شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
پروانه شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: پروانه شكار (/showthread.php?tid=675)

RE: پروانه شكار - hunternakhjir - 2014-10-25 09:52 PM

سلام چند روز هستش زنگ میزنم برای پروانه شکار میگن معلوم نیست امسال پروانه بدیم یا نه !!!
گفتم آخه شایعه هست نمیدن گفت معلوم نیست شاید به صورت محدود در برخی جاها بدن Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

RE: پروانه شكار - izci - 2014-10-25 10:13 PM

با سلام .فكر كنم با وجود مشاوران قدرتمند و بسيار باتجربه اي نظير مهندس هوشنگ ضيايي و دكتر إسماعيل كهرم در سازمان محيط زيست كه در مورد مسائل شكار وحيات وحش صاحب نظرند مي توان به آدامه شكار قانون مند اميدوار بود.

RE: پروانه شكار - omidan22 - 2014-10-30 08:24 AM

(2014-10-24 03:17 PM)mohammadtir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتما ببینید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وای چی میگن اینها .........این نماینده لنگرود کیه؟
شکار قرقاول که از قبل انقلاب ممنوع شده بود!!نکنه واسه اینها ازاده واسه ما ممنوع!

RE: پروانه شكار - guilanshekar - 2014-10-30 08:51 AM

شما فکر میکنید وقتی شکار ازاد بود چند درصد شکار ها مجاز بود من به شما میگویم از 100 تا 10 تا
تا همین الان که شکار مثلا در شمال ازاد نشده
شکارچی ها نسل کشی کردن و دارن میکنند
شکار ازاد بشه یا نشه چه فرقی میکنه
چند سال پیش که شکار ممنوع بو د(انفولنزا مرغی) شکارچی ها میگفتند فقط ساچمه این بیماری رو از بین میبره
درون (بعضی از سازمانها)باید اصلاح بشه
طرحی که کارخانه های ترکیه را از ورشکستگی نجات داد باید ممنوع میشد
الان تو دست هر کس یه لوله هست (کاش لوله بود) و برا هر جنبده ای تیر می اندازند
قرقاول رو حتما هنوز میخوره دیگهKhansariha (226)
یه چیزی مثل برداشت پایدار از معادن.

در پایان فرهنگ سازی باید بشه که من اگه وارد شکارگاه شدم 4 تا زدم تفنگمو جمع کنم و از فضا و طبیعت لذت ببرم

RE: پروانه شكار - barbud - 2014-10-30 03:39 PM

باسلام من امسال باهزارقرض وقوله 4میلیون تومن دادم یه اسلحه ایرانی خریدم که پروانه شکاربگیرم تقصیرماچیه که تریلرتریلراسلحه واردکردیدوبه دست هرکی یه دونه باقیمت 200هزارتومن دادیداسمش هم گذاشتیدعفوعمومی هرکی ومیبینی یه تفنگ بی کیفیت ترک یا پاکستانی دستشه که اخرش همین تفنگ خدایی نکرده قاتلش میشه همون حرفی که دکترکهرم زدگفت من بیشترازمحیط زیست نگران جون ادمایم که این تفنگای بی کیفیت وبدون کارشناسی دستشون گرفتن

RE: پروانه شكار - GHORBANII - 2014-11-01 12:28 PM

دوستان عزیز محیط زیست کرج که فعلا از صدور یروانه شکار اظهار بی اطلاعی کرد اما چندی ییش من بهمراه دوست ارجمند و بزرگوارم با ای دی البرز شکار رفتیم و دفترچه شناسایی شکارچی برای یی سی یی و دیانا 54 گرفتیم تا حداقل لطف مامورین محترم نیروی انتظامی کمتر شه که برای صدور این دفترچه 5500 تومان هزینه دادیم . Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: پروانه شكار - babakdana - 2014-11-02 10:53 AM

سلام.
به اطلاع دوستان برسانم قراره که پروانه بدن نگران نباشین . من خودم از مسئولین بالای محیط زیست پرسیدم . که ایشون هم گفتن قراره پروانه بدن ولی زمانش نامشخصه. البته بعد از دو روز از محیط زیست دوباره پیگیر شدم که گفتن احتمالا"پانزدهم این ماه پروانه بدیم . و قراره یک روز در هفته باشه . مبلغشو نمی دونم.

RE: پروانه شكار - mohammadtir - 2014-11-02 12:03 PM

(2014-11-02 10:53 AM)babakdana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
به اطلاع دوستان برسانم قراره که پروانه بدن نگران نباشین . من خودم از مسئولین بالای محیط زیست پرسیدم . که ایشون هم گفتن قراره پروانه بدن ولی زمانش نامشخصه. البته بعد از دو روز از محیط زیست دوباره پیگیر شدم که گفتن احتمالا"پانزدهم این ماه پروانه بدیم . و قراره یک روز در هفته باشه . مبلغشو نمی دونم.

