بله ، دست خود شماست ضربان قلب تان ، نفس های عمیق بکشید و با خودتون بگید هیچ اتفاقی نمی افته) و بعد به سمت سگ هجوم ببرید به خصوص اگر سنگ یا چوبی داشته باشید که دیگر احسنتم !

مطمئن باشید این سگ هست که مثل سگ ! فرار میکنه !Khansariha (214)

ضرب المثل مثل سگ فرار کرد ... از اینجاست !Khansariha (226)

من اوایل باورم نمیشد این حرف تا اینکه زمانیکه برای آموزش موتور سواری! در روستامون بودم چند بار پیش اومد که سگ به سمت م بیاد و چون در حال حرکت بودم به شکل بسیار خطرناکی حمله میکردند ... به محض اینکه سرعت موتور کم میکردم به قصد ایستادن می دیدی اینم سرعت ش رو کم میکنه ! به محض اینکه سرعت رو افزایش میدادی اینم مثل میگ میگ ! گاز میداد تا بهت برسه !Khansariha (48)

وقتی هم موتور رو از حرکت باز می ایستاندوندی ! و میرفتی سراغ ش ... عین سگ ! فرار میکرد !Khansariha (219)

برخی حیوانات بهترین راه مقابله باهاشون نترسیدن و حمله هست ولی خوب بعضی سگ ها هستند که هار و ... و نمیشه از این روش باهاشون شوخی کرد ! چشمک

یا حق

RE: حمله حیوانات به انسان - persiankiller - 2014-09-28 06:30 PM

من عملی تجربه نکرم ولی شنیدم چوب و سنگ برای مقابله با سگ خوب نیست....

RE: حمله حیوانات به انسان - tavab - 2014-09-28 07:20 PM

سلام

نه ببین شرایط مختلفی داره !

به قول فیزیکدان ها :

در زمان t و وقتی که در فاصله x از هدف قرار دارید ! هر کدام متفاوت هست !

اما در 90 درصد مواقع سگ با سنگ پرتاب کردن به سمت ش و همچنین حرکت هجومی ( حالا بعضی ها با پا کوبیدن و چخه ! کردن حالت هجومی میگیرند بعضی ها هم که هجوم میبرن !) سگ از شما دور میشه و به شما نزدیک نمیشه

اما 10 درصد مواقع سگ به حدی به شما نزدیک میشه که قشنگ آب دندون هاش مشخص هست ! در اینجور مواقع چوب بدک نیست !( وقتیکه چوب بهش برخورد میکنه صدای بسیار دلنوازی از خودش بیرون میده به حدی که شما رو از کرده خودتون پشیمون میکنه چیزی شبیه گربه چکمه پوش در فیلم شرک و حالت بغض و گریه ش!)

البته وحی منزل نیست اینا !

ولیکن خیلی اوقات جواب میده ، بقیه اوقات هم که همون حرف اول هست : نترسیدن و عقب نشینی نکردن از جلوش

یادتون باشه هیچوقت پشت تون رو به سگ نکنید ... در بدترین لحظات هم اگر خواستید فلنگ رو ببندید سعی کنید تا یک مسافتی عقب عقب راه برید ... پشت تون رو به سگ بکنید یقینا پاچه تون گیر دندوناش میشه !

اینا رو دیدم ! عملی ! نه تئوری !

یا حق

RE: حمله حیوانات به انسان - BARZOV - 2014-09-28 07:58 PM

واقعا از تجربیات دوستان لذت بردم. کامل و کاربردی.Khansariha (8)
اما خودم یه چیز رو بارها تجربه کردم و اینکه باید در زمان خطر اعتماد به نفس رو از دست نداد و بهتره که به جای ترسیدن و امید برای امداد غیبی مغز رو به کار انداخت و دنبال راه چاره بود.
البته چیزی که گفتم کار راحتی نیست و نیاز به تمرین و تجربه داره.نه اینکه خودم آدم با تجربه ای هستما نه خخخخخ.
ولی یبار که نفسم رفت و خسته شدم داشتم تو دریا غرق میشدم که خودم خودمو نجات دادم اونم با شنا کردن به میزان سه برابر ماکسیمم حالت نرمالم،حالا با اون وضعم دیگه برام جالبترم میشه. هنوزم نتونستم اون رکوردمو بشکنم خخخخخخ.
ولی نشان دهنده ی اینه قابلیت انسان بالاتر از چیزی هست که فکرشو میکنه. جالب تر اینکه آدم وقتی تو خطر میافته به خاطر استرس بیشتر قابلیتهاش رو از دست میده.
اما کلا همیشه سعی میکنم موقع خطر کمترین استرس رو بگیرم،چون بهترین راهه.
ببخشید اضافه گویی کردم.
موفق باشید دوستان.Khansariha (256)

RE: حمله حیوانات به انسان - data19 - 2014-09-28 08:51 PM

سلام. من چند سال پیش توی یک انجمن آموزش درست کردن صدای بلند با سلاح بادی رو خوندم. به درد فراری دادن حیوون هم میخوره. یک ساچمه رو در حالت عادی داخل تفنگ بگذارید و دیگری را از ته لوله بگذارید و کمی فشار دهید تا مطمئن شوید داخل لوله سفت شده است. حالا دو سر ساچمه ها باید در امتداد هم باشد. حالا شلیک کنید و یک صدای بلند و گاهی موارد در اندازه سلاح ساچمه زنی رو میشنوید.

