شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ (/showthread.php?tid=391)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - saramon - 2013-04-15 12:52 AM

سلام دوستان
آیا واقعیت داره که اگر در تیر اندازیی که در کلاس اجباری اخذ مجوز انجام میشه شما 100 بزنی سهمیه فشنگت دو برابر میشه؟
نه که ما 95 زدیمKhansariha (226)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - rezajf - 2013-04-15 01:39 AM

من سهميه مصوب 200 تير ساچمه و 30 تير گلوله رو كه پارسال نتونستم بگيرم دو برابر شدن باشه پيشكششونKhansariha (367)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - amirjoon - 2013-04-26 03:36 PM

دوستان اطلاع دارید که اسلحه مهمات اصفهان چه روزهایی از هفته را برای انجام امور و کارهای ثبت نام سلاح دولتی اختصاص داده؟

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - mohamadnamdari - 2013-04-26 10:41 PM

اسلحه و مهمات اصفهان روزهای شنبه، دوشنبه و جهارشنبه بازه، و توصیه من اینه که حتما 7.30 صبح اونجا باش تا کارت را انجام بدن ولی اگه فقط سؤال داری تا 1 ظهر فکر کنم باشن.

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - aghajoon - 2013-04-26 11:34 PM

ایشون درست میگند.
شنبه. دوشنبه. چارشنبه.
احتمال زیاد فردا سهیل هم میره اونجا واسه کارهای اسلحش.
دفعات قبلی که من می رفتم ساعت 8.15 تازه در را باز میکردند . الان نمیدونم چطور.

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - carl - 2013-05-24 12:44 AM

سلام خدمت تمامی دوستان
بزرگواران من تمامی تاپیک ها را تقریبا مطالعه کردم. شاید همین مطالعه زیاد هم باعث شده که من گیج بشم. به هر حال چند سئوال برای من باقی مانده که اگر لطف کنید من را راهنمایی کنید ممنون می شوم.
اول عرض کنم که من ساکن تهران هستم. قصد خرید سلاح شکاری ساچمه زن صیاد 2 را دارم. هدف از خرید سلاح تامین امنیت در سفرهای طبیعت گردی در مناطق مختلف ایران است. وضعیت خدمتم هم به این صورته که به جای سربازی 6 سال تعهد خدمت به صورت کارمندی در یکی از ارگانها دارم. حالا سئوالها

1- دریافت جواز از معاونت اسلحه و مهمات برای تفنگ ذکر شده همان مجوز شکار است؟
2- برای من که نه بسیج هستم نه عشایر نه سپاهی همان جواز ارتش صادر می شود؟
3- این جواز دائم است یا 5 ساله؟ در چه حالتی دائم صدار می شود؟
4- با ارائه نامه در حال خدمت از یگان خدمتی مشکلی برای صدور جواز وجود دارد؟
5- اگر سلاح را به نام پدر خریداری کنم، برای صدور جواز به نام پدرم، محدودیت سنی دقیقا چقدر است؟ چون ایشان 59 سالشان می باشد
6- در صورت دریافت مجوز حمل سلاح در سفر به نقاط مختلف ایران مشکل قانونی دارد؟ یعنی آیا فقط در استان خودم سلاح قابل حمل است یا مجوز برای کل کشور است؟

پیشاپیش بابت تعدد سئوالها پوزش می طلبم. با تشکر
Khansariha (256)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - Ali - 2013-05-24 12:55 AM

سلام هرچند من خودم اطلاعات کمی دارم ولی تا جائی که بتونم جواب میدم:
1-نخیر.جواز حمل سلاح برای این صادر میشه که شما بتونی سلاح رو با کاور مخصوص حمل کنی و اگر پلیسی چیزی گرفت با نشون دادن جواز میتونی سلاح رو بدون دردسر حمل کنی.مجوز شکار به کسی داده میشه که با جواز سلاحش بره و یه مبلغی رو پرداخت کنه و مجوز شکار با یه تعداد خاص و مخصوص آبزی یا خشکی زی به هر فرد داده میشه.مثلا 5 تا پرنده میتونی شکار کنی در هرروز!
2-من فقط اینو میدونم که جواز به هرکسی که بالای 18 سال باشه و خدمت رفته باشه یا معافیت چیزی داشته باشه داده میشه.حالا ارتش و ... رو نمیدونم
3-جواز حمل سلاح که باید دائم باشه ولی شکار مخصوص فصل شکار همون سال
4-من پرسیدم گفتند مشکلی نداره،منتها خیلی سخت میدند!وقتی میخای اشتغال بخدمت بگیری بستگی به محل خدمتیت صادر میکنند یا اونقدر لفت میدند که خدمتت تموم شه(پاذگانت رو میگم)
5-نمیدونم
6-مجوز حمل کل ایران هست کشوریه استانی نیست

