شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حمله حیوانات به انسان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: حمله حیوانات به انسان (/showthread.php?tid=485)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: حمله حیوانات به انسان - essssssi - 2013-12-30 05:15 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: حمله حیوانات به انسان - BARZOV - 2014-03-06 03:56 PM

(2012-06-02 05:12 PM)sh-a نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امروز خبری رو خوندم که واقعا ناراحتم کرد :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول :در روزهای گذشته اخباری مبنی بر مرگ دلخراش یک کودک توسط گله گرگ ها در یکی از روستاهای بیجار در حالی منتشر شد، که پیشتر بارها نسبت به افزایش تعداد حیوانات درنده و عدم رعابت بهداست محیط به مسوولان امر هشدارهای لازم داده شده بود.

محمد محمدرضایی نماینده اسبق بیجار در گفت و گو با خبرنگار سرویس مجلس تابناک با تاکید بر اینکه بارها نسبت به افزایش بی رویه جمعیت گرگ ها در منطقه هشدار داده ایم، گفت: متاسفانه به دلیل بی تدبیری مسئولین محیط زیست و شهرداری، محل دپوی زباله بیجار در کنار منطقه حفاظت شده قرار گرفته و به دلیل محصور نبودن این منطقه حیوانات وحشی به آن ورود می کنند.

وی با بیان اینکه افزایش روز افزون و تصاعدی حیوانات وحشی در روستاهای بیجار قابل مشاهده است، گفت: حتی حضور همین گرگها در گله های بیش از 10 راس باعث شده است قوچ و میش هایی که در منطقه حفاظت شده زندگی می کردند از منطقه متواری شده و در مناطق اطراف طعمه شکارچیان شوند.

محمد رضایی در ادامه خاطر نشان کرد: تعداد این حیوانات به قدری افزایش یافته که عبور گله ای انها به خصوص گرگ ها باعث تخریب مزارع شده و همین موضوع باعث شده تا کشاورزان منطقه نیز بارها از افزایش بی رویه حیوانات درنده به مسئولین شکایت کنند اما متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است و در نهایت نیز شاهد مرگ دلخراش یک دختر بچه توسط گرگ ها در این منطقه بودیم.

محمد رضایی با تاکید بر اینکه پاک سازی محیط زیست روستاهای مودر بحث امری حیاطی است، گفت: تغییر محل دپوی زباله ها و اجازه شکار این گرگ ها و محصور کردن محل دپوی زباله ها راههایی است که باید هرچه سریعتر اقدامی در مورد آنها انجام داد.

گویا یک سال و خورده ای قبل هم گرگ همین دختربچه رو گرفته بود که ببره که با سر و صدای اهالی بچه رو انداخته و در رفته . جالبه که از لای در که باز بوده اومده توی حیاط و بچه رو گرفته و برده. یعنی اینقدر راحت به منطقه مسکونی هم رفت و آمد دارند. اسم اون محل روستای قزل کند علیا هست اگر اشتباه نکرده باشم.

کاش آقای شکارگر بتونن یک حالی به گرگ های اون منطقه بدن و تصاویر این شکار رو منتشر کنند.

اگر ساکن اونجا بودم به هر قیمتی بود نسل گرگها رو تعدیل میکردم. بیچاره دختر معصوم چه زجری کشیده

به جرات میشه گفت گرگ از باهوشترین و اجتماعی ترین و قانونمندترین موجودات زمینه.اجتماع گرگ ها یه رییس داره که حرفش به همه برو داره و هر فردی که بیلیاقتی نشون داد رو میتونه طردش کنه از گله.تنها حیوانیه که انتقام میگیره و تنها حیوانیه که اگه چشمش به طعمه ای افتاد دست بردارش نخواهد بود حتی به مدت چندین سال همون طور که دوستان فرمودند.حافظه طولانی داره و بوی طرف مقابلشو به خطر میسپاره.
قوی،صبور،جسور،عاقل،و بیرحمه و بهترین تصمصم رو میگیره و بسته به شکارش معمولا ووقتی تنها نباشه شکار میکنه.
یه ماجرایی واسه پدرم و پدربزرگم اتفاق افتاده بود وقتی که پدرم 9. سالش بود. که یه وقت دیگه تعریف میکنم خیلی شنیدنیه.
ضمنا به ندرت به جمع آدما که بیشتر از 3 نفر باشه حمله میکنه و اگر حمله کنه فقط به خاطر بچه کوچیک تو جمع حمله میکنه و مطمینا دست بردار هم نخواهد بود.

