شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ (/showthread.php?tid=391)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - shahsavar - 2015-01-26 08:27 PM

(2015-01-26 07:00 PM)peymanbabapour نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من اردیبهشت تاریخ اعزامم هستش سوالم اینکه ایا در حین خدمت سربازی میشه مجوز گرفت یا باید کارت پایان خدمت داشته باشی

تقسیم شدی رفتی سر یگان خدمتی اونجا درخواست اشتغال به خدمت میدی . اون معرفی نامه میشه به جای کارت پایان خدمتت . پسر بابا شاخ Khansariha (8)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - يسري - 2015-04-15 12:49 PM

خلاصه
خريد سلاح در ايران
هر زن يا مرد ايراني ميتواند 3 سلاح گرم داشته باشد
1 قبضه ساچمه زن كاليبر 12 يا 16 يا20 يا 480 يا.....
1 قبضه گلوله زن 270 يا 3006 يا 308 يا 8.57 يا....
1 قبضه خيف 22 يا 17

اين سلاح ميتواند به يكي از طرق زير بدست بيايد

1هديه سازماني باشد مانند استانداري ها سپاه يا ناجا كه به پرسلنشون ميدهند
شرايط خاص ان ارگان

2 سلاح به صورت دولتي از فروشگاهها تهيه شده باشد
شرايط داشتن پارتي نزد فروشگاه
و اينكه3 سال قبل هيچ گونه سلاحي از ان دست نداشته باشد
جز هيچ ارگاني هم نباشد

3سلاح دولتي بصورت جايگزين سلاح فرسوده تهيه شده باشد
شرايط تحويل سلاح با جواز فرسوده يا بيجوازي كه در طرح جمع اوردي به اسلحه مهمات داده شده باشد

4سلاح بصورت ازاد از فروشگاه ها مجاز تهيه شده باشد
شرايط
1 انتخاب اسلحه
2گرفتن سند كامپيوتري
3محيا كردن مدارك عكس 3.4 8 قطعه رنگي زميمه سفيد
فتو شناسنامه اول تا اخر 3 سري
فتو كارت ملي 2 برگ
فتو پايان خدمت 2 برگ يا اشتغال به تحصيل
اصل مدارك فوق
فيش 45000 بانك سپه 0152800108807 اسلحه مهمات براي تشكيل پروندهو اموزش تر اندازي
4تشكيل پرونده و گرفتن جواز موقت 6 ماهه
5تحويل گرفتن اسلحه از مغازه
6 انتظار براي گرفتن جواز 5 ساله

5سلاحي كه فرد با شركت در مزايده ها (الان خبري از اين مزايده ها نيست) خريداري كرده باشد

6سلاح مجاز كه شما از يك فرد خريداري ميكنيد
تمام شرايط بند 4 با اين تفاوت كه اسلح در اسلحه مهمات باقي ميماند
و فردي كه سلاحش را به شما ميفروشد تا 3 سال اينده قصد خريد سلاح را نداشته باشد مگر اينكه قبل از فروش درخواست تبديل به احسن كه يك پرسه يك ماهه است رو در اسلحه مهمات انجام داده باشه

نكته
شرايط بالا وحي منزل نيست
هر فرد در يك كلاس خاص اسلحه فقط تا 3 بار ميتواند ان مدل اسلح را تبيديل به احسن كند
بعد از خريد سلاح تا 3 سال نميتوان اسلحه را فروخت
هيچ مركزي بغير از اسلحه مهمات نمي تواند بر امور خريد و فروش نظارت كند و هر گونه معامله اسلحه بغير از شرايط ذكر شده معامله كفتر در اسمان است

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - ahp2009 - 2015-09-05 12:41 PM

دوستان سلام
من حدود 7 تومن دارم میخوام یه سلاح ساچمه زنی بخرم اگه سلاح خوبی سراغ دارید و میشه با این قیمت بخرید معرفی کنید ممنون
ایا از خارج از استان خودم هم میتونم خرید کنم؟
بین تک روس و دولول آکار کدوم بهتره
بنظر خودم برای هوازنی دولول چون امکان شلیک 2 تیر رو داره بهتره ولی به پنج تیر هم دارم فکر میکنم
5تیر صیاد قیمتش چنده اون رو کسی امتحان کرده و ایا مشکلاتی که قبلا از نظر فشنگ کش و ... رفع شده و قابل رفعه و حدود قیمت تعمیر اون چند میشه اگر بخرم

راستی من یکم جسته ام کوچیکه و تقریبا وزن هم برام در اولویت دوم سوم هست
اولویتهام
1- جنس خوب
2- کاربر زیاد از تیر و پس تیر یا برد خوب
3- وزن اسلحه
4- امکان حمل (از این لحاظ که اسلحه ایا به چند تکه تبدیل میشه که جای کمتری بگیره یا خیر)

پاسخ : RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - shahsavar - 2015-09-05 04:07 PM

