شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-02 02:05 PM

من همچنان منتظر پاسخ افراد کاربلدمKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-01-02 10:37 PM

دوست عزیز کج بودن لوله مربوط به نخجیر 5 تیر از نوع شاتگانه که اون هم لوله کج نیست محل اتصال لوله به کپ این حالت را به وجود میاره که جای بحثش نیست
در مورد خطای لوله اسلحه شما اول درون لوله را نگاه کنید من هرچی 270 تا بحال دیدم از لحاظ تراش داخل لوله فوق العاده و دقیق بودند و ایراد شان بیشتر مربوط به تراش روی لوله است که تقریبا نمیشه دو اسلحه مشابه پیدا کرد
بنابر این بسیار بعید میدانم که لوله ایراد داشته باشه
احتمال 99 درصد ایراد مربوط میشه به پایه های اتصال دهنده دوربین به اسلحه
کپ برنو در جلو نیم دایره ای و دقیقه
اما در قسمت عقبی تراش خورده و این تراش و سنگ زنی زیاد دقیق نیست
بنابر این هنگام سفت کردن پیچها در مدلهای جدید که پایه دو تکه است تنظیم به هم میخوره در مدلهای قدیمی تر پایه یک تکه است و این مسئله کمرنگتر شده و محسوس نیست بخصوص اینکه قسمت عقبی با یک پیچ بسته شده و سفت کردن ان نمی تواند پایه را بپیچاند
البته در پایه های دو تکه با لاینر گذاری این مشکل حل میشه و دوربین محکمتر می ایسته
بنابر این اول درون لوله را نگاه کنید اگر لوله کج باشد حتی در مقادیر کم باز هم چشم تمرین دیده و حساس موضوع را درک میکند والبته این مسئله بعیده
دوم سر لوله را چک کنید
و سوم به مسئله اصلی که توضیح دادم بپردازید
کسانی که دوربین را با دقت بسیار بالا روی اسلحه می بندند ابتدا یک لیزر را که قطر ان به اندازه قطر دوربین باشد در پایه جلویی می بندند و پس از ثابت کردن اسلحه در فاصله 20 متری نقطه را علامت گذاری می کنند و بعد لیزر را به پایه نگه دارنده عقبی منتقل کرده
نور بایستی به محل قبلی بتابد و پایه را به این منظور تنظیم می کنند
البته برای این تنظیمات انواع روشهای خلاقانه وجود دارد

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-02 11:26 PM

Interventionعزیز ممنونم داخل لول رو نگاه کردم.لول مثل آیینه و کاملا صاف هست و خان های پهنی داره.
میشه لطف کنید لاینر گذاری رو بگید چیه؟Khansariha (8)

راستی من دوربین رو که میبستم دوباره عینا همون خطا در شلیک با مگسک تکرار میشد.پس میشه نتیجه گرفت مشکل پایه اس و از لول نیس؟
شایدم مشکل مگسکه؟>>>>>Khansariha (290)

RE: نخجیر 3 - rezajf - 2015-01-02 11:44 PM

جناب بختياري طبق فرمايش دوستان دلايل فيزيكي و دستگاهي زيادي مي تواند اين خطا را ايجاد كند و يك خطاي ديگر هم مي تواند مربوط به عادت نادرست تير اندازي (انگشت گذاري روي ماشه، ماشه كشي و حتي گونه گذاري روي قنداق و به شانه كشيدن قنداق كه اين دو مورد خطاي پارالكس را بوجود مي آورد) باشد و اين خطا با بستن سلاح روي گيره ، تقريبا - به جز مورد پارالكس- به صفر مي رسد
حال اگر گروپ تير شما كوچك و جمع باشد مسايل شل بودن دوربين وشبكه و اتصال نامناسب بچه قنداق به لول منتفي مي گردد.

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-03 10:03 PM

وقتتون بخیرKhansariha (8)
محض رضای خدا از بچه های خوزستان کسی هست ابزار تنظیم دوربین رو داشته باشه،من بیام دوربین رو برام رو 270 تنظیم کنه،واقعا کلافه شدممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم.Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2015-01-03 10:15 PM

(2015-01-03 10:03 PM)bakhtiari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتتون بخیرKhansariha (8)
محض رضای خدا از بچه های خوزستان کسی هست ابزار تنظیم دوربین رو داشته باشه،من بیام دوربین رو برام رو 270 تنظیم کنه،واقعا کلافه شدممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم.Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)

چيكار كردى جناب بختيارى تا حالا ( در رابطه با نصب دوربين رو ٢٧٠) كه كلافه شدى ؟ اگه كارى كردين و قلق گيرى كردين و نتيجه نگرفتين يك شرح از كارهاى انجام شده بدين ، شايد راه حلى پيدا شد

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-03 11:07 PM

تفنگ بالا و راست میزد پایه جلو سمت چپ و بالای پایه عقب شیم گذاشتیم هنوزم اختلاف ده سانت تو 25متر داره.تازه بعدش فهمیدیم دوربین خیلی اومده پایین و گلنگدن رو نمیزاره بیاد عقب که مجبور شدم پایه عقب رو باز کنم و روز از نو روزی از نو.برا دوربین کلی فشنگ حروم شد اونش مهم نیس،کلافه شدممممممKhansariha (368)Khansariha (368)Khansariha (368)Khansariha (368)Khansariha (368)
بالا زیاد میزنه وگرنه سمن زیاد نیس.اگه لول رو به قنداق محکم ببندم که بچسبه به قنداق بهتر میشه؟

سمت درسته تو پست قبل اشتباهی سمن توشتم.یکی از دوستان بزرگوار که باتجربه هستن لطف کنن شماره شون رو خصوصی کنن برام راهنمایی ام کنن واقعا به راهنمایی نیاز دارمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-01-03 11:42 PM

