شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
پروانه شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: پروانه شكار (/showthread.php?tid=675)

RE: پروانه شكار - asman - 2015-05-11 06:56 AM

بنده به شخصه یکی از افرادی هستم که تابع قانونم وگردنم ازمو باریکتره اما جمله (اقدام به شکار) بازی باکلماته شما یه عاشق اسلحه رو در نظر بگیرید که رفته صحرا واصلا هم قصد شکار نداره فقط سلاح مجوز دارشو با خودش برده برای تمرین وزدن اهداف بیجان وبا ماموران زحمتکش محیط زیست برخورد میکنه حالا این مامورا اگه دیده باشن که به طرف جانداری شلیک کرده خوب حق با اوناست ولی صرف اینکه این شخص سلاح مجوزدار حمل کرده که نباید بهش پیله کنن یا توی کیفش 4تا پوکه پیدا بشه یالول تفنگ بوی باروت بده که نشد مدرک وقتی این شخص از طرف دولت تایید شده که سلاح ومهمات مجاز داشته باشه وحمل ونگه داری کنه دیگه حرفی باقی نمیمونه یک اصل هست که میگه (همه بیگناهن مگه خلافش ثابت بشه)

RE: پروانه شكار - arashkian - 2015-05-11 09:34 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)الان و در حال حاضر جمله آخر شما اینجوریه:همه گناهکارن*مگه اینکه خلافش ثابت بشه...بهرحال فعلا شرایط و قانون این چیزیه که من عرض کردم*البته اکثریت مامورین دلسوز و با تجربه هستند اما اگه یکی هم بخواد پیله کنه*میتونه...مطمئن باش تا دادسرا هم پیش میری و باز مطمئن باش=محکوم میشی(اگه گیر مامور و قاضی سختگیر بیافتی)...مخصوصا در شرایط فعلی که سختگیریها بیشتر هم شده..ضمنا من نگفتم دوستان کلا زندگی و طبیعتگردی و تفریح و---- رو تعطیل کنند*فقط احتیاط بیشتر-مخصوصا در مورد pcp ها...چون یه مدتی هست حساسیتهایی در مورد این سلاحها بوجود آمده(بخاطر قدرت و خشابدار بودنشون...البته حمل-نگهداری و همه چیزش قانونی و آزاد است=فعلا) و نیز از پارسال در مورد محیط زیست و شکار غیر مجاز هم حساسیتها بیشتر شده و سختگیرها شدیدتر=دوستان قربانی شرایط حاکم نشن خدای ناکرده...البته حق با شما است=شما باید بتونی سلاح مجاز رو همه جا همراه داشته باشی اما فعلا یک کمی احتیاط ضرری نداره.ضرر داره؟.ضمنا مثل اینکه شما گیر نکردی تا الان_تا مفهوم قانون وقتی بخواد سرلوحه بشه متوجه بشی...خدا نکنه هیچ وقت گیر اینجور قانونها هم بیافتی....من خدا رو شکر خودم تا الان گیر نکردم*اما زیاد دیدم ملت چه جوری گرفتار-بد قانونی میشن و شدن.پس احتیاط-احتیاط---چون احتیاط و پیشگیری بهتر از التماس و دوندگی استKhansariha (8)Khansariha (256)

RE: پروانه شكار - سنگک - 2015-07-06 10:43 PM

ای کاش فقط بیست درصد شکارچیان ایران زن بودند.آن وقت می دیدید که پروانه شکار هر سال و سر وقت صادر می شد.حتما میفرمایید پروانه شکار چه ربطی به این دارد که مثلا بیست درصد شکارچیان زن باشند.کاملا توضیح میدهم.

تا حالا در صف ایستاده اید یا سوار اتوبوس یا تاکسی شده اید؟ پس خودتان بارها و به وضوح دیده اید که در اکثر مواقع اگر به آن جمع که در آن حضور دارید اجحافی شود در اکثر غریب به اتفاق موارد زنان هستند که اعتراض می کنند.و حق جمع را می گیرند.مردان ایرانی که خودم هم جزو آنها هستم بر عکس ادعای مرد بودن باز در اکثر مواقع نه تنها پشت زنها در نمی آییم بلکه با ترس نگاه به هم می کنیم و لبخند میزنیم یعنی ما هیچ نقشی در این اعتراض خانمها نداشتیم و رنگمان مثل گچ سفید می شود.

