شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حمله حیوانات به انسان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: حمله حیوانات به انسان (/showthread.php?tid=485)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: حمله حیوانات به انسان - seasonhunt - 2012-08-28 05:21 PM

دوستان من و پسر عمومم یک روز رفته بودیم شکار سریک چشمه یک دفعه دوتا سگ گله قلدر به ما حمله کردن چوپونه که مثل برگ چقندر نگاه میکرد . ما همین طور سرجامون نشستیم و بهشون زل زدیم بعد 10 تا 15 ثانیه خودشون دور شدند .Khansariha (219)

RE: حمله حیوانات به انسان - abbasi - 2012-08-28 11:47 PM

(2012-06-30 11:48 AM)دماوند نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معلمی که پنجه در پنجه خرس انداخت
کیانوش ترابی که از شرایط پدر بسیار ناراحت بود به خبرنگار ما گفت: درست است که محیط‌زیست برای همه مخلوقات خدا است، اما به هر حال حفظ جان انسان‌‌ها نیز برعهده سازمان‌‌های خاصی داده شده است و آنها باید به وظیفه خود عمل کنند.

من مطمئن هستم که خداوند در این ماجرا به خانواده ما رحم کرده است که پدرم جان سالم به در برده، اما سازمان‌‌های متولی باید فکری برای این شرایط کنند، زیرا در این مناطق انسان‌‌های زحمتکشی ساکن هستند که باید برای جان آنها ارزش قائل بود، نباید حفظ حیوانات از جان آنها مهم‌تر تلقی شود. اگر قرار است اینجا محل نگهداری حیوانات باشد باید روستاییان را در جریان قرار دهند یا این که از آنها خواسته شود خانه‌‌های خود را ترک کنند تا شاهد چنین مواردی نباشیم. زیرا این اتفاق نخستین نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود، پس باید فکری به حال شرایط این روستاییان که در حاشیه جنگل زندگی می‌کنند کرد.

نمیخوام تاپیک به بیراحه بره ولی همونطور که همه میدونیم مالک محیط زیست در ابتدا حیوانات بوده و هستند و اگه چنین اتفاق هایی می افتد مقصر خود ما هستیم که اسباب چنین حملاتی را فراهم میکنیم .
چرا یک حیوان گرسنه میماند : برای اینکه غذای اونو ما انسانهای با شخصیت شکار میکنیم و میخوریم و خلاصه کلام نابودش میکنیم . خونه طبیعی حیوانات رو روز به روز کوچکتر میکنیم . حیوانی که مثلا در محیطی به وسعت 2000 هکتار زندگی میکنه رو ما مجبورش کردیم که در 500هکتار به زندگیش ادامه بده البته بدون غذا ...
خوب طبیعی هست که چنین مسائلی پیش میاد
در ادامه صاحب جنگل حیوانات هستند حالا اگه ما رفتیم و خونه ساختیم و صدهادرخت و قطع کردیم و کشت و کار میکنیم دلیل نمیشه اشتباه خودمونو با بزرگ کردن جونمون و کوچک کردن حق زندگی حیوانات بپوشونیم .

همه چی ""اگه اصولی باشه"" همه این حریم ها و خط قرمز ها مشخص و چنین اتفاقاتی رخ نخواهد افتاد

RE: حمله حیوانات به انسان - old.hunter - 2012-11-21 01:00 PM

چند روش جالب هست كه عرض مي كنم شايد به درد شما بخوره Khansariha (8)
1 . براي مقابله با سگ ميشه صداش رو تقليد كرد اما با صداي بلند تر
2 . نشستن بر روي دو پا و نشان دادن به عنوان اينكه داريد سنگ از روي زمين بر مي داريد
ويا پرت كردن سنگ به طرف حيوان
3. نهايتا شليك به سمت حيوان
و اما گرگ اول شليك به سمتش
من حساب مي كنم تفنگ تير نداره اوج بدشانسي
هميشه يه سر نيزه به كمر قسمت فانوسقه داشته باشيد و يه چفيه به دور گردن
(براي راست دست ها) چفيه رو مي پيچونيد دور ساعد دست سمت چپ
بعد سعي كنيد حيوان به هوا نپره و شما جلو بريد و بزاريد حيوان چفيه و ساعد رو گاز بگيره
اون وقت با تمام قوا سر نيزه رو فرو كنيد تو گردنش به قول دوستمون داد فراموش نشه Khansariha (219)
هيچ وقت چشماتون رو نبنديد و نترسيد بايد تو اين مواقع به اعصابتون مسلط باشيد و خونسرد Khansariha (8)
چون شما برتري داريد و قدرت تفكر Khansariha (8)
ضمنا دوستاني كه تشريف مي برن كوه بستن مچ تا ساق پا فراموش نشه Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - stalker - 2012-11-21 01:44 PM

دوستان هفته مورد حمله سگ قرار گرفتم و حسابی هم ترسیدم با این که صاحبش بود

کل تاپیکو خوندم فکر کنم بهترین راه مقابل سگ اروم نشستن هست

ولی برای گرگ شلیک اونو میترسونه؟

RE: حمله حیوانات به انسان - persiankiller - 2012-11-21 02:24 PM

بنده شنیدم(تست نکردم) که در مقابله با سگ از سنگ و چوب استفاده نکینید چون حیوان بیشتر جری میشه