دوست عزیز
1.دوربینت از چه نوعیه
2.فشنگت چیه
3. سر لوله که دفرمگی و ایرادی نداشت
4. احتمالا پایه یک تکه استفاده میکنی چون تفنگت خان پهنه
شما بهتره یک بار پایه را در دست گرفته و یاتاقان عقبی و جلویی و عمودی ان به کف پایه و خلاصه هرگونه پیچیدگی را بررسی کنید
بعد در راستای لوله بودن سوراخهای روی کپ را بررسی کنید
اگر مشکلی نداشت با پیچاندن طبلک تا انتها بدون فشار زیاد اوردن در تقه اخر و بعد برگرداندن طبلک به سمت مخالف و شمردن تقه ها و بعد دوباره به اندازه نصف تقه ها برگرداندن طبلک دوربین را در مرکز صفر کنید و تمامی لاینرها را برداشته و دوربین را روی اسلحه بسته و در بیست متری دو شلیک انجام دهید
قائدتا تیرها کمی بالا و پایین می خورند ولی نباید چپ و راست باشند

در مورد شکاف درجه 270 این وسیله خیلی دقیق نیست و نتظیم ان در وسط کار یست هم سخت و هم اسان
در مورد دوربین اگر دسترسی به زایس و موپتا ندارید حداقل سعی کن از سنتر پوینت استفاده کنید چون دوربینهای همرده به غیر از لیپرز مناسب این کار نیستند و دقت قابل اطمینان ندارند

و مورد اخر اینکه قنداقهای ایرانی دقیق نیستند و اگر زیاد انرا محکم به لوله ببندید کمی لوله را منحرف میکنند
و بهترین قنداقها در قسمت کپ محکم می چسبنداما لوله با قنداق در حد دهم میلیمتر فاصله دارد
اسلحه هایی مثل اینترونشن لوله شناور دارند و دو پایه به روکش لوله وصل می شود
حدس من در مورد اسلحه شما همین مسئله قنداق است

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-03 11:50 PM

دوربین نیکواسترلینگ نایت ایتر 50-16-4 هست
فشنگ سهمیه ای مهام
دفرمگی نداشت اصلا
پایه ها دو تکه و جدان همراه سلاح بودن
وقتی یه الگوی شلیک برا دو حالت داریم یا از لول و کپه یا فشنگ.مگسک رو باش ور رفتم گروپ خوبی داد.

RE: نخجیر 3 - کوهنورد - 2015-01-04 12:38 AM

با سلام :
دوست عزیز اینجا دوستان وارد تر از بنده خیلی هست حالا شما این 4 تا خط خطی بنده رو هم بخونید ضرر نداره .
اول از همه باید بگم شما بد جوری دارید خودتون رو اذیت میکنید . اشکالات رو باید یکی -یکی پیدا کرد و رفع کرد الان شما چند تا مشکل رو با هم قاطی کردید حقیقتش از پشت کامپیوتر هم نمیشه معجزه کرد
1- دوست دارم بدونم این اسلحه قبلا درست بوده و الان بد میزنه یا قبلا هم معروف به بد قلقی بوده ؟
2_ آیا تازه خریداری شده ؟
3_[خیلی خیلی مهم ) شما از چه فشنگی استفاده میکنید ؟ امیدوارم از چند نوع نبوده باشه ، خصوصا دست پر
4_ تفنگ شما خان پهنه ، خان پهن ها بعضی سر گلوله ها رو خوب نمیزنن
5_نیکو استرلینگ دوربین زیاد جالبی بنظر نمیاد (البته با عرض پوزش ) دوستانی که روی گلوله زن بستن همگی باز کردن و ناراحت بابت پول زیادی که برای این دوربین دادند
6_ ماشه شما حتما جنگی است
7_فعلا قنداق را دستکاری نکنید تا بعد
8_من اگر جای شما بودم از اینجا شروع میکردم : باز کردن دوربین _تنظیم شکاف درجه در وسط _شلیک 3تیر با دقت بسیار زیاد (منظور آرامش داشتن به همراه جا دستی مناسب است + ماشه کشی آرام و یکنواخت و بدون تکان ) در فاصله 25 متری
آن هم با گلوله های یکنواخت و هم وزن
نتیجه را خوب بررسی کنید با فشنگ مناسب در این فاصله باید جمع تیر کمتر از 4-5 سانت باشد (البته با احتساب خیلی عوامل که ممکن است قابل کنترل نباشد ) این 4-5 سانت حداکثر پراکندگی است ، اگر تفنگتان سالم باشد
این آزمایش را دوباره در 50 متری تکرار کنید ببینید به چه گروپی میرسید . تا این نتایج را بررسی نکرده اید بی جهت فشنگ گران قیمت را حرام نکنید شاید اشکال از قنداق باشد . همونطور که قبلا گفته ام بعضی تفنگها با زیر لوله آزاد خوب میزنند بعضی ها با قنداق چسبیده به لوله مثل برنو جنگی .هیچکس هم نمیتونه بگه کدومش بهتره ولی از نظر علمی لوله آزاد بهتر عمل میکنه
شما تا این کار ها را انجام نداده اید نمی توانید بگویید اشکال از لوله یا قنداق یا دوربین یا ...... است بهتر است مرحله به مرحله و علمی پیش بروید و در هر مرحله نتایج را بررسی کنید تا انشالله مشکل حل شود در ضمن اگر امکان دارد فشنگ با یک مارک و تیرانداز ثابت (یکنفر) باشد تا نتایج قابل استناد باشد .
در ضمن به نوبه خودم ورودتان را خوشامد میگویمKhansariha (8)Khansariha (8) و انشالله بتوانیم از دانسته های یکدیگر استفاده کامل ببریم .
موفق باشید