شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حمله حیوانات به انسان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: حمله حیوانات به انسان (/showthread.php?tid=485)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: حمله حیوانات به انسان - royal - 2012-06-02 05:34 PM

Khansariha (172)خب چرا اسلحه نمیخرن اگه اینقدر خطرناکه

(2012-04-28 09:08 AM)zeoos328 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چند روز پیش فردوسی بودم توی ویترین یکی از مغازه ها یک دستگاهی بود روش نوشته بود جهت فراری دادن سگ!!! نمیدونم چی بود اما از تصویر روی جعبه اینجور بنظر میومد باید دستگاهی باشه که یک فرکانس خاصی رو تولید میکنه که یاعث فرار سگ میشه.البته باید دید تو عمل هم همینطور هست یا نه

دوست عزیز اگه شد یه عکس با قیمتش بزار Khansariha (214)

RE: حمله حیوانات به انسان - unknown - 2012-06-02 06:02 PM

این مدل خارجیشه که ظاهرا در مقابل سگ سانان جواب داده:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این نمونه تو ایران سر هم می شه تو سایتش قیمت نداره و در مورد کاراییش اطلاعی ندارم . یکی از محصولات همین شرکت که فراری دهنده پشه هست رو خریدم ولی متاسفانه هنوز پشه گیر نیاوردم امتحان کنم.

RE: حمله حیوانات به انسان - sh-a - 2012-06-02 10:05 PM

با تشکر از آقا بهنام (شکارگر)
خواستم بدونم در خصوص گرگهای بیجار ، آیا امیدی به تعدیل اونها هست ؟ شما میتونین کاری در این زمینه انجام بدین ؟

RE: حمله حیوانات به انسان - میثم کماسایی - 2012-06-30 11:48 AM

معلمی که پنجه در پنجه خرس انداخت
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان (کل مطلب تا آخرین خط):

روز دوشنبه 5 تیر‌ماه علی ترابی که از دوستان قدیمی محبت شعبانی بود برای دیدن دوستش به محل کار وی رفت.

محبت دامپرور بود و قصد داشت گوسفندانش را از روستای مرجین خلخال برای چرا به مرتع ببرد.

علی هم که می‌خواست در میان راه با دوست قدیمی‌اش باشد تصمیم گرفت همراه وی شود و در چرای گوسفندان نیز به دوستش کمک کند. مسیر رفت در سکوت مرتع گذشت و این دو دوست قدیمی پس از استراحت اندکی ساعت 5 بعدازظهر تصمیم به بازگشت گرفتند.
[تصویر: 96316_520.jpg]
در میانه راه علی کمی جلوتر راه می‌رفت تا از پراکندگی گوسفندان جلوگیری کند و محبت کمی دورتر حرکت می‌کرد، ناگهان علی متوجه داد و فریاد دوستش شد و وقتی به سمت صدا برگشت متوجه شد که دوستش در چنگال حیوان بزرگی گرفتار شده است، اما در کمتر از چند ثانیه خرس دوست وی را ر‌ها کرد و به سمت علی دوید و پیش از آن که هر عکس‌العملی انجام دهد دندان‌‌های تیزش را در بدن و پا‌های وی فرو کرد.

حیوان آنقدر سنگین بود که علی حتی نمی‌توانست تکان بخورد، اما با این حال هرچه به دستش می‌آمد به حیوان می‌زد تا وی را ر‌ها کند. این جدال تن به تن چند دقیقه‌ای طول کشید و سرانجام خرس وی را نیز ر‌ها کرد و به سمت جنگل پا به فرار گذاشت.

محبت که کمتر آسیب دیده بود توانست با اهالی روستا تماس بگیرد و آنها را در جریان حادثه هولناکی که برای‌شان اتفاق افتاده بود قرار بدهد.

وقتی خبرنگار ایران برای پیگیری بیشتر با علی تماس گرفت وی در اتاق عمل بود و تحت عمل جراحی قرار داشت. پسر نگران این مرد به شوک گفت: پدر من معلم بازنشسته است و پس از بازنشستگی در باغی که در روستا دارد به پرورش کندوی عسل سرگرم است. روز دوشنبه پدرم برای دیدن دوستش نزد وی رفت، پدرم که دید دوستش قصد دارد گوسفندان را به چرا ببرد با وی همراه شد.

در مسیر رفت اتفاقی نیفتاده است، اما مسیر بازگشت برای آنها تونل وحشت شد.

