شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حمله حیوانات به انسان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: حمله حیوانات به انسان (/showthread.php?tid=485)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

حمله حیوانات به انسان - ckerico - 2011-06-14 11:04 PM

دوستان عزیز این موضوع جدید رو گذاشتم چون کوه بودم یه حیوان بهم حمله کرد واقعا خدا رحم کرد که براتون به زودی نقلش میکنم . بقیه دوستان هم اگر با همچین قضیه ای برخورد کردید اگه اشکال نداره بگید .
و همچنین از این تجربه ها بتونیم استفاده کنیم وبه بقیه دوستان راه مقابله با این جریانات را تا جایی که ممکن است بگیم .:
Khansariha (8)[fon[/font]t=Arial]

RE: حمله حیوانات به انسان - ckerico - 2011-06-15 12:13 AM

درود بر دوستان
داستان حمله گراز به من
با یکی از دوستان وعده گذاشتیم بریم کوه اسلحه هم داشتیم دو تا 57*8 . نزدیکای ساعت 9 صبح بود که چندتا شکار دیدیم جاتون خالی واقعا زیبا بودند . چندتا کل(پازن) که یکیش خیلی درشت بود با چندتا بز و کهره . دوربین عکاسیم هم دوربین x4 کنون بود که ازشون یه عکس گرفتم البته با پشت دوربین دوچشمی که خیلی واضح نشد . به هر صورت رفتم کمینشون ... . از جایی که رفتم خیلی انبوه (جبل) بود . بی احتیاط !!!!بی پروا!!!! یه لحضه دیدم فاصله 20 قدمیم یه صدایی اومد وحشتناک ! یه گراز دیوونه و وحشی از زیر یه درخت ارژن پرید بیرون واقعا بزرگ بود در حد یه گاو نر درشت . دو تا دندون از دهنش زده بود بیرون که هر کدامشون یکی 15 20 ساتنتی بود منم تفنگم آماده و دستم بود . بار اول فکر کردم بهم حمله نمیکنه یه راست بهم خیره شده بود به طرز وحشتناکی .
یه لحظه صدای خورخورش شدیدا بلند شد. دندوناشو به شدت بهم میزد که صدای عجیب حمله از خودش در اورد . ناگهان حمله کرد به سمتم منم سریع تفنگ گرفتم سمتش چون تفنگ دوربین دار بود تو فاصله نزدیک نتونستم خوب هدف گیری کنم ولی یه تیر بهش زدم نیفتاد اومد سمتم فرار کردم با تمام وسایلام دوربین ،تفنگ ، کوله پشتی ... یه 5 قدمی دویدم دیدم پشت سرمه . که یه سراشیبی تند سمت راستم بود با تمام قدرتم شیرجه زدم تو سنگو درختو و خارو . . . به هر صورت داغون شدم . همون لحضه پام پیچ خورد شکست. دنده هام هم اسیب شدید دید چند تا عیب دیگه . البته سرش هم به سمتم انداخت ولی خوشبختانه به جاییم نگرفت. گراز هم از پشت سرم رفت به سمت بالا . هنوز گرم بودم که دوباره فشنگو عوض کردم از پشت بهش تو فاصله نزدیک شلیک کردم که یه 10 قدمی رفتو افتاد . به هر صورت من داغون شدم گراز هم مرد و شکارا هم فرار کردند . این بود داستان من .
من از این اتفاق تجربه ای کسب کردم که براتون می نویسم .
با تشکر

