شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ (/showthread.php?tid=391)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - rezajf - 2013-05-24 10:43 AM

(2013-05-24 02:13 AM)carl نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب رویال متشکرم از راهنمایی هاتون
شما و جناب علینژاد لطف کردید و 3 مورد از نادانسته های من را واضح و روشن پاسخ دادید. بابت خرید سلاح آزاد از مغازه های مرتبط تقریبا مشکلی نیست.

1- دوستان که می گفتند در تهران جواز موقت مدتیست که دیگر صادر نمی شود و باید منظر ماند تا جواز دائم بیاید. این موضوع صحیح نیست یعنی؟ تو شهرستان ها ظرف 20 روز جواز موقت صادر ميشه و سلاح تحويل خريدار مي شه و البته فقط بايد سلاح رو تو آدرس قيد شده در جواز موقت نگهداري كرد و اجازه حمل نداريد ولي در تهران پروسه صدور جواز طولاني تره ولي جواز دائم به صورت كارت شناسايي صادر مي شه و ميشه سلاح رو حمل كرد و البته تااون مدت سلاح تحويل خريدار نمي شه2- این سئوال به قوت خود باقیست که بالاخره جواز نهایی 5 ساله است یا دائم؟ جریان این 5 ساله ها چیه اصلا؟
تمام جواز هاي دائمي اعتبار 5 ساله دارند و هر 5 سال بايد تمديد شوند
با جواز دائم شما اجازه حمل سلاح رو داريد ،ميتونيد تقاضاي پروانه شكار بكنيد،و به اون كارت سهميه مهمات تعلق مي گيره
3- اگر من نامه اشتغال به خدمت رو از یگانم بگیرم از اون طرف (منظورم معاونت اسلحه و مهماته) دیگه برای صدور جواز مشکلی نیست؟ (سئوال تکراری)
به سرباز در حال خدمت جواز حمل سلاح شكاري صادر نم شه4- اگر سلاح را به نام پدر خریداری کنم، برای صدور جواز به نام پدرم، محدودیت سنی دقیقا چقدر است؟ چون ایشان 59 سالشان می باشد (سئوال تکراری)
فكر نمي كنم مشكلي باشه ولي ايشون تا 3 سال حق واگذاري حتي به شما رو ندارند
با تشکر فراوان از توجه بی دریغ شما
Khansariha (256)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - mohammad4917 - 2013-06-07 08:22 PM

دوستان یه تفنگ جواز دار رو از یه نفری بخرم برای اینکه جوازش به نامم بشه چه کار باید کرد به کدام اداره یا جایی باید بریم؟//؟

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - saiyadih - 2013-06-07 09:21 PM

سلام به همه
باباجان خرید اسلحه اینجوریا که دوستان فرمودن اصلا سخت نیست.
من خودم اسلحه فروشم. این همه که دوستان سردرگم شدن؛ دنق و فنق نداره
در جواب سوال آقای animal باید بگم شما و آقای صاحب تفنگ, به همراه تفنگ و جواز و دفترچه مهمات تفنگ مراجعه میکنید به معاونت اسلحه و مهمات ارتش. اگه تهران تشریف دارین سه راهی کمالی هستش. اونجا فروشنده برگ واگذاری رو امضا میکنه و پول اسلحه رو از شما میگیره و میره.

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - mozilla - 2013-07-17 09:43 PM

سلام دوستان
من یه سوال داشتم که می خواستم توی یه تاپیک جدید بپرسم که نمی دونم چرا نمیشه ،نه می تونم پروفایل کسی رو ببینم نه هم تاپیک ایجاد کنم اگر اشتباه نکنم یوزرم تایید نشده.
اما بریم سر سوال من:راستش پدر من یه اسلحه غیر مجاز گلوله زنی داشته که 7 یا 8 سال کمتر یا بیشتر به یکی از نهاد های امنیتی تحویل میده اون زمان قرار میشه به جای این اسلحه یه اسلحه مجاز با جواز بهش بدن .اما پدر من حالا یا فراموش می کنه یا پیگیری نمی کنه اسلحه رو نمیگیره .
می خواستم از دوستان بپرسم ایا راهی هستش که بشه با اون رسیدی که اون زمان بهش دادن بشه یه اسلحه گرفت یا خیر؟
باز هم من رو بخاطر اینکه این پست رو اینجا زدم ببخشید
با تشکر