RE: حمله حیوانات به انسان - ESI - 2014-03-06 04:08 PM

سلام
دوستان حتی سگ در موقع غذا خوردن بسیار حساس است و دیده شده به نزدیکترین افراد حمله کرده البته عمومیت نداره ولی موقع غذا خوردن مخصوصا اگه گرسنه هم باشه خلق و خوی وحشیش گل میکنه برای همین مخصوصا به بچه ها یاد بدین یا ازشون در این مواقع مواطبت کنین
قربون همه دوستانKhansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - Vicxtor - 2014-03-06 04:41 PM

(2014-03-06 04:08 PM)ESI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان حتی سگ در موقع غذا خوردن بسیار حساس است و دیده شده به نزدیکترین افراد حمله کرده البته عمومیت نداره ولی موقع غذا خوردن مخصوصا اگه گرسنه هم باشه خلق و خوی وحشیش گل میکنه برای همین مخصوصا به بچه ها یاد بدین یا ازشون در این مواقع مواطبت کنین
قربون همه دوستانKhansariha (8)

آقا اسی فرمایش شما کاملا صحیحه و همین چند روز پیش اون رو تجربه کردم...
من الان در یکی از روستاهای بیجار مشغول به کار هستم. چند روز پیش دیدم صدایی از سگم بلند نمیشه (آخه همیشه عادت داشت که هر یکی دو ساعت یه واق واقی بکنه) کنجکاو شدم ببینم کجاست. بعد از یه نیم ساعتی که دنبالش گشتم دیدم در صد متری خونم یه جایی پنهان شده. رفتم دیدم سر یه گوسفند رو (که احتمالا طعمه ی گرگ ها شده بود) داره با یه مکافاتی میخوره! رفتم نزدیک تر که مثلا بهش کمک کنم و استخوان جمجمه رو با یه سنگ بشکونم... رفتم نزدیکش و بهش گفتم که اون رو به من بده (آخه خیلی حرف گوش کنه و حرف منو متوجه میشه) اما چشمتون روز بد نبینه یهو دیدم اومد سمت من و میخواست گازم بگیره که من جستی زدم و در یک آن دور شدم...
از این به بعد تصمیم گرفتم که موقع غذا خوردن خیلی بهش نزدیک نشم...
ارادت... Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - BARZOV - 2014-03-06 05:53 PM

دوستان این نرم افزار سگ دورکن اندروید رو کسی امتحان نکرد ببینیم کار میکنه یا نه؟
دوستان تو همین تاپیک گذاشتن من دانلود کردم گوشیم rar باز نمیکنه وگرنه رو گربه های محل امتحان میکردم.

RE: حمله حیوانات به انسان - Vicxtor - 2014-03-06 09:32 PM

سگ های گله بعد از غروب آفتاب خیلی خطرناک میشن، مخصوصا که چند تا با هم باشن...

من یه خاطره ی بد در مواجهه با سگ های گله دارم که بر میگرده به دو سال پیش :

غروب یکی از روزهای پایانی تابستون بود و ما طبق عادت دیرینه رفته بودیم به منطقه ی ییلاقیمون. تازه رسیده بودیم و خورشید پایین رفته بود. من با دو بطری آب بزرگ رفتم سر چشمه. چشمه یه دویست متری با ده فاصله داشت. مسیر برگشت همش سربالایی بود. بطری ها رو که پر کردم موقع برگشت دیدم هوا کاملا تاریک شده و ماه هم کامل بود. به صد متری دهمون که رسیدم تو خم جاده ی مالرو دیدم سه تا از سگ های گله ی دهمون که بعد فهمیدم یکیشون جدید بوده و تازه خریده بودن، تو فاصله ی ۱۰ متری دارن منو نگاه میکنن (نور ماه هوا رو کمی روشن کرده بود) و خرخر میکنن. من به روی خودم نیاوردم و به راهم ادامه دادم چون پدرم همیشه میگفت که اگه دیدی سگ گله برات پارس میکنه محلش نذار و کار خودتو بکن... خلاصه نزدیک تر که شدم با اینکه ترسی تو دلم نداشتم گنده ترینشون شروع کرد به دویدن به سمتم و بقیه هم دنبالش. دیگه ترس به دلم افتاد و سریع برگشتم و از یه سربالایی رفتم بالا که دورشون بزنم که در همین حین پام لیز خورد و با سینه افتادم زمین... بطری ها هم از دستم رها شدنو افتادن پایین تپه... بعدش به سرعت برق و باد پا شدم و هر چه در توان داشتم دادم به دو تا پامو الفرار... خلاصه خاکی و نفس نفس زنان رسیدم خونه و تا یک رب نفسم بالا نمیومد... فردا صبح هم رفتم بطری ها رو دوباره سر چشمه پر کردمو همون سگ گندهه رو دیدم که رو زمین لمیده و زل زده بهم... Khansariha (367)
خلاصه بگم سگ های گله تو شب خیلی خطرناک میشن در حالیکه تو روز ممکنه اصلا کاری به کارت نداشته باشن...