(2015-09-05 12:41 PM)ahp2009 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
من حدود 7 تومن دارم میخوام یه سلاح ساچمه زنی بخرم اگه سلاح خوبی سراغ دارید و میشه با این قیمت بخرید معرفی کنید ممنون
ایا از خارج از استان خودم هم میتونم خرید کنم؟
بین تک روس و دولول آکار کدوم بهتره
بنظر خودم برای هوازنی دولول چون امکان شلیک 2 تیر رو داره بهتره ولی به پنج تیر هم دارم فکر میکنم
5تیر صیاد قیمتش چنده اون رو کسی امتحان کرده و ایا مشکلاتی که قبلا از نظر فشنگ کش و ... رفع شده و قابل رفعه و حدود قیمت تعمیر اون چند میشه اگر بخرم

راستی من یکم جسته ام کوچیکه و تقریبا وزن هم برام در اولویت دوم سوم هست
اولویتهام
1- جنس خوب
2- کاربر زیاد از تیر و پس تیر یا برد خوب
3- وزن اسلحه
4- امکان حمل (از این لحاظ که اسلحه ایا به چند تکه تبدیل میشه که جای کمتری بگیره یا خیر)

سلام
بر اساس اولویت ها میگم
دولول بغل هم روس تک ماشه وزن مناسبی داره و خوش دسته . کیفیتش هم که دیگه همه میدونن . شما اگه یه مقدار بوجه رو ببری بالاتر میتونم یه مدلش که قیمتش حدود 9 تومن بهت پیشنهاد کنم که خیلی تمیزه و میشه یه کم تخفیف هم گرفت . اگه جنس خوب میخوای گفتم . چون من خودم روس دست دو رو به تفنگ های ترک بدون کارکرد ترجیه میدم . از هر استانی هم شما میتونی اسلحه بخری مشکلی نداره چون از این موارد زیاد دیدم . دنبال 5 تیر ترک و ایرانی و غیره نباش چون کلا دردسره مگر اینگه خیلی علاقه داشته باشی و دردسر هاش واست مهم نباشه .

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - asman - 2015-09-05 04:53 PM

پیشاپیش مبارکه / به قول شهسوار جان از هر کجای ایران میتونید سلاح بخرید وبرای کارهای اداریش باید دراستان خودتون اقدام کنیدو طرف دستکش ایرانی صیاد ودستکش وپرانهای ترک نرو اگه میتونی بودجه رو زیاد کنی دولول روس بگیر با مشخصه های مختلف تک ماشه -دوماشه- چوک ثابت- چوک متغیر ( متحرک ) -سوار - بغل - پران غیر پران - در دولول منظورمون از پران اون دوتا زبونه هست که موقع خم کردن تفنگ پوکه رو از جان لول درمیاره و پرتاب میکنه نه مثل پنج تیر پرانها که نیمه اتوماتیکن / اگر هم نمیتونید بودجه رو زیاد کنید با7 تومن میتونید یه دولول اکار صفر بخرید که چوک متغیره + تک ماشه + دارای پران + دولول سوار / خوشدست / وتفنگ به 3 تیکه تفکیک میشه / تک لول روس تفنگ جونداریه اما به خاطر تک لول بودن ونداشتن پس تیر خریدش رو توصیه نمیکنم اینو بدونید دولول دواسلحه است بخصوص دولول دوماشه /

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-07 02:00 PM

آیا با هر گواهی اشتغال تحصیل دانشگاه میشود جواز گرفت من از اسلحه فروش پرسیدم یکی گفت فرقی نمیکنه یکی دیگه گفت فرق میکنه

حسین محمودی

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - ars - 2015-11-07 06:35 PM

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم با گواهی اشتغال به تحصیل میشه اما منظورتون از هر گواهی رو نمیدونم چی هست.

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-07 07:06 PM

(2015-11-07 06:35 PM)ars نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا اونجایی که بنده اطلاع دارم با گواهی اشتغال به تحصیل میشه اما منظورتون از هر گواهی رو نمیدونم چی هست.
یعنی گواهی همه ی دانشگاه ها معتبر است؟

حسین محمودی

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - کوهنورد - 2015-11-07 10:42 PM

با سلام:
دوست عزیز من متوجه نشدم شما میفرمایید نخجیر تک لول دارید و دنبال تبدیل به احسن هستید اما حالا دارید شرایط خرید رو بررسی میکنید !!!!!!!!!!!!!! بالاخره اسلحه دارید یا خیر ؟؟؟
بنده توصیه میکنم کمی تاپیکها رو مطالعه بفرمایید ....................

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-07 10:49 PM

(2015-11-07 10:42 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
دوست عزیز من متوجه نشدم شما میفرمایید نخجیر تک لول دارید و دنبال تبدیل به احسن هستید اما حالا دارید شرایط خرید رو بررسی میکنید !!!!!!!!!!!!!! بالاخره اسلحه دارید یا خیر ؟؟؟
بنده توصیه میکنم کمی تاپیکها رو مطالعه بفرمایید ....................
بنده نخجیر رو به اسم پدرم خریدم حالا که وارد دانشگاه رشته برق شدم میخوام اسلحه ای درحد یلدیز رو خریداری کنم که آیا گواهی اینها معتبر است و یا بعد اتمام دانشگاه و صدور نکردن گواهی که پایان خدمت نداریم باید اسلحه رو بفروشیم ؟وگرنه بنده بیش از خیلی از شکارچی ها شکار زدم قربان

حسین محمودی