شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
GAMO CFX گامو سی اف ایکس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=73)
+---- موضوع: GAMO CFX گامو سی اف ایکس (/showthread.php?tid=1013)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - BurstFire - 2013-05-28 03:58 PM

(2013-05-22 06:39 PM)amircfx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به اساتید.آیا این سلاح برای شکار پرنده هایی مثل کبوتر و کبک تا فاصله 40 الی 50 متر مناسبه؟کدوم کالیبر برای این کاری که من میخام مناسبتره؟
من تو حدود 50 متری کلاغ، کبوتر زدم. 5.5 بهتره اما چون قدرت سلاح متوسط هست توی فواصل بالا بستگی به مهارت تیرانداز داره که بتونه نقطه کشنده(کیلزون) شکار رو خوب بزنه که حتماً میکشه.

اینهم تصاویر گروپ سلاح خودم:

تعداد شلیک برای هر هدف 5 تا.
شماره های 1 و 4 با ساچمه گامو مگنوم و شماره های 2 و 3 با گامو پرومگنوم.
سلاح هم CFX Royal کالیبر 5.5.
هوا آرام و بدون باد. وضعیت نشسته با ساپورت صندلی و بالش.
فاصله 10 متر.

[تصویر: G.JPG]

در ضمن سلاح رو برای فروش گذاشتم:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2013-05-12 09:52 PM)adhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
لگدگیری چی هست با یک تعمیرکار صحبت کردم گفت ایت تفنگها باید لگد گیری بشه که قنداق رو نشکنه اینطوری
خودش گفت من همه تفنگهای نویی که دارم اول لگدگیری میکنم بعدش میفروشم
حالا این لگدگیری چی هست؟؟

عجب تعمیرکار خبره ای بوده. این سلاحها اصلاً لگد ندارند! قنداق فقط در اثر ضربه یا سفت کردن بیش از حد پیچهای بدنه ممکنه ترک برداره.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - foolad - 2013-05-28 04:44 PM

دوست عزیز گروپهاتون تو فاصله 10 متر خیلی خوب نیستند.مخصوصا 3 و 4 . اگر با مگسک زدید قابل قبوله ولی با دوربین نباید اینقدر گروپ باز بشه
ضمن اینکه فنرهای گامو زود افت می کنند.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - BurstFire - 2013-05-28 05:28 PM

درسته. بدون دوربینه. اما افت قدرت زیادی در حدود یکسالی که سلاح رو دارم نداشته.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - amircfx - 2013-05-28 05:49 PM

از پاسختون ممنونم و کالیبر 5.5 این صلاح از چه فاصله ای به بعد افت میکنه؟

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - BurstFire - 2013-05-28 05:58 PM

خواهش میکنم. برای من از 50 تا 70 متر افت کمی در دقت و قدرت دیده شد. از این فاصله به بعد دیگه این سلاح کارایی کمی داره.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - royal - 2013-05-29 12:57 AM

دوست عزيز اتفاقا اينگونه هم نيست من خودم خيلي وقته رويال رو دارم و اصلا براي مسافت هاي بالاي 40 متر مناسب نيست چه برسه به 70 متر بهتره اطلاعات درست رو در اختيار ديگرون قرار بديم هر چند كه واقعا مزاياي زيادي داره ولي خب مشكلاتي هم داره از جمله واشر پيستونش كه مثل من با يه واشر ديانا 27 عوضش كنيد و همچنين به قول فولاد عزيز فنرش كمي زود افت ميكنه ولي فنر شادو اصل براش خيلي خوبه يا از همين فنر هاي نخجير هم ميتونيد استفاده كنيد در كل تفنگ خوبي هستش ولي متاسفانه كمي ناياب شده و قيمتش رفته بالا و كم كم داره ميره ميون تفنگ هاي بالاي 1 ميليون توماني كه به نظرم اصلا مناسب نيست Khansariha (8)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - BurstFire - 2013-05-29 11:01 AM

رویال جون اطلاعات ارائه شده بر اساس تجربه و تمرین من با تفنگ خودمه و کاملاً صحیحه. من در 70 متر هم شیشه دلستر رو راحت ترکوندم. البته حرف شما که میگی تا 40 متر کارایی داره درسته من هم در این مسافت تا 50 متر با اولین یا دومین شلیک راحت هدف رو میزنم اما بالای 50 متر واقعاً هدفگیری به دلیلی که گفتم سخته و نیاز به تمرین و مهارت زیادی داره. در مورد قیمت هم درست گفتی بزودی میره بالای 1 م چون نمایندگیهاش ندارن و میگفتن وارد هم نخواهد شد(به خاطر مشکل ارز).Khansariha (8)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - peymanL - 2013-06-06 10:03 PM

سلام دوستان
من یه cfxدارم با توجه به برد و قدرت این سلاح چه دورببینی برای هدف زنی پیشنهاد می کنید
با تشکر

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - BurstFire - 2013-06-06 11:08 PM

با توجه به اینکه این سلاح لگد نداره هر دوربینی ببندی به هم نمیریزه. گامو، BSA و ... جواب میدن.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - ln 1 - 2013-06-08 01:04 PM

البته بدون لگد که نمیشه ولی در حد متوسط هستش . واسه دوربین اگه محکم کاری بشه و دوربین خوب تهیه کنید خیالتون راحته