ممنون از حوصله ای که به خرج دادید و خاطرم رو خوندید... Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - taktirandaz - 2014-03-06 10:18 PM

من موقع غروب به دو سگ گله خوردم که داشتن آب میخوردند و تو فاصله 10 متری به هم خوردیم من هم از جنگل میومدم و خیلی خسته بودم و نمیخواستم راه رو عوض کنم بنابراین با هم رودررو شدیم البته من یک تفنگ بادی تو دستم داشتم اونا خیلی خرخر کردند منهم کلی دادو بیداد کردم و تفنگو تو دستم تکون دادم بعد از 2-3 دقیقه اونا راه منو باز کردندو کمی دورتر نشستند و رفتن منو نظاره میکردند داشتن یک چوب یا مثل اون خیلی مهمه- البته تو یک مورد دیگه من تست کردم سگا از چوب نمیترسیدند ولی از سنگ خیلی می ترسیدند و فکر کنم دلیل اصلی اون ترسی است که از بچه گی صاحبشون از سنگ به اونا میده و با سنگ اونا رو فراری میده

RE: حمله حیوانات به انسان - amin.faraji - 2014-03-06 11:20 PM

من با سگ گله تو شب خیلی رودرو شدم اونم گله های 10 تای. من کلا از سگ نمیترسم هیچ وقتم نشده از سگی تا حالا فرار کنم ولی چون من همیشه 1 شب به بعد شکار میرم کوه که سگ گله اون وقت شب یک جا جمع میشن زمانی که سگ صدای موتور میشنوه و سرعت موتور میبنه بدتر حمله میکنه همیشه که باید به آرومی از بینشون گذشت ولی این ماجرا برای هر سگی راه ساز نیست آخرین بار که تنهای شکار رفته بودم رسیدم به یه سر بالای که یه گله سگ دورم کردن منم چون پشت موتور بودم سرعتو کم کردم سگا ریختن دورم از هر طرف دندون مینداختن به پام ولی من اهمیتی نمیدادم چون بدتر میکنن تو این شرایط ولی انقد سرعت کم کردم که یک دفعه موتور خاموش شد یکی از سگای گله حسابی پامو به دندون گرفت با اینکه شلوار لی پام بود ولی حسابی دندونای نیشش از خجالت پام در آمدن از همه بدتر اینکه یک هفته باید بری آمپول بزنی برای هاری.

RE: حمله حیوانات به انسان - BARZOV - 2014-03-07 01:57 AM

(2011-12-16 12:45 AM)djmetal666 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ANTI DOG ضد سگ
سلام
اینم ضد سگ البته برای گوشیهای اندروید! که فرکانس صدا تولید میکند که سگها را فراری میدهد. امیدوارم بدرد بخوره و منو وقتی سگ میخواد بگیرتون و با این فراریش میدین منم دعا کنید.خخخخخخخ
بزن تشکر قشنگروو

بفرمایید اینم نرم افزار سگ دورکن.Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - کوهنورد - 2014-03-07 02:00 AM

با سلام:
من معمولا جاهای پرت و دور افتاده یا خطرناک رو با سلاح گرم میرم . زیاد هم مورد حمله واقع شده ام برای همین هم چشم و گوشم پره و از هر صدای پارسی نمیترسم . اگر گیر این سگهای سمج گله یا بیرون ابادی ها بیوفتم ، چون اعصاب معصاب ندارم !!!! یکی بطرفشون (البته به زمین ) شلیک میکنم همگی الفرار !!!!!خخخخخخخخخ البته جای غریب اینکار رو نکنید چون بشدت مورد استقبال اهالی روستا قرار میگیرید خخخخخخخخخخخخخخخ
برای وقتی که با تفنگ بادی ، گشت و گذار میرم ، همیشه چند تا ترقه همراهم دارم واقعا بینظیر جواب میده . یکبار تو ییلاق با زن و بچه دم غروب رفته بودیم پیاده روی که گیر یه دسته سگ زبون نفهم !!!!!!!!!!!!!!!! افتادیم که حقیقتا همین چند تا ترقه بی ارزش ما رو از اسیب دیدگی نجات داد . بعدا وقتی اون حادثه رو مرور کردم ، یادم اومد بچه ها در حال خوردن تنقلات بودن احتمالا بوی اونها سگها رو اینقدر جری کرده بود .
اگر هم میخواهید ترقه بخرید الان بهترین موقع است ، بعدا گیرتان نمیاید !!!!!!!!!خخخخخخخخخخخخخ