شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ (/showthread.php?tid=391)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - aghajoon - 2012-08-23 10:40 PM

(2012-08-23 09:49 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-23 08:07 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-23 02:15 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-23 01:52 PM)amirjoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-23 01:45 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من تا یک میلیون و پانصد هزار تومان دست دو تک لول چی میتونم بخرم که کیفیت خوب باشه چهر پاره هم بزنه شما چی پیشنهاد میدید؟

به نظر من با این بودجه فقط دنبال تک لول دوعقاب (ترک) باشید....Khansariha (214)

تفنگ خوبی هست
میشه باهاش چهار پاره زد؟؟؟
بهتر از این توی این رنج قیمت نداریم؟؟

اگه خیلی خوش شانس باشی و یه تک لول روس قدیمی گیر بیاری از این بهتره ، ولی رنج قیمتش حدود 3 یا 3.5 میچرخه . اگه باز خوش شانس باشی و یک تک لول آمریکایی استیونس گیر بیاری از این بهتره و اون هم بالای 2 تومن و اگه خیلی خیلی خوش شانس باشی یه تک لول بلژیکی گیر بیاری که توپ ولی فکر نکنم کسی زیز 4 بده و البته ممکنه در این بین به یه تک لول ژاپنی هم برخورد کنی !! همونی که نخجیر 1 را از روش کپی کردند که اون هم خیلی عالیه ولی باز هم گرونتر از چیزیه که شما میخای.
البته قیمت اسلحه دست دوم توافقیه ، ممکنه یه نفر از قیمت ها زیاد خبر نداشته باشه و ارزونتر بده ولی الان دیگه همچین موردی کم پیش میاد.
خلاصه کلام با اون پولی که داری بهترین در دسترس ترین تفنگ همون تک لول 2 عقابه ، هر چقدر هم دلت میخاد باهاش 4 پاره ، اسلاگ و فشنگ مگنوم و ... بزن خلاصه مرگ نداره ، تنها عیب این تک لول و اونهایی که اسم بردم اینه که زیادی جمع زنه !! یعنی اگه بخای باهاش هوازنی کنی خیلی باید باهاش تمرین کنی تا قلقش دستت بیاد ، ولی برای زدن پرنده روی زمین و در فاصله زیاد و زدن 4 پاره ایده آل.

یعنی تنها ایراد این تک لول دو عقاب نسبت به اونای دیگه همینه که جمع میزنه؟؟؟؟

من برای شکار کبک بیشتر ستفاده می کنم اونم وقتی میپره به نظرت کارم رو راه مینداره
نمیخوام زیاد هزینه کنم
حالا جایی سراغ نداری برم بگیرم؟

نه عزیز من ، اون تک لولهای دیگه هم اکثرا جمع زن هستند ، مثلا تک لول ژاپنی خیلی دور زن و جمع زنه ، مزیت های دیگه دارند ، مثلا یکی پوکه پرون داره ، یکی خوشدست ، یکی هم پول مارکش را میگیره بالاخره این ترک و اونا روس و آمریکا و بلژیک و ژاپن !!!
شما برای شکار کبک و مخصوصا موقع پرواز به یه 2 لول احتیاج داری، چون کبک پس تیر میخاد و واسه هوازنی تفنگت نباید خیلی جمع زن باشه ولی اگه بودجت به 2 لول نمیرسه بین تک لولها 2 عقاب با این پول بهترینه. البته ممکنه مجبور بشی 200 تا 500 دیگه روش بذاری تا یه تمیزش گیرت بیاد.
2 لول نخجیر دست 2 هم شاید به این قیمت یا یکمی بالاتر پیدا بشه ، ولی سنگین و زیاد هم جالب نمیزنه ، البته نظرات در موردش متفاوت ، تاپیک نخجیر را بخون.
من فعلا تفنگ سراغ ندارم ، اگه پیدا کردم خبرت میکنم . باید بگردی ببینی چی پیدا میشه ، به شکارچی های قدیمی که میشناسی بسپار شاید یه فرجی شد.
یه راه خیلی توپ هم واسه خرید اسلحه به قیمت مناسب وجود داره ، برو در اسلحه و مهمات شهرتون و همون طرفا بچرخ ، یه موقع میبینی یه پیرمرد از همه جا بیخبر اومد جوازش را تمدید کنه ، شما هم بهش پیله کن و تفنگش را به یه قیمتی که نه سیخ بسوزه نه کباب بخر !!!!
جلوی چشم خودم یه نفر یه 2 لول بغل بلژیک نو را از یه زن بیوه خرید 5 تومن !!!! 20 تومن میرزید .
به زن گفتم آخه چرا تفنگ را مفت دادی رفت ؟؟ گفت مال شوهر خدا بیامرزم بوده که به من ارث رسیده ، من هم که از تفنگ سر در نمیارم .
یه نفر به خریدار گفت که همین الان 10 تومن نقد میخرم ، ولی یارو زرنگ بود و نداد.

