شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ (/showthread.php?tid=391)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - yahyarav - 2015-01-15 11:28 PM

سلام دوست عزیزKhansariha (8)
احتمالاسلاح دولتی دیگه نمیدند،اگرهم بدندسلاح دولول نخجیرازساده اش تامدل هایp,t,sوآزادهم میشه تک نخجیرویاتک ترک گرفت.Khansariha (8)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - cowboy - 2015-01-15 11:44 PM

دو لول دو عقاب چطور ؟؟ یا تک لول دو عقاب ؟؟ کارکردش میشه با 3 تومن خرید؟؟ این سلاح ها که مثلا تکلول ترک که گفتید با قیمت 3 تومن و اون سلاح غیر مجاز که دوستمون گفتند 850 چه فرقی داره با هم؟؟ جفتشون هم مجوز ندارن دیگه!!!Khansariha (8)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - yahyarav - 2015-01-16 12:22 AM

سلامKhansariha (8)
دولول دوعقاب یاهمان هوگلوسهمیه ای نیست وآزادش اگه گیربیاری بسته به انصاف فروشنده داره که حدود8/5تا9/5هستش که اگرازشخص بگیری ارزانتردرمیاد.تکلول دوعقاب اگه سالمشوگیربیاری حدود3/5که شرایطش مثل همون سخن قبلیمه که اینهاسلاح مجازمیباشند وبعدازخریددراسلحه مهمات به اسم شخص جوازصادرمیشه،این سلاح بااونی که غیرمجازه(850تومنیه) فرقشون مجوزشه که کاملاقانونیه ودردسرهاومکافات سلاح های بی مجوزرانداره .وکلام آخرم اینه که به سلاح غیرمجازنبایدفکرم کرد،سوالی بوددرخدمتمKhansariha (8)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - cowboy - 2015-01-16 09:42 PM

(2015-01-16 12:22 AM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)
دولول دوعقاب یاهمان هوگلوسهمیه ای نیست وآزادش اگه گیربیاری بسته به انصاف فروشنده داره که حدود8/5تا9/5هستش که اگرازشخص بگیری ارزانتردرمیاد.تکلول دوعقاب اگه سالمشوگیربیاری حدود3/5که شرایطش مثل همون سخن قبلیمه که اینهاسلاح مجازمیباشند وبعدازخریددراسلحه مهمات به اسم شخص جوازصادرمیشه،این سلاح بااونی که غیرمجازه(850تومنیه) فرقشون مجوزشه که کاملاقانونیه ودردسرهاومکافات سلاح های بی مجوزرانداره .وکلام آخرم اینه که به سلاح غیرمجازنبایدفکرم کرد،سوالی بوددرخدمتمKhansariha (8)

سلام Khansariha (8) یه سئوال دارم ... بنده بین خرید پی سی پی و اندوختن بودجه واسه خرید سلاح شکاری گیر کردم ... راستش من اگه بخوام پی سی پی مدل bt 65 رو با تلمبه و دوربین تهیه کنم هزینش میشه 2/5 ولی اگه صبر کنم تا 18 سالم تموم بشه با حساب و کتابی که کردم 2/5 دیگه رو پولم میتونم بزارم و سرجمع 5 تومن دستمو میگیره که میتونم باهاش یه تفنگ شکاری مجوز دار بگیرم ... حالا موندم که کدمو یکی رو تو اولویت قرار بدم ... اسلحه شکاری یا یه پی سی پی ؟؟؟؟ میخواستم راهنماییم کنید ... یه سئوال دیگه !!! الان با این اوضاع که شکار رو ممنوع کردن برای 5 سال ، اونوقت من میتونم یه اسلحه شکاری با مجوز به اسم خودم بگیرم ؟؟؟Khansariha (8)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - yahyarav - 2015-01-16 10:22 PM

سلام جناب کابوی ببخشیدکه اسمتون رانمیدونم،درراجب به خریدپی سی پی ویاسلاح ساچمه زنی به نظرمن این سلیقه ای است افرادی هستندکه باپی سی پی بیشترحال میکنندوانتظاریاتشون رابرآورده میکنه وبابهترین سلاح ساچمه زنی عوضش نمیکنند،وبلعکس،امااگه نظرشخصی خودمومیخوای من میگم که واسه شکارهیچ سلاحی بهترازساچمه زنی نیست ،پس صبرکن تابه سن قانونی برسی ویه اسلحه شکاری بخر،راجب سوال دوم هم فکرنکنم تغییراتی درقوانین فعلی به وجودآیدوبه احتمال99%سالهای آینده نیزبه اشخاص سلاح شکاری تعلق میگرد.Khansariha (8)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - royall - 2015-01-17 12:08 AM