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - hooman63 - 2013-07-17 10:13 PM

(2013-07-17 09:43 PM)mozilla نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یه سوال داشتم که می خواستم توی یه تاپیک جدید بپرسم که نمی دونم چرا نمیشه ،نه می تونم پروفایل کسی رو ببینم نه هم تاپیک ایجاد کنم اگر اشتباه نکنم یوزرم تایید نشده.
اما بریم سر سوال من:راستش پدر من یه اسلحه غیر مجاز گلوله زنی داشته که 7 یا 8 سال کمتر یا بیشتر به یکی از نهاد های امنیتی تحویل میده اون زمان قرار میشه به جای این اسلحه یه اسلحه مجاز با جواز بهش بدن .اما پدر من حالا یا فراموش می کنه یا پیگیری نمی کنه اسلحه رو نمیگیره .
می خواستم از دوستان بپرسم ایا راهی هستش که بشه با اون رسیدی که اون زمان بهش دادن بشه یه اسلحه گرفت یا خیر؟
باز هم من رو بخاطر اینکه این پست رو اینجا زدم ببخشید
با تشکر

دوست من خوش اومدیKhansariha (8)
اولا که برای هر سوالی یه تایپیک جدید باز نمیکنن که
دوما هم گلوله زن غیر مجاز رو تحویل بدی خیلی بعیده که دوباره بهت برگردونن یا یکی جاش بهت بدن هر چی نباشه گلوله زنه دیگه
حالا اگر میخوای خیالت راحت بشه با رسیدت یه سر به اسلحه و مهمات شهرتون بزن سوال کن

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - dieselpower - 2013-07-18 12:55 AM

داداش اونایی رو که خودشون گفتن بیاید تحویل بدید واستون جواز صادر میکنیم که مصادره کردن رفت و دیگه گلوله زن به کسی تحویل نمیدن و فقط ساچمه زن ها رو دادن قضیه شما که دیگه هیچ بماند البته اگه وقتشو داری یه پیگیری بکن چون حداقل 10 تومن پوله اما احتمالش تقریبا صفره

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - rezaeghlid - 2013-07-25 11:40 AM

سلام به دوستان گل برای گرفتن یه تفنگ سوزنی باید کارت پایان خدمت داشته باشیم یا سن بالی 18 سال هم میشه؟؟؟؟من الان سربازی نرفتم 19 سالمه میتونم تفنگ بخرم؟

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - Amiraliv - 2013-07-25 02:01 PM

اگه دانشجو هستين ميتونين برگ اشتغال به تحصيل بگيرين و درخواست بدين

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - baracuda - 2013-07-25 03:10 PM

باید هم سنتون بالای18سال باشه هم کارت پایان خدمت یامعافی یا گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - royall - 2013-07-28 09:24 AM

سلام خدمت اساتید ! Khansariha (8)Khansariha (48)
من یه سوال داشتم که شاید به این تاپیک مربوط نباشه ولی ممکنه به موضوع اصلی نزدیک باشه.
من تهران زندگی میکنم و قصد خرید صلاح اکار رو دارم.فردوسی رفتم ولی نیست که نیست.Khansariha (367)
به غیر از مغازه های فردوسی دیگه تو این شهر میتونم به کجا مراجعه کنم که فروشنده با انساف باشه سر کار نزاره ؟ شیرینی تپل هم میدم (300 . 400 ) ولی حوصله ندارم که هر روز تا فردوسی برم.Khansariha (256)
ممنون. Khansariha (8)
و شرمنده که خارج از بحث شد.