پدرم تعریف کرد که ساعت 5 بعدازظهر در مسیر بازگشت کمی جلوتر از دوستش حرکت کرده است که متوجه داد و فریاد دوستش می‌شود. دوستش محبت در سطح بالاتری از خرس قرار داشته و خرس گرسنه دست وی را می‌گیرد، اما محبت می‌تواند خودش را از چنگال وی ر‌ها کند.

کیانوش در ادامه گفت: پدرم در یک لحظه به سمت صدا برمی‌گردد، اما حمله خرس به سمت وی قدرت هر عکس‌العملی را از وی گرفته بود. خرس 800 کیلویی رویش می‌افتد و اجازه نمی‌دهد تا وی حرکتی کند. خرس دست و پای پدرم را گاز گرفته و یک زخم عمیق در ران پایش ایجاد کرده است.

وی گفت: تقلا کردن پدر برای فرار از دست این حیوان عظیم‌الجثه سرانجام نتیجه داد و خرس گرسنه پدرم را ر‌ها کرده و از محل فرار گریخته است.

پس از این ماجرا، محبت دوست پدرم که شرایط بهتری داشته است با روستاییان تماس گرفته و گروهی از روستایی‌‌ها برای کمک به آنها به محل حادثه رفته‌اند.

این مرد جوان وقتی در مورد وضع پدر صحبت می‌کرد بشدت متأثر بود و گفت: آنقدر عمق زخم‌‌های پدرم زیاد بود که روستاییان پدرم را درون پتو می‌پیچند و وی را به روستا منتقل می‌‌کنند. انتقال پدرم و دوستش دو ساعت طول کشید و ساعت 11 با اورژانس تماس گرفته و آنها را به بیمارستان منتقل کردند.
کیانوش ترابی که از شرایط پدر بسیار ناراحت بود به خبرنگار ما گفت: درست است که محیط‌زیست برای همه مخلوقات خدا است، اما به هر حال حفظ جان انسان‌‌ها نیز برعهده سازمان‌‌های خاصی داده شده است و آنها باید به وظیفه خود عمل کنند.

من مطمئن هستم که خداوند در این ماجرا به خانواده ما رحم کرده است که پدرم جان سالم به در برده، اما سازمان‌‌های متولی باید فکری برای این شرایط کنند، زیرا در این مناطق انسان‌‌های

زحمتکشی ساکن هستند که باید برای جان آنها ارزش قائل بود، نباید حفظ حیوانات از جان آنها مهم‌تر تلقی شود. اگر قرار است اینجا محل نگهداری حیوانات باشد باید روستاییان را در جریان قرار دهند یا این که از آنها خواسته شود خانه‌‌های خود را ترک کنند تا شاهد چنین مواردی نباشیم. زیرا این اتفاق نخستین نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود، پس باید فکری به حال شرایط این روستاییان که در حاشیه جنگل زندگی می‌کنند کرد.

RE: حمله حیوانات به انسان - Marksman - 2012-06-30 12:47 PM

خرس 800 کیلویی؟Khansariha (226) والله به ندرت وزن خرس های ایران حتی به 400 کیلو میرسه.
در کل حمله خرس به انسان بیشتر تقصیر خود انسان هست تا خرس.در بیشتر موارد انسانها با ورود به قلمرو حیوانات وحشی و استفاده بی رویه از مرتع و جنگل باعث و بانی این برخورد ها هستند.البته نمی شه انکار کرد که سازمانهای مرتبط با کم کاری در این تداخلات بی تقصیر نیستن.اگر حد ومرزی برای پیشروی انسان در طبیعت تعریف و به صورت قانونمند اجرا بشه کمتر چنین حوادثی پیش میاد.
در پایان خوشحالم که این هموطن عزیزمون اتفاق بدتری براشون نیفتاد و جانشون رو از دست ندادن.Khansariha (8)

RE: حمله حیوانات به انسان - amirchn - 2012-08-06 09:44 PM

سلام .اگه اغراق نکنم چیزی نزدیک به 35 گراز رو تا حالا از پا درآوردم.شاید باور نکنید اما این حیوون خیلی سخت جون تر از اینه که بشه مقابلش با چارپاره از خودت دفاع کرد . یکبار با چارپاره اسپانیایی از فاصله 25 متری به سر حیوون زدم افتاد اما بعد از چند لحظه خیلی سریع بلند شد فشنگ دوم رو با ساچمه یک به گوش حیوان زدم اما فقط چند ثانیه افتاد ولی دوباره بلند شد مجبور شدم فشنگ سوم را که اونم چارپاره اسپانیایی بود رو به زیر دست چپش بزنم تا کاملا از پا بیفته .

