شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
GAMO CFX گامو سی اف ایکس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=73)
+---- موضوع: GAMO CFX گامو سی اف ایکس (/showthread.php?tid=1013)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - taherkhan - 2014-03-21 04:56 PM

منده تازا ایلی هاممیزا تبریک دییرم.Khansariha (8)

ایشالاه تمام هدف لریزه یتیشسیزKhansariha (8)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - romin - 2014-03-24 08:59 PM

سلام عرض می کنم خدمت دوستان و فرا رسیدن سال جدید رو تبریک می گم . اکثراً با سی فی ار در فاصله 25 متر کفتر که می زنم با پرو مگنوم از بدنش رد می شه ولی انگار یادش می ره باید بمیره وکلی بعد از شلیک دید می زنیم کجا می افته تا بریم بر ش داریم اگر اون مکان در دسترس باشه اگر نه که رفته برای خودش .باید ساچمه رو عوض کنم ؟؟ تی اس 10 گرینی مشکل ما رو حل می کنه Khansariha (8)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - royall - 2014-03-25 01:00 AM

این اتفاق به خاطر سرعت زیاد ساچمه در کالیبر 4.5 رخ میده و بهترین کار استفاده از ساچمه های سنگین تر هستش که تی اس 10 هم یکی از گزینه های موجوده.Khansariha (8)
(البته دیگه تست نکنید تا فصل شکار)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - amiremadi - 2014-03-25 01:19 AM

(2014-03-24 08:59 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عرض می کنم خدمت دوستان و فرا رسیدن سال جدید رو تبریک می گم . اکثراً با سی فی ار در فاصله 25 متر کفتر که می زنم با پرو مگنوم از بدنش رد می شه ولی انگار یادش می ره باید بمیره وکلی بعد از شلیک دید می زنیم کجا می افته تا بریم بر ش داریم اگر اون مکان در دسترس باشه اگر نه که رفته برای خودش .باید ساچمه رو عوض کنم ؟؟ تی اس 10 گرینی مشکل ما رو حل می کنه Khansariha (8)
بهتر بود این سوال را در تاپیک "ساچمه مناسب" میپرسیدید
بهترین راه استفاده از ساجمه سنگین و در عین حال نرم ، هست مثل جی اس بی 8.5 یا 10 گرینی.
چون ساچمه های نرم بعد از برخورد با یدن شکار پهن تر میشوند و به اطلاح پرچ میشوند و میتوانند زخمهای بزرگتر و موثرتری ایجاد کنند و همچنین دیگر یک مسیر صاف را در بدن شکار طی نمیکنند و در بدن منحرف میشوندو باز هم به همین دلیل زخمهای موثرتری ایجاد میکنند در صورتی که با ساچمه های سفت مثل ساچمه های ایرانی یا ساچمه های گامو این مسئله دقیقا برعکس میباشد.
از ساچمه های سر سوراخ مثل کراسمن هالوپوینت هم اگر استفاده کنید تخریب بهتری خواهید داشت

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - sany - 2014-03-27 05:55 PM

من امروز به یک نتیجه عجیب رسیدم .. و این که گروپی که با CFX گرفتم بهتر از آقای دیانا 54 بود توی فاصله 30 متری و هر دو با تیر پرو مگنوم در کمال تعجب گامو گروپ بهتری میداد و این که تست قدرت ، 3 تا حلب روغن ماشین خالی رو آوردم از فاصله نزدیک گامو CFX از اولی رد شد دومی رو هم سوراخ کرد و در دیواره آخر حلب برامدگی بوجود آورده بود و دیانا 54 اون رو هم سوراخ کرد و فرو رفتگی روی حلب سوم بوجود آورد (تیر پرو مگنوم 5.5) . یعنی گامویی که من باهاش بیش از 1000 شات تا حالا داشتم حدودا 25 تا 30 درصد ضعیف تر از دیانا 54 نو هست و
به دارندگان گامو توصیه میکنم زیاد فکر نکنند که تفنگشون بی کفیت هست و بعضی از دوستان به اصطلاح خیلی تو سر گامو میزنند . (البته متریال دیانا کیفیت بالا تری داره و شکی نیست) ولی گامو CFX به جرات جزء تفنگهای بسیار دقیق هست و میتونه در مسافتهای 30 تا 40 متری با دیانا رقابت کنه

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - amircfx - 2014-04-28 09:30 PM