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - lockal - 2012-08-23 11:30 PM

برم فردوسی ببینم چیزی گیرم میاد یا نه
از دوستان اگر چیزی به تورشون خرد مارو خبر کنن
من موقع خرید چیو چک کنم کلاه سرم نره

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - bycal - 2012-09-03 07:59 PM

(2012-08-23 11:30 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برم فردوسی ببینم چیزی گیرم میاد یا نه
از دوستان اگر چیزی به تورشون خرد مارو خبر کنن
من موقع خرید چیو چک کنم کلاه سرم نره

lockalعزيز
دوستان لطف كردن سلاح هاي بسيار خوبي با پيشنهادهاي بسيار جالبي از نظر نوع و قيمت به شما پيشنهاد دادن اما در مورد يك نكته فكر ميكنم كمي بيشتر بايد تامل كنند و اون هم اينه كه شما ناواردين و كسي رو هم ندارين خبره كار باشه مثل همين دوستان بالا حالا شمايين و دنيايي اسلحه كه اگه جنس بد و خراب بهتون بدن ......خوب بگذريم نكته تو همين چند تا نقطه هست بله به قيمت جونتون تمام ميشه لذا اگه كسي رو دارين كه ميتونه براتون كاربلد باشه همين كه دوستان گفتن بهترين انتخابه اما من به دوستاني كه ميخوان اولين خريدشون رو انجام بدن ميگم اگه وضع ريالي خوبه يه سلاح ترك و روس و....نو و حتي الامكان تميز بخر اگه نميخواي زياد هزينه كني يه نخجير تك نو وتميز بخر حالا كمي گرونتر بسيار عاقلانه تر هست تا اينكه خداي نكرده ......باز همون چند تا نفطه
حالا ديگه خود دانيد اين شما و اين هم خيابون فردوسي و شما اولين نفر نيستين كه من اين پيشنهادو بهش ميدم و گاهي اوقات دوستاني هم بودن كه بعدا اومدن و گفتن نكته خوبي رو اشاره كردي
اينم لينك شناخت اسلحه هنگام خريد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

توكل به خدا خدا يارو نگهدارت

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - adeljan - 2012-09-03 10:34 PM

سلام دوستان می خواستم بدونم برای جواز اسلحه چه مدرکی می خواهند ایا یک نفرکارمند ضمانت می خواهندودوندگیش زیاده چندوقت طول می کشه ایا کسی که اسلحه برنو داشته باشه می تونه یک کمرشکن سهمیه ای ثبت نام کنه ممنون ازدوستانKhansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (256)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - bycal - 2012-09-03 11:10 PM

(2012-09-03 10:34 PM)adeljan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان می خواستم بدونم برای جواز اسلحه چه مدرکی می خواهند ایا یک نفرکارمند ضمانت می خواهندودوندگیش زیاده چندوقت طول می کشه ایا کسی که اسلحه برنو داشته باشه می تونه یک کمرشکن سهمیه ای ثبت نام کنه ممنون ازدوستانKhansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (256)
دوست گرامي بعضي از جواب هاتون اينجا هست

و سوال اخرتون بله كسي كه برنو داره ميتونه براي شكاري ساچمه زني هم از روال قانوني اقدام كنه
موفق باشيد ورودتون رو هم به جمع اين خانواده خوش امد ميگويمKhansariha (8)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - lockal - 2012-09-12 09:44 AM

دوستان
یه دود لول بلژیک 2 ماشه تمیز هست یکی از آشناها میخواد بفرشوه میگه 5 میلیون با جواز می ارزه
من فکر کنم قیمتش باید بیشتر از اینا باشه ولی چون آشناست فقط به آشنا مخصوصا من میفروشه که میخوام تفنگ بخرم
قیمت واقعی این تفنگ چقدر باشد باشه

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - aghajoon - 2012-09-12 10:59 AM

(2012-09-12 09:44 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان
یه دود لول بلژیک 2 ماشه تمیز هست یکی از آشناها میخواد بفرشوه میگه 5 میلیون با جواز می ارزه
من فکر کنم قیمتش باید بیشتر از اینا باشه ولی چون آشناست فقط به آشنا مخصوصا من میفروشه که میخوام تفنگ بخرم
قیمت واقعی این تفنگ چقدر باشد باشه

دولول سوار یا بغل ؟ به هر حال اگه کاملا سالم و تمیز باشه مغاره دار زیر 10 تا 15نمیده.
مطمئن شو که تفنگ سالم و بدون عیب و مشکل قانونی نداره.

البته اگه طرف از دوستان و نزدیکان قابل اطمینان که مشکلی نیست ، ولی توی این دوره و زمونه بعید کسی فقط بخاطر آشنا بودن تفنگش را زیر قیمت بده

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - hooman63 - 2012-09-12 11:08 AM

اگه مشکلی نداره واقعا مفته رو هوا بزنشKhansariha (399) که از دستت میره بعدا افسوسش میخوری مثل منKhansariha (226)

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - lockal - 2012-09-12 11:33 AM

نه داستان اینه که ازش پول میخوام طرف نداره
اگر نه به هیچ قیمتی نمیده به این قیمت
دولول بغل هم هست

RE: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟ - mhrSB - 2012-09-12 01:40 PM

(2012-09-12 11:33 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه داستان اینه که ازش پول میخوام طرف نداره
اگر نه به هیچ قیمتی نمیده به این قیمت
دولول بغل هم هست
خوب اگه سالمه زود تر ازش بگیر.Khansariha (8)