دوستان عزیز یه تجربه بسیار گرانبهایی از این واقعه من کسب کردم که امیدوارم به کارتون بیاد . من خیلی بی پروا تو کوه حرکت می کردم یعنی از هیچی ترسی نداشتم . اینقدر مطمئن بودم از خودم که میگفتم هر حیوانی بهم حمله کنه می تونم بزنمش ولی اشتباه محض بود تو یه چشم بهم زدن این اتفاقات افتاد . اگه تفنگم دوربین نداشت شاید تو فاصله کم بهتر میشد بزنیش سعی کنید تو اینجور جاها که میرید تفنگ بدون دوربین یا بهتر از اون تفنگ چهاپاره زنی پیشتون باشه چون عکسالعمل بالای داره. درون دوربین تفنگ تو فواصل نزدیک سخته بشه هدف گیری کرد.
درون جاهای انبوه فرضو بر این بزارید که هر آن ممکنه یه حیوان بهتون حمله کنه پس با دقت قدم بردارید . همه جا رو پاکسازی کنید . هر از چند متری یه جای امن یه چند دقیقه ای بشینید و به دقت اطرافو زیر نظر داشته باشید و خوب به صداها گوش کنید .
تا از مسیری که مطمئن نیستید به راحتی عبور نکنید . سعی کنید حمله حیوانی مثل گراز را با رفتن سریع بالای درخت دفع کنید نه فرار، حالا اگه درخت نبود به سمت سراشیبی بدوید نه سر بالایی . بازم اگه نشد کنار یه سنگی سریع دراز بکشید تا از صدمات شدید دندانهای گراز در امان باشید(مثل پارگی قسمتی از بدن) .
بازم اگه چیزی به خاطرم اومد براتون میذارم امیدوارم که مفید واقع شود چون حادثه خبر نمی کند اینوبه خاطر بسپارید

RE: حمله حیوانات به انسان - Ali - 2011-06-15 07:20 AM

گراز معمولا میزنه زیر لنگ آدم و درمیره!همچین خطر خفنی نیست که!اونروز رفتیم باغ،درخت گیلاس رو گراز غارت کرده بود یارو میگفت اومد کوبید زیر لنگم،و میگفت گراز خیلی ترسوه!فقط بچه داشته باشه میزنه زیر لنگ و درمیره!؟

RE: حمله حیوانات به انسان - mbt - 2011-06-15 10:59 AM

من دو تا خاطره از همکار سابقم دارم
برای دوست ایشون که با هم رفته بودن شکار گراز یک حادثه وحشتناک رخ داده بود ماجرا از این قرار بود که اینا گزار رو میزنن ولی تا بیوفته گزار با دندونش می زنه به رون یکی از شکارچی ها که دوست همکار من بود و رونش رو بحالت شدیدی پاره می کنه که طرف شانس میاره که زنده میمونه حساب کنید وسط بیابون با اون خونریزی شدید و فاصله با ماشین و مرکز بهداشتی و ...
ماجرای دوم مربوط میشه به یک ابر گزار که ظاهرا یک مدت بود اهالی منطقه رو اذیت می کرده و اهالی هم با دوست من و همقطارهای دیگش تماس می گیرن که گزار رو از بین ببرند و ظاهرا موفق به اینکار نمیشن تا اینکه یکی از اهالی اون منطقه گزار رو تو خواب غافلگیر میکنه و با بیلی که دستش بود میزنه تو سر همون ابر گراز ،گزار هم بهش حمله می کنه و اون کشاورز بیچاره رو میکشه که بالاخره ظاهرا گراز رو یک مدت بعد میکشن و شرش کم میشه و به گفته دوستمون ظاهرا اندازش تقریبا به اندازه پراید هاچبک بوده من که خودم فکم اومد پایین وقتی اندازش رو شنیدم چون گرازهایی که من دیده بودم یک ششم اون هم نبودند و تازه اونم تو قفس که موجود چندان خطرناکی بنظر نمیومدن.

RE: حمله حیوانات به انسان - masih.hunter - 2011-06-15 04:58 PM

در مقابله با همچین حیواناتی اصلا" پشت به حیوان نکنید پشت کردن حیوان مسوایه با .....