سلام دوستان.به نظرتون فنر دیانا 35 و واشر سرپیستون دیانا 27 برای تیون کردن cfx خوبه؟اگه مورد بهتری هم سراغ دارید مطرح کنید.Khansariha (8)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - sox - 2014-04-29 07:17 AM

(2014-04-28 09:30 PM)amircfx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.به نظرتون فنر دیانا 35 و واشر سرپیستون دیانا 27 برای تیون کردن cfx خوبه؟اگه مورد بهتری هم سراغ دارید مطرح کنید.Khansariha (8)
با سلام . فکر میکنم فنر دیانا 35 برای گامو یکم بزرگ باشه و موقع تعویض فنر مجبور باشین یک یا دو حلقشو کوتاه کنین . ولی در عین حال باز هم فکر میکنم از فنر خود گامو قدرت بیشتری بهتون بده. در رابطه با واشر دیانا 27 که میشه گفت بهترین گزینست. اینا تجربه شخصی خود بندخ بود در عین حال اگر اساتید راهنمایی کنن فکر میکنم بهتر باشه.
یا حق

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - BurstFire - 2014-04-30 11:54 PM

(2014-04-29 07:17 AM)sox نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-28 09:30 PM)amircfx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام . فکر میکنم فنر دیانا 35 برای گامو یکم بزرگ باشه و موقع تعویض فنر مجبور باشین یک یا دو حلقشو کوتاه کنین . ولی در عین حال باز هم فکر میکنم از فنر خود گامو قدرت بیشتری بهتون بده. در رابطه با واشر دیانا 27 که میشه گفت بهترین گزینست. اینا تجربه شخصی خود بندخ بود در عین حال اگر اساتید راهنمایی کنن فکر میکنم بهتر باشه.
یا حق

بله دقیقاً همینطوره من زمانیکه این تفنگو داشتم همین کارو کردم و دو حلقه بریدم. بنظرم فنر خودشو اگه گیر بیارن بهتره.
(2014-03-27 05:55 PM)sany نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من امروز به یک نتیجه عجیب رسیدم .. و این که گروپی که با CFX گرفتم بهتر از آقای دیانا 54 بود توی فاصله 30 متری و هر دو با تیر پرو مگنوم در کمال تعجب گامو گروپ بهتری میداد و این که تست قدرت ، 3 تا حلب روغن ماشین خالی رو آوردم از فاصله نزدیک گامو CFX از اولی رد شد دومی رو هم سوراخ کرد و در دیواره آخر حلب برامدگی بوجود آورده بود و دیانا 54 اون رو هم سوراخ کرد و فرو رفتگی روی حلب سوم بوجود آورد (تیر پرو مگنوم 5.5) . یعنی گامویی که من باهاش بیش از 1000 شات تا حالا داشتم حدودا 25 تا 30 درصد ضعیف تر از دیانا 54 نو هست و
به دارندگان گامو توصیه میکنم زیاد فکر نکنند که تفنگشون بی کفیت هست و بعضی از دوستان به اصطلاح خیلی تو سر گامو میزنند . (البته متریال دیانا کیفیت بالا تری داره و شکی نیست) ولی گامو CFX به جرات جزء تفنگهای بسیار دقیق هست و میتونه در مسافتهای 30 تا 40 متری با دیانا رقابت کنه

کالیبر 5.5 در این مسافت واقعاً خوب جواب میده و من ازش راضی بودم اما بالاتر از این کمی افت تیر محسوس تر میشد و دقت کم میشد. بنظرم در 4.5 این مشکل کمتر باشه.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - amircfx - 2014-07-14 09:42 PM

سلام دوستان نماز روزه هاتون قبول.چند وقته هر بار که دوربینو تنظیم میکنم تا دو روز تفنگ دقیق میزنه اما بعد چند وقت به هم میریزه به نظرتون مشکل چیه آیا دوربین خرابه؟دوربین gamo 3-9 *40 irwr هست.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - Vicxtor - 2014-07-14 09:49 PM

احتمال داره فنر نگهدارنده ی تیوب داخلی دوربینتون شل شده باشه... شما بهتره از زوم ثابت گامو استفاده کنید و یا از دوربین محکم تر و با کیفیت تر مثل سنتر و لیپرز استفاده کنید
البته پیچ های پایه رو هم چک کنید...
Khansariha (8)