ای بابا
من تازه 16 آذر جواز داعم تفنگم میادKhansariha (226)
تا اون هم نیاد تمی تونم فشنگ بخرمKhansariha (172)
فکر کنم تا اون موقع هم دیگه پروانه ی شکاری نمونده باشه که من برم بگیرم، اینقدر که این دوستان شکارچی زیادن

سازمان حفاظت محیط زیست توان جلوگیری از شکار غیرمجاز را ندارد
یک فعال حوزه محیط زیست با اشاره به اینکه ممنوعیت صدور پروانه شکار سبب افزایش و لجام گسیختگی شکار غیرمجاز می‌شود، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در حال حاضر امکانات کافی برای جلوگیری از شکار غیر مجاز را ندارد.

«هومن جوکار» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد طرح ممنوعیت شکار در کشور گفت: در مورد این مساله با دو رویکرد از سوی مسئولان و فعالان حوزه محیط زیست رو به رو هستیم. رویکرد اول، رویکردی احساسی و قابل احترام است که طرفداران آن مخالف شکارند و هر فرد دوستدار حیات وحش حق دارد که این رویکرد را داشته باشد.

وی ادامه داد: اما رویکرد دوم دیدگاهی کار‌شناسی است که وضعیت محیط زیست را پس از ممنوعیت شکار با دیدی واقع‌بینانه نگاه می‌کند. آنچه مشخص است نشان‌دهنده آن است که برای ممنوعیت شکار در کشور نیروهای حفاظتی سازمان حفاظت محیط زیست باید ده برابر شود و تفنگ‌هایی که در دست شکارچیان هستند نیز باید جمع‌آوری شود در غیر این صورت ممنوعیت و عدم صدور پروانه شکار تاثیری نخواهد داشت.

این فعال محیط زیست افزود: اگر با امکانات موجود سازمان حفاظت محیط زیست، شکار ممنوع شود قطعا تنها تاثیری که به جای می‌ماند افزایش شکار غیرمجاز است زیرا که این سازمان توان مقابله با شکارچیان ندارد.

جوکار با اشاره به اینکه میزان شکار مجاز تنها درصد ناچیزی از شکارهای رخ داده در کشور است؛ گفت: اگر می‌توانستیم ارتشی درست کنیم که جلوی شکار غیرمجاز را بگیرد خود من نیز موافق بودم که طرح «شکار ممنوع» از فردا اجرایی شود اما در غیر این صورت، با ممنوعیت شکار، شکارچیانی که اکنون در انتظار گرفتن پروانه هستند نیز به خیل شکارچیان غیرمجاز اضافه می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید برای خودداری از شکار آماده شوند، گفت: در سال ۲۰۱۲ اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) دستورالعملی برای شکار پایدار به نفع حیات وحش صادر کرد در این دستورالعمل مکانیزمی طراحی شده که با ورود شکار مجاز از خطرات تهدیدکننده حیات وحش جلوگیری می‌شود؛ این دستورالعمل در کشورهای مختلف از قلب اروپا تا کشور پاکستان اجرایی شده و نتایج خوبی را نیز در بر داشته است در حالی که اکنون ما می‌خواهیم شیوه‌ای معکوس این دستورالعمل را اجرایی کنیم.

جوکار با اشاره به صید پرندگان در فریدون‌کنار گفت: اخیرا خبرهایی مبنی بر اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای جلوگیری از صید پرندگان در این منطقه عنوان شده است در حالی که صید پرندگان در این منطقه حدود ۲۰۰ سال قدمت دارد و با دلسوزی و مکانیزمی که مردم منطقه به کار برده‌اند سطح تالاب فریدونکنار همواره پر از پرنده است و پرندگان مهاجر از جمله گونه کمیاب درنای سیبری نیز این منطقه را برای مهاجرت انتخاب می‌کند.

مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی افزود: این در حالی است که در مناطق حفاظت شده مجاور مانند تالاب بوجاق شاهد هستیم که با توجه به وسعت این دو تالاب تعداد پرندگان به یک صدم پرندگان فریدونکنار هم نمی‌رسد زیرا با تحت حفاظت قرار گرفتن این مناطق شکارچیان دست به اسلحه می‌برند و به دور از هیچ ملاحظه‌ای به شکار پرندگان می‌پردازند اما اکنون مردم محلی به شدت مراقب منطقه هستند و با وجود صیدفراوان پرنده در سال باز هم شاهد حضور پرندگان بسیاری در این منطقه هستیم.

وی در پایان افزود: برای یک کار‌شناس نتیجه مهم است و در مورد فریدونکنار نیز نتایج نشان می‌دهد که صید پرنده در این منطقه حیات وحش را از بین نبرده، و به آن آسیبی نزده است.

RE: پروانه شكار - garin - 2014-11-02 01:15 PM

سلام اقا محمد
اگه پروانه بدن محدودیتی نداره شما هم میتونید بعد از اومدن مجوز اسلحه پروانه شکار بگیرید یکی از دوستان یک هفته مانده به پایان فصل شکار پروانه شکار گرفت برخلاف افکار عمومی شکارچیان قانونمند که پروانه شکار میگیرن خیلی کمه پارسال در شهر ما که جمعیتش حدود یک میلیون نفره زیر1000 پروانه شکار صادرشد

RE: پروانه شكار - asman - 2014-11-02 01:37 PM

سلام پارسال از۸/۱۵پروانه دادن/یاحق