شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-15 07:14 PM

باسلام.
چرا نشه حسین جان؟! فقط کافیه یک دونه شو داشته باشی و ببری بدی به یک تراشکار خوشدست و از روش چندتا بسازی و بعنوان یک محصول بصرفه و مشدی تو فروشگاهت بذاری تا دوستان استفاده کنن.
بنظرم اینم بذار تو لیست محصولات دست ساز آینده واسه فروشگاه گیلان شکار...
اولین مشتری تم خودم...Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Colt - 2015-02-15 07:30 PM

(2015-02-15 06:57 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 14129338723.jpg]

درگیر این ضامنو قیمتشم
550

دوستان همچین اپالوی هم نیست

نمیشه درستش کرد?

تراشکار ماهر میخواد

دوست عزيز قابل شما رو نداره
قيمت واقعيش با رنگ مشكي ٤٥ دلار و با رنگ نيكل كه همين عكس هستش ٥٥ دلار. قرار بود تا شب عيد به دستم برسه كه متاسفانه براي مسافرم كاري پيش آمد و آمدنش به ايران افتاد براي تابستان. Khansariha (21)
راستش تهران دنبالش گشتم اما پيدا نكردم. زماني كه به دستم رسيد فرصتي فراهم ميكنيم با دوستان بررسي كنيم ببينيم ميشه از روش ساخت يا نه.
اما به نظرم ساختنش كار سختي نبايد باشه شايد دقيقا به اين شكل در نياد اما ميشه ساخت حتي زيباتر از اين

RE: نخجیر 3 - rezajf - 2015-02-15 08:27 PM

دوستان عزيز توجه داشته باشيد :
ساختن وسايلي مانند دوپايه، يايه دوربين، قنداق و امثالهم حداكثر ضرري كه مي توانند داشته باشند بي كيفيتي يا خطاي تيراندازي است ولي قطعاتي مانند ضامن و ماشه خيلي حساس و مهم هستند و اگر نخواهند درست عمل كنند ضايعات جبران ناپذيري به عمل خواهند آورد بنابراين خودتان قضاوت كنيد خيلي از تجهيزات كه در اين ور آب قيمت هاي بالايي دارند در آن ور آب به خصوص آمريكا خيلي ارزانتر هستند ولي چطور ميشود كه يك قطعه كوچك فلز مانند همان برگه ضامن 55 دلار قيمت داشته باشد (قيمت تك لول هاي ساچمه زن و احيانا گلوله زن مانند H&R حدود 120 الي 150 دلارهستند) بنابراين اين بالا بودن قيمت بي حكمت نيست

RE: نخجیر 3 - shekarmi - 2015-02-15 09:03 PM

سلام تشکر از آقا رضا FMJ و آقا رضا rezajf ...... هر دو استاد عزیز درست گفتید ولی یه قطعه حساس باید انقدر اطمینانی باشه که مشکلی برای انسان پیش نیاد ...یه استاد کار اسلحه تو شهر ما هست به جرات میتونم بگم جزو نوابغ اسلحه سازی جهان است قطعاتی درست میکنه که از فابریک کارخانه صد برابر دقیق تر و استاندارد تر ...خوب چرا نباید از این چنین اساتیدی استفاده کرد حتما که نباید قطعه از کارخانه بیرون بیاد و بدست ما برسه

RE: نخجیر 3 - Colt - 2015-02-15 10:13 PM

(2015-02-15 09:01 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب کلت میتونن واستون با پست سفارشی بفرستن حدود ۱۰ تا ۱۵ دلار کرایه با پست سفارشی میخوره فقط از جهبه فابریک در بیارن و توی پلاستیک و یه جهبه معمولی واستون ارسال کنن که گمرک مشکلی نباشه ابنجوری نهایت دو هفته دستتون هست
پست هم بعدا پاک میشه

تشكر بابت راهنمايي شما دوست عزيز اما به همراه اين قطعه يك عدد ماشه هم هست كه نميشه با پست فرستاد بخاطر همين گفتم هر دو را با خودش بياره ايران و فعلا بايد صبر كنم.