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - carl - 2013-05-24 01:19 AM

سپاسگزارم از توجه و راهنمایی های با ارزش شما. چند مورد باقی می مونه:

1- اینطور که من صحبت های دوستان رو مطالعه کردم این جواز ها با هم فرق می کنه عشایر،بسیج و سپاه و ارتش. برای من که فردی عادی هستم و از مغازه ای سلاح دولتی یا حالا آزاد خریداری می کنم کدام جواز صادر می شود؟ ارتش؟
(به خاطر این روی این موضوع تاکید دارم چون گویا دوستان می گفتند به اون دو نوع جواز دیگر مجوز شکار داده نمی شود)

2- یک سری از دوستان صحبت از جواز 5 ساله می کردند یکی از بچه های همین فروم هم که اخیرا جواز سلاح گرفته و عکس کارت سلاحش رو گذاشته رو کارتش نوشته 5 ساله! بالاخره جریان این دائم و 5 ساله چیه؟

3- یعنی اگر من نامه اشتغال به خدمت رو از یگانم بگیرم از اون طرف (منظورم معاونت اسلحه و مهماته) دیگه برای صدور جواز مشکلی نیست؟

4- آیا شما مطمئنی که تمامی جوازهای حمل سلاح کشوری است و برای حمل ان در سفرهای نقاط مختلف ایران عزیز مشکل قانونی وجود ندارد؟ (پوزش می طلبم که مجددا پرسیدم چون همانطور که عرض کردم این موضوع یکی از هدف های اصلی من، از خرید سلاح هست)

5- اگر سلاح را به نام پدر خریداری کنم، برای صدور جواز به نام پدرم، محدودیت سنی دقیقا چقدر است؟ چون ایشان 59 سالشان می باشد (سئوال تکراری)

با تشکر.پاینده باشید
Khansariha (256)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - royal - 2013-05-24 01:38 AM

براي شما مجوز ارتش صادر ميشه ولي اول بايد بايد يه تفنگ واسه خودت گير بياري بعد

2 شما اول كه تفنگ رو ميخري به شما يه جواز موقت داده ميشه تا تكميل پرونده و طي مراحل قانوني اگه از فروشاه خريده باشيد همونجا ميمونه معمولا بين 45 تا 60 روز طول ميكشه

جواز حمل كشوري هستش

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - carl - 2013-05-24 02:13 AM

جناب رویال متشکرم از راهنمایی هاتون
شما و جناب علینژاد لطف کردید و 3 مورد از نادانسته های من را واضح و روشن پاسخ دادید. بابت خرید سلاح آزاد از مغازه های مرتبط تقریبا مشکلی نیست.

1- دوستان که می گفتند در تهران جواز موقت مدتیست که دیگر صادر نمی شود و باید منظر ماند تا جواز دائم بیاید. این موضوع صحیح نیست یعنی؟
2- این سئوال به قوت خود باقیست که بالاخره جواز نهایی 5 ساله است یا دائم؟ جریان این 5 ساله ها چیه اصلا؟
3- اگر من نامه اشتغال به خدمت رو از یگانم بگیرم از اون طرف (منظورم معاونت اسلحه و مهماته) دیگه برای صدور جواز مشکلی نیست؟ (سئوال تکراری)
4- اگر سلاح را به نام پدر خریداری کنم، برای صدور جواز به نام پدرم، محدودیت سنی دقیقا چقدر است؟ چون ایشان 59 سالشان می باشد (سئوال تکراری)

با تشکر فراوان از توجه بی دریغ شما
Khansariha (256)