RE: حمله حیوانات به انسان - kingpaco - 2012-08-06 10:20 PM

دوستانی که تا حالا کفتار از نزدیک دیدن میدونن چه موجود قوی و عظیم الجسه ای هست
این جانور خیلی به ندرت به موجود زنده(مخصوصا" انسان) حمله میکنه ولی سال گذشته در یکی از روستاهای خوزستان (من همون موقع حدود ساعت 1:30 دقیقه از اصفهان داشتم برمیگشتم ابادان) زن و مردی که کنار جاده منتظر اتوبوس بودند مورد حمله یک حیوان قرار گرفتند که با کمک دو رهگذر موفق به فراری دادن حیوان شدند طبق گفته شاهدین حیوان یک کفتار بزرگ بوده باورتون نمیشه زیر بغل مرده بنده خدا جای دندون به اندازه لوله 1/2 اینچ وجود داشت
اینم یه حکایتی بود گفتم ممکنه جالب باشه
یا علی

RE: حمله حیوانات به انسان - bycal - 2012-08-06 11:56 PM

دوستان عزيز در ارتباط با حمله سگ به انسان يه مطلب خوندم كه پايه تحقيقات علمي داشت
:ميگفت در مورد حمله بعضي حيوانات و خصوصا خود سگ در صورت وجود ترس در بدن انسان ماده اي ترشح ميشه كه اون ماده از راه تعريق و روزنه هاي پوستي در هوا پراكنده و به مشام سگ ميرسه و سگ اينو كاملا درك ميكنه و در اكثرمواقع نترسيدن باعث عدم حمله سگ به انسان ميشه
چند روز پيش فيلمي از شكار در افريقا نشون ميداد از( BBC)كه افراد محلي سه نفره به سمت يه گله شير ميرن و با دست خالي با چوب و يه ساطور بزرگ از شكار شير قطعه اي از گوشت رو ميبرن و مابقي شو ميزارن و ميرن و شير ها هم با ديدن اونا ميرن كنار بعد ميان انگار دارن تو پارك قدم ميزنن اگه دوستان ديدن نظرشون رو بدن
به نظر من اين ارتباط احتمالا درست باشه

RE: حمله حیوانات به انسان - esijoon - 2012-08-07 12:01 AM

درسته بایکال جان...سگ سانان در صورت حس کردن ترس در انسان حمله میکنند....ولی اگه حس ترس نداشته باشید و با غرش بهشون نگاه کنید حتی اگه چندتا هم باشن حمله نمیکنند....ولی اگه براسون ایجاد خطر کرده باشید فرقی نداره..حمله میکنند...مثلا اگه توله داشته باشند و به لونشون زیاد نزدیک بشید حمله میکنند حتی اگه به طرفشون شلیک هم بکنید

RE: حمله حیوانات به انسان - bycal - 2012-08-28 04:53 PM

چند وقت پيش در ايام ماه مبارك براي دوستم اتفاقي افتاد كه براتون ميگم
اين دوست من چاه و زميني در نزديكي شهر داره و كسي رو داره كه به عنوان كارگر دايم سر چاه هست و اونجا خونه داره و با زن و بچش زندگي ميكنه اين دوستمون به اتفاق من كه اون شب دعوتش بودم براي خوردن سحري به منزل كارگرش ميرفتيم كه دوستم از من جلوتر راه افتاده بود و من با كمي فاصله ديدم سگي كه مال اون كارگر بود يك دفعه به سمت اين دوستمون حمله كرد و به گاز گرفتن شلوار و دست هاي دوستم كه ميخواست اونو دوركنه مشغول شد و به قدري سريع حمله كرد كه به فاصله 5-10 ثانيه كاري كرد كه دوستم از پشت به زمين خورد اونوقت ديگه من رسيده بودم و با سر و صدا وسنگ اونو زدم تا رفت خلاصه مطلب اين سگه داشته غذا ميخورده و با وجودي كه هميشه اين دوستمون رو ميبينه و سگ فوق العاده ارومي بود و قد و قواره اي هم نداره معلوم نيست چي ميشه كه حمله كرده و دوستمون هم با اجازه تون چون وزنش زياده و با دست زمين ميخوره جفت دستاش از مچ ضرب ميخوره يكي كم يكي بيشتر كه تا امروز يكي هنوز تو گچه و اون سگ هم از قبل ارومتر و انگار خجالت زده هست.چون قراره اخراج بشه............خخخخخ يه نكته رو هم متوجه شدم كه انسان بدون وسيله دفاعي در اينگونه موارد ناگهاني خيلي اسيب پذيره