RE: حمله حیوانات به انسان - MEHDI - 2011-06-15 06:06 PM

ضمنا گراز به دلیل داشتن گردن کوتاه و کلفت قادر به چرخوندن سرش نیست و موقع حمله اش کافیه سریع جا خالی بدین تا رد بشه ....مثل 18 چرخ میمونه واسه دور زدن احتیاج به میدون گرفتن داره ......Khansariha (8)Khansariha (214)

RE: حمله حیوانات به انسان - عبدالرحمن - 2011-06-22 10:42 PM

بله موقع حمله گراز باید سعی کنید خونسرد باشید و وقتی که نزدیک شد به فاصله چند متر اینو یا اونورش جاخالی بدید دیگه نمیتونه کاری کنه و مستقیم میره من جنگ گراز زیاد رفتم بهتره برای جنگ گراز رفتن اسلحه با فشنگ 4پاره همراهتون باشه و سگ شکاری ..

RE: حمله حیوانات به انسان - craftsman - 2011-06-28 05:49 PM

يه تفنگ بادي هست كه نميخوام اسمشو بگم ولي مخصوص شكار گرازه ساخت تركيه هم هست!!!البته بعضيا ميگن ساخت لهستانه اما همه چيزش ساخت تركيه ست!!!!
گراز حيوون سخت جوني هست بخاطر پوزه بلندش اگه بخوايد از روبرو بهش شليك كنيد احتمال اينكه به مغزش بتونيد شيلك كنيد كمه اما چهار پاره داغونش ميكنه.ردداتها بهترين گزينه براي نصب روي همچين تفنگهايي هست.براي فرار از دست گراز بهترين كار اينه كه از مسيرش كنار بريد اگه فاصله زياده از درخت بالا بريد.يه وقت ميبينيد كه گراز روبروتون وايستاده چون ديد خوبي نداره يكم زل ميزنه نگاتون ميكنه تا شناسايي كنه تو همين لحظه يه حركت شديد مثل حمله به طرفش با فرياد باعث فرارش ميشه
از يه نفر تپانچه دزرت ايگل كاليبر 44 مگنوم گرفته بودن قسم ميخورد كه به سر گراز ميزد تيرو تو شكمش يا رونش پيدا ميكرد!
اغلب سگها اصولا به اين حساسيت دارن كه سرتونو خم كنيد و تظاهر كنيد داريد از روي زمين سنگ يا چوب ور ميداريد
اما سگهاي هار شناساييشون راحتتره دمشونو لاي پاشون نگه ميدارن دهنشون كف ميكنه و بقيه سگها نزديكشون نميرن
اينها مهدور الدم هستند!تفنگهاي بادي قوي و پي سي پيها از فاصله نزديك زير 10 متر اونقدر قدرت دارن كه تير به مغز حيوون برسه (با 350 و تير اچ ان سرتخت ورق آزبست ايرانيت رو روي قسمت قوزش زدم پانچش كرد)جمجمه سگ مطمئنا ضعيفتر از ورق آزبستي با قطر 5 ميليمتره حتي اگه درجا اونو نكشه اونقدر بهتون فرصت ميده كه بتونيد فكري بحال خودتون بكنيد
اما هميشه يادتون باشه:هرچيزي بهتر از ناخنه

RE: حمله حیوانات به انسان - masih.hunter - 2011-06-28 06:11 PM

یکی از دوستان که شاید بشناسیدش اسمشو نمیبرم با اوانیکس ای ار 6 تو سر سگ هم نزده بود به بدنش ولی نپرسیدم کجاش فاصله

40 تا 45 متری میگفت زبون بسته همونجا نشستو تموم کرد میگفت صدا هم نکرد . سگ با سلاحهای پی سی پی بالای 60 ژول تا فاصله

50 .60 متر توی سرش هم نخوره جونش در میاد .

RE: حمله حیوانات به انسان - MEHDI - 2011-06-28 08:19 PM

با عرض معذرت ما در دوران جوانی با 350 به سگی که به ما حمله کرده بود شلیک کردیم به دوستم گفتم که نترس بشین و به سگ هم زل نزن کاریت نداره اما دوستم ترسید و به طرفش شلیک کرد دقبقا موقعی که سگ میدوید و تمام وزنش رویه دستش افتاد تیر هم به دستش خورد استخون شکست و مارو هم گرفتند با شکایت و دادگاه و .......ولمون کردند
اما به هیچ کس توصیه نمیکنم به درد سرش نمی ارزه Khansariha (214)