(2015-01-16 09:42 PM)cowboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-16 12:22 AM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)

سلام Khansariha (8) یه سئوال دارم ... بنده بین خرید پی سی پی و اندوختن بودجه واسه خرید سلاح شکاری گیر کردم ... راستش من اگه بخوام پی سی پی مدل bt 65 رو با تلمبه و دوربین تهیه کنم هزینش میشه 2/5 ولی اگه صبر کنم تا 18 سالم تموم بشه با حساب و کتابی که کردم 2/5 دیگه رو پولم میتونم بزارم و سرجمع 5 تومن دستمو میگیره که میتونم باهاش یه تفنگ شکاری مجوز دار بگیرم ... حالا موندم که کدمو یکی رو تو اولویت قرار بدم ... اسلحه شکاری یا یه پی سی پی ؟؟؟؟ میخواستم راهنماییم کنید ... یه سئوال دیگه !!! الان با این اوضاع که شکار رو ممنوع کردن برای 5 سال ، اونوقت من میتونم یه اسلحه شکاری با مجوز به اسم خودم بگیرم ؟؟؟Khansariha (8)

خب با اجازه منم یکم خط خطی کنم ...........................
تفنگ های پی سی پی با میانگین قدرت 50 ژول برای شکار انواع پرندگان و پستانداران مثل خرگوش و دفع افت مناسب هستند و علاوه بر دقت بالایی که دارند صدای کمی دارند در حالی که سلاح های شکاری با قدرتی بیشتر از 1000 ژول و لگد و سر و صدایی که دارند واقعا نصف برد مفید سلاح های پی سی پی رو ندارند و در هر منطقه ای نمیتونید از سلاحتون استفاده کنید
در سلاح شکاری ساچمه ها بعد از خروج از سر لوله فورا قدرت خودشون رو از دست میدن و از هم فاصله میگیرند . فکر نمیکنم برد مفید یک سلاح شکاری با لول فول چوک به 100 متر برسه(غیر از استثنا ها و چهارپاره ها) چون دیدم دوستان با تعجب میفرمایند که ساچمه در 70 متر دو طرف حلبی رو سوراخ کرده !!!! اما شخصا با تفنگ پی سی پی 45 ژولی خودم تا 136 متر تست کردم قدرتش در این فاصله برای کشتن یک پرنده کافی بود و با توجه به دقتی که ازش دیدم شاید از 5 شات 3تاش به حدف برخورد میکرد و اون رو از دو طرف سوراخ میکرد
اگر صرفا قصد تهیه ی سلاح دارید من پیشنهاد میکنم پی سی پی تهیه کنید اما اگر شکاری رو برای مصارف خاص از جمله هوازنی و تراپ و شکار گراز و ... نیاز دارید خب بحث فرق میکنه

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - yahyarav - 2015-01-17 12:13 AM

باسلام مجدد
حرف های جناب رویال راکاملا تاییدمیکنم وممنون ازکمک شون واینوهم بگم که هرکس بایدنیازشوبسنجه وباتوجه به نیازش سلاح تهیه کنه نه ازروی چشم وهم چشمی وبرای پزدادن

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - cowboy - 2015-01-17 04:29 PM

سلام جناب yahyarav و جناب رویال ... Khansariha (8) بنده با توجه به راهنمایی شما دو دوست عزیز و نیاز خودم و علاقه که به سلاح شکاری و هوازنی دارم تصمیم گرفتم خرید سلاح شکاری رو توی اولویت قرار بدم ... ممنون از راهنمایی های شما دوستان عزیز Khansariha (8)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - drivyyy - 2015-01-17 08:48 PM

یک سو ال مبتدی خدمت دوستان مطلع داشتم

آیا امکان وارد کردن یک pcp مثل BSA r-10 از دبی از طریق مراجع قانونی مثل گمرک یا بندر وجود داره ؟؟ Khansariha (226)

از طریق هوایی یا فرودگاهی چه طور ؟

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - peymanbabapour - 2015-01-26 07:00 PM

سلام دوستان من اردیبهشت تاریخ اعزامم هستش سوالم اینکه ایا در حین خدمت سربازی میشه مجوز گرفت یا باید کارت پایان خدمت داشته باشی