RE: حمله حیوانات به انسان - mik - 2014-09-28 08:57 PM

(2014-09-28 08:51 PM)data19 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. من چند سال پیش توی یک انجمن آموزش درست کردن صدای بلند با سلاح بادی رو خوندم. به درد فراری دادن حیوون هم میخوره. یک ساچمه رو در حالت عادی داخل تفنگ بگذارید و دیگری را از ته لوله بگذارید و کمی فشار دهید تا مطمئن شوید داخل لوله سفت شده است. حالا دو سر ساچمه ها باید در امتداد هم باشد. حالا شلیک کنید و یک صدای بلند و گاهی موارد در اندازه سلاح ساچمه زنی رو میشنوید.
با سلام
شما خودتون امتحان کردید شد؟ چون من امتحان کردم نشد.
و درضمن از اساتید یک سوال داشتم که اینکار به اسلحه آسیب نمیزنه؟

RE: حمله حیوانات به انسان - Kalashnikov - 2014-09-28 09:01 PM

با سلام و عرض ادب.

آقا يك تجربه ديگر !

اگر سگ همراهتون هست و شب هست و مي بينين سگ ناآرام هست و به طرفي داره غر غر ميكنه شك نكنيد يك خطري داره تهديدتون ميكنه !

من كلا ميونه خوبي با سگ ها ندارم.

يكبار با يكي از دوستان به منطقه دور افتاده اي رفته بوديم .

شب شده بود گفتيم يك استراحت تو ماشين بكنيم و دوباره راه رو ادامه بديم تا شهر.

اين دوستمون يك دوبرمن داره .

سگ صندلي عقب ماشين بود ساعت حول و حوش 10 شب بود ماشين رو زديم كنار براي استراحت.

پياده شده بوديم براي استراحت گفتم يك چند قدمي راه برم خستگيم در بره .

ديدم اين سگ پريده پايين درست روبروي من به طرفي كه تا چشم كار ميكرد ظلمات بود مدام پارس ميكرد.

حوصلمو سر برده بود گفتم حسام اين چه مرگش هست خفش كن !

گفت نميدونم هيچ وقت اينجوري نبود !

دوبرمن كلا سگ تهاجمي هست و تقريبا از هيچ چيز نميترسه البته نژادهاي اصيلش شده با جثه 6 برابر خودش هم درگير ميشه .

خلاصه ديدم دويد طرف يك سرازيري كه 8 متر از من فاصله داشت گفتم برم دنبالش ببينم چه مرگشه قبلش گفتم بزار برنو رو بردارم خلاصه نميدونم براتون پيش آمده يا نه يك چيزي گفت اسلحه رو بردار و مسلح كن احساس خطر ميكردم رفيقمون هم چون تو ماشين عقده كرده بود و ديده بود نميزارم سيگار بكشه داشت از خجالت سيگارها در مي آمد و دور تا دورشو دود گرفته بود.

نزديك سرازيري شدم ديدم صداي عجيبي مثل كرش كرش و زوزه مياد ! لب سرازيري بود ديدم يك چيزي به طرفم خيز برداشت كه مثل اينكه چيزي از پشت گرفته باشدش و ميكشيد نمي گذاشت اين موجود به من حمله كنه فوري گلنگدن زدم و آماده شليك شدم چراغ قوه رو روشن كردم كه به خاطر اينكه حواسم به مسلح كردن اسلحه بود از دستم افتاد تو سرازيري ! ديدم يك حيون مثل شغال البته بزرگتر كه جثه آن از دوبرمن 2 برابر بزرگتره داره به طرفم حمله ميكنه ولي دوبرمن از پشت دقيقا كمي از دم به بالاشو با دندون گرفته و ميكشتش پايين و نميزاره به طرف من خيز برداره خلاصه درست نميديدمش چون چراغ قوه كه از دستم افتاده بود نورش به طور غير مستقيم به طرفش بود تنها كاري كردم مستقيم به آنجايي كه حدس ميزدم سرش هست شليك كردم كه ديدم به طرف پايين خيز برداشت و زوزه عجيبي كشيد و دوبرمن ولش كرد و به طرف من آمد ! دوستمون هم كه صداي تير رو شنيده بود چنان از جا پريده بود كه وقتي ميخواست به طرف من بياد پاش گير ميكنه و با صورت ميره تو سنگها ! رفتم چراغ قوه رو برداشتم ديدم حدود 1 متر خون ريخته ولي اثري از حيوان نيست خلاصه دوستمون با لب خوني آمد دوبرمن رو قلاده زد و منم كه ديدم اوضاع مشكوك و خرابه با دوستمون پريديم تو ماشين و د برو و دوستمون هم هي ميگفت خيلي جگر كردي تو اين ظلمات رفتي جلو !

جالبه سگه تا آخرين لحظه كه تقريبا از آنجا دور شديم به همون طرف پارس و غر غر ميكرد !

خلاصه اينكه سگها شايد چيزي رو احساس ميكنن كه ما از احساسش محروميم !

شاد باشيد.