RE: نخجیر 3 - esmaeelkia - 2015-02-15 10:32 PM

دوستان در مورد سایلنسور های سوپرسور اطلاعات دارند?من چنتا ویدیو تو یو تیوب دیدم خیلی خوب صدارو کاهش میده طرف واسه شکار گرگ از سایلنسور استفاده میکرد جالب اینه که قیمتشون از خود اسلحه گرونتره حدود 2000 دلار و چندین کمپانی معروف تولید میکنن و حتی یه نمونه واسه 5تیر شات گان ساخته بود میتونید تو این سایت سر بزنید.silencerco.com

RE: نخجیر 3 - guilanshekar - 2015-02-16 01:54 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انچه امروز ایده است فردا ضامنKhansariha (256)

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-17 01:14 AM

سلام و شب بخیر...
بعداز مدتها بالاخره امروز بعدازظهر توفیق حاصل شد یه چندتا کار کوچیک روی نخجیر 3 انجام بدم .
ضامن : که قرارشد بصورت موقت همون فابریکشو اصلاح کنم تا انشالله یک مدل دیگه بخرم و عوضش کنم...
یکی از پیچهای اتصال ریل پایه دوربین : تا آخر بسته نشده بود و هرکاری کردم نه باز شد و نه بسته تر ! واسه همین دیگه دستش نزدم و عوضش خار ترمزی که روی این پیچ قرار میگرفت و خوب سرجاش مستقر نمیشد رو یه تغییر کوچیک دادم...
سطح داخلیه رینگها : انقدر زبر و خشک بود که با بدنه ی تویوپ دوربین زیاد از حد نیاز اصطحکاک داشت / واسه همین سمباده کاری شد و صیقلی تر شد. و البته تمامی قطعاتی که روش کار انجام شد زاج کاری شدن.
خلاصه بد نبود / درکل راضی بودم / چون اکثر نخجیر 3 ها این مشکلات رو دارن گفتم شاید کارایی که من انجام دادم بدرد کسی بخوره واسه همین از مراحل کار عکس گرفتم و واسه عزیزان میذارم:
(توضیحات لازم هم داخل عکسها قیدشده/امیدوارم خوشتون بیاد و بدردبخور باشن)
[تصویر: 14241219111.jpg]
[تصویر: 14241219581.jpg]
[تصویر: 14241219921.jpg]
[تصویر: 14241220291.jpg]
[تصویر: 14241220611.jpg]
[تصویر: 14241220931.jpg]
[تصویر: 14241221291.jpg]
[تصویر: 14241221621.jpg]
[تصویر: 14241222051.jpg]
[تصویر: 14241222381.jpg]
[تصویر: 14241222751.jpg]
[تصویر: 14241223171.jpg]
[تصویر: 14241223541.jpg]
[تصویر: 14241223891.jpg]
[تصویر: 14241224261.jpg]
[تصویر: 14241224651.jpg]
[تصویر: 14241225011.jpg]
البته لازم بذکره کارهایی که من انجام دادم الزاما بهترین کار جهت رفع این ایرادات نیست وبسته به شرایط و سلیقه ی هرکس
روشهای متعددی وجود دارد.
درضمن از حسین آقای عزیز (گیلان شکار) هم متشکرم که با ذکر یک نکته درمورد روان تر شدن ضامن (با ملایمتر کردن سطوح شیبدار و کونیک های ضامن) باعث ترغیب بنده به کوتاه کردن اهرم ضامن شدند /چراکه قبلا با سفت بودن ضامن اینکار قابل قبول نبود ولی الان با اینکه اهرم ضامن 4 م م کوتاهترشده ولی با فشار متوسط انگشت راحت حرکت میکنه...
چاکرییییییم...Khansariha (48)

RE: نخجیر 3 - shooter0 - 2015-02-23 10:49 PM

دوستان کسی راجع به انتقال اسلحه های با مجوزعشایری به شخصی اطلاعی داره؟
اصلا تبدیل جوازش ممکنه یا نه ؟
اگه اطلاعی دارین راجع به جواز عشایری اسلحه m1 لطفا توضیح بدین
با تشکر

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-24 10:36 AM

(2015-02-23 10:49 PM)shooter0 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسی راجع به انتقال اسلحه های با مجوزعشایری به شخصی اطلاعی داره؟
اصلا تبدیل جوازش ممکنه یا نه ؟
اگه اطلاعی دارین راجع به جواز عشایری اسلحه m1 لطفا توضیح بدین
با تشکر

shooter0 عزیز شماکه از اعضای قدیمی سایت هستید دیگه چرا ؟؟؟!!!! آخه این تاپیک مربوط به این سواله نوکرتم؟!!!
اگه فقط درمورد سلاح ام 1 این مساله رو جویا هستید اینو میدونم که دیگه به این سلاح مجوز شکاری داده نمیشه و اگرم کسی بعنوان جواز عشایری داشته باشه و بخواد بره شکاری بگیره مطمئنا با سلاحهای عرف جایگزین خواهد شد ...
اگرم در مورد کل این قانون و شرایطش میخواید بدونید بهترین کار مراجعه به اسلحه مهمات منطقه ی خودتونه که دقیقا تمام قوانین جدید رو میتونید پی گیری کنید. موفق باشید.
باتشکر.Khansariha (8)