RE: حمله حیوانات به انسان - bycal - 2012-11-21 02:45 PM

همیشه موقع رفتن به کوه و شکار فکر کنیداز طرف دو حیوان همیشه در معرض خطرید یکی مار یکی هم سگ سانان اینه که داشتن چاقوی کارامد و جون دار گاهی از سلاح در دفاع مهمتره اینه که هیچ وقت هیچ وقت بدون چاقو نرین شکاریا حتی برای تفریح و کوه هم چاقو رو فراموش نکنین من مدتی قبل رفته بودم کوه بدون چاقو و سلاح بعد از مسافتی نشستم و بااطبع کمی هم به حالت دارز کش لحظه ای صورتم رو برگردوندم دیدم یه مار در فاصله 2 متری زیر سنگی بود که فقط در این حالت دراز کش میشد دیدش حالا تصور کنین یکی بی هوا روی اون سنگ بشینه مطمنا از ناحیه پا یا دست مورد گزش قرار میگرفت خلاصه امر تجربه ای شد که حتما توی کوه و طبیعت باید مواظب خیلی خظرات باشیم و داشتن چاقو حداقل در این مورد اگه مورد گزش مار قرار بگیریم کمی کارسازه و در سایر موارد که دیگه همه میدونیم جزو اوجب واجبات یه شکارچیه...Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - arash1324 - 2012-11-21 04:38 PM

حالا كه صحبت ترس از سگ شد يه ماجرا رو كه برام اتفاق افتاد بگم Khansariha (8)
آقا ما سيزده سالم بيشتر نبود كه داشتم تو روستا از جلوي يه خونه اي رد ميشدم كه بنده خدا گله گوسفند داشت و چندتا سگ هم داشت . يك سگي سياه رنگ داشت كه پير شده بود و بدجور بي اعصاب بود و چند نفري رو گرفته بود . من هم شنيده بودم كه چطور سگي هست همين جور كه داشتم نزديك مي شدم ديدم مثل هميشه جلو درب حياط ، دراز كشيده بود من هم كه ترس تمام وجودم رو گرفته بود تو فكر اين بودم كه چطوري از اونجا رد بشم درست ار روبرو كنار ديوار تو كوچه 10 متري داشتم رد ميشدم كه يهو چشم تو چشم شديم با اين سگه . از ترس يهو بهش گفتم سلام . باور كنيد فقط نگام كرد و سرش رو گذاشت رو دستاش من هم رد شدم . يه ده متر كه ازش رد شدم به سرعت نور دور شدم ولي هنوز كه هنوز هست يادم مياد كلي خندم مي گيره . يادش بخير اون دوران Khansariha (48)

RE: حمله حیوانات به انسان - Don Corleone - 2012-11-21 05:14 PM

جالب بود پس به سگه سلام کردی خخخخخخ.خوب گاهی اوقات ادم از ترس اینجوری میشه دیگه.Khansariha (8)
دوستان برای مقابله با سگسانان دم دست بودن ترقه های مخصوص و دینامیتی که معروف به چهلتیکه هستند هم کاربرد داره و ازمایش خودشو پس داده.منتهی گاهی حیوان بیماری مثل هاری داره که در اون صورت حسی به نام ترس در وجودش نخواهد داشت پس بهترین ابزار سلاح گرم یا سرد خواهد بود.مواظب خودتون حسابی باشید.Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - zaf - 2012-11-21 05:26 PM

سلام همون طور كه دوستان هم گفتنداز همه چيزمهمتر نترسيدن در اين موقعيت هست كه خيلي به تصميم گيري درست كمك ميكنه اولين وسيله جاقو هست كه در همه موارد بدرد ميخوره كمترين استفادش پوست كندن ميوه
2به نظرم اسپري فلفل واقعا كار سازه يعني بدون هيچ در گيري يا خون ريزي ماجرا با فرار اقا سگه به خير خوشي تمام ميشه اما در حمله گرگ قضيه كاملا فرق داره و اين حيون با سنجيدن تمام جوانب به انسان حمله ميكنه كه در اكثر موارد هميشه كمتر از 3تا نيستند تنها راه ابتدا شليك براي ترسوندن و اگه از حمله منصرف نشد بر خلاف ميل باطنيمون به حيوان شليك ميكنيم اما اگه زديتش نقطه اي باشه كه حيوان سريع تمام كنه چون اگه زخمي بشه و بره تا زمان مرگش به هر انساني بي محابا حمله ميكنه

RE: حمله حیوانات به انسان - I.V.O - 2012-11-21 05:49 PM

سلام همون طور كه دوستان هم گفتنداز همه چيزمهمتر نترسيدن است اما سگ خودش بهتون نشون می ده چکاره هست بعضی سگ ها دمشونو لای پاشون قرار می دن که از گربه هم بی ازار تر هستن اما بعضی ها دومشونو سیخ نگه می دارن که زیاد بهشون نزدیک نشین و در صورت حمله به سمت زمین خم بشین و حالت برداشتن سنگ و پرتاب کردن رو بگیرین بهترین راه .
اینه تجربه من از حمله 2 تا 3 بار در هفته برای من