این انجمن چند عضو عاشق شکار کردن دارد؟این اعضاء با چند شکارچی خارج از این انجمن در ارتباط هستند؟اگر همه این افراد مثلا در عرض یک هفته به چند مرجع دولتی بصورت هماهنگ فقط ایمیل بزنند و در چهار چوب قانون کشور عزیزمان و رعایت ادب و احترام ظلم هایی که در طی سالیان به شکارچیان شده را عنوان و در خواستهای معقولی که همه تا امروز در این انجمن مطرح کردیم را مطرح کنند و همچنین درخواست تاسیس اداره ای که بجای فقط کوبیدن شکارچی هم حافظ شکار باشد هم حافظ منافع شکارچی را کنند به عقیده شما بی تا ثیر است؟؟؟؟؟اما حتی فکر زدن یک ایمیل مودبانه هم رنگ چهره ما را مثل گچ سفید و هم آب را در دهانمان خشک میکند.حالا متوجه شدید چرا عرض کردم ای کاش فقط بیست درصد از شکارچیان ایران زن بودند.

البته امیدوارم این مطلب را زنها نبینند چون دیگر به نقطه ضعف ما مردها پی میبرند و آبروی ما خدایی ناکرده در خطر می افتد.Khansariha (266)

RE: پروانه شكار - ahmadE - 2015-07-07 10:30 AM

دوست عزیز .هه الان که حمایت از شکارچی نمیشه اینجوری دارن شکار میکنن چه برسه حمایت هم بشه . من خودم عاشق تفنگ و شکارم ولی بیشتر به فکر چرخش طبیعتم
بابام تعریف میکرد کافی بود برای دیدن قوچ لارستلن کافی بود تا کنار یه کوهی وایسی و نگاه کنی حتما میدیدی اونم به صورت گله ای الان واسه دیدن تیهو باید این کار کنی .الان خشک سالی هم داره به طبیعت و موجوداتش کم ضربه نمیزنه.

RE: پروانه شكار - سنگک - 2015-07-07 06:56 PM

سرور گرامی جناب ahmadE منظور شما از حمایت یعنی اینکه تفنگ برونینگ یا برتا به قیمت واقعی به دست شکارچی برسد ((توضیحا: همین تفنگهای ترک و روس هم که با قیمت نزدیک واقعی نه واقعی سهمیه می دهند اگر پارتی نداشته باشی باید دو سه برابر قیمت بخری)))یا تنوع فشنگ آن هم فشنگ با کیفیت با قیمت واقعی.یا ایجاد شکارگاههایی که در آن با پرورش حیوانات بصورت نیمه وحشی امکان شکار را به شکارچیان بدهند.البته و صد البته با گرفتن پول..خدا گواه هست ما به همین شرایط هم خو کرده ایم فقط حرف ما این هست هر اتفاقی که واقع می شود توی سر شکارچی نزنند .حداقل حمایت از نظر بنده در شرایط موجود یعنی همین و بس.

ای کاش ما عاشقان شکار قانونمند و پیرو قانون خدا و همچنین قوانین وضع شده توسط بنده خدا دست به دست هم می دادیم و با کاری نمادین متن واحدی را تهیه می کردیم و در چند روز مشخص آن متن را به مراجع ذیصلاح ایمیل میکردیم.ما که متاسفانه نه تشکلی داریم و نه صنفی.به امید آن روز که ما مردان هم مثل زنان ایران حق شرعی و قانونی خود را مطالبه کنیم...البته با احترام کامل و در چهار قوانین کشور عزیزمان ایران.Khansariha (8)

RE: پروانه شكار - garin - 2015-07-07 07:08 PM

با سلام
یه پیشنهاد دارم یکی از مدیران محترم انجمن یه متن اماده کنن و اعضای انجمن امضا وتایید کنند و به سازمان ارسال بشه حداقل برای حق خود یه اقدامی شده

RE: پروانه شكار - سنگک - 2015-07-07 07:18 PM

جناب گرین عزیز سازمان هیچ کاری برای رفاه حال شکارچی انجام نمیدهد.تمام مشکلات ایجاد شده هم توسط همین سازمان هست.تنها کاری که برای شکارچیان انجام داده شکستن تمام کاسه و کوزه ها و اهمال کاریها بر شکارچیان بوده و خواهد بود.به عقیده بنده باید به مراجع بالاتر مکاتبه کرد.

RE: پروانه شكار - garin - 2015-07-07 07:24 PM

به صلاح دوستان باهر ارگان یا سازمانی که به حرف شکارچی قانونمند توجه کنه مکاتبه بشه

RE: پروانه شكار - rrrreza - 2015-07-07 08:00 PM

سلام
امسالم در خراسان رضوی پروانه شکار پرنده نمی خواهند بدهند در استان شما چطور؟

RE: پروانه شكار - garin - 2015-07-07 08:14 PM

(2015-07-07 08:00 PM)rrrreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امسالم در خراسان رضوی پروانه شکار پرنده نمی خواهند بدهند در استان شما چطور؟

هنوز هیچ چیز معلوم نیست