شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
پروانه شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: پروانه شكار (/showthread.php?tid=675)

RE: پروانه شكار - kavehatm - 2013-11-11 01:18 PM

(2013-11-11 12:34 PM)meraj-hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-10 06:56 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
پروانه چی گرفتید؟گنجشک سانان یا پرندگان وحشی مثل کبک و کبوتر و ...

سلام. مثل پارسال پروانه پرندگان وحشی که همون کبک کبوتر .. بود رو گرفتم

خيلي بعيد مي دونم كه به بادي و يا حتي پي سي پي مجوزي غير از گنجشك سانان داده باشند . به نظرم يك بار ديگر پروانت رو بررسي كن ببين چيه .
يه موقع بلند نشي بري شكار و بعدش هم براي يك كبوتر بي ارزش به دردسر بيفتي !

RE: پروانه شكار - Amiraliv - 2013-11-11 01:27 PM

سلام به دوستان ، من با اداره محيط زيست مشهد تماس گرفتم و براي دفترچه گفتن هنوز معلوم نيست كي از تهران مياد و گفت هر هفته خبر بگيرين و در مورد كسايي كه از قبل دفترچه دارن ، طبق فرموده ي دوستان ، همون دفترچه رو تمديد مي كنن و با مهر تمديد ميشه براي جواز اقدام كرد ...

RE: پروانه شكار - hadiz - 2013-11-11 07:54 PM

باسلام
دم بچه های تهران گرم همیشه میامدم به سایت سر میزدم ببینم تهران مجوز دادن یانه به امید اینکه بچه های سایت حتما اطلاع رسانی میکنن
مثل اینکه مجوز دادن 1000 تا پرنده ما هم خبر دار نشدیم و تموم شدKhansariha (367)

RE: پروانه شكار - fmad - 2013-11-12 04:17 PM

با سلام
از دوستان کسی خبر داره که در استان فارس یا بوشهر پروانه صادر می شه ؟

RE: پروانه شكار - javadjk - 2013-11-12 05:54 PM

(2013-11-12 04:17 PM)fmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
از دوستان کسی خبر داره که در استان فارس یا بوشهر پروانه صادر می شه ؟

سلام
دوست عزیز هنوز صادر نمیشه و دفترچه هم موجودی ندارن
بنابر این باز هم صبر نمایید شاید فرجی بشه.....
Khansariha (399)Khansariha (399)Khansariha (399)Khansariha (399)Khansariha (399)Khansariha (399)

RE: پروانه شكار - royal - 2013-11-12 07:55 PM

دوستان متاسفانه فکر نکنم فرجی بشه چون نه تدبیری در این مورد دارن و نه برنامه ریزی بدون هیچ حساب و کتابی اومدن سیل عظیمی از تفنگ ها رو جواز کردن ولی خیلی ها بعد از تقریبا دو سال هنوز جوازی براشون نیومده بعضیا که اومده دفترچه نیست پس شکاری در کار نیست فشنگ هم 50 تا میدن ازاد هم که قربونش برم نمیشه خرید حالا با هر زحمتی هست فشنگ تهیه میکنیم ولی پرذوانه شکار نیست الان دوماهه از فصل شکار گذشته ولی هنوز خبری از پروانه شکار نیست اگه هم باشه دو روز در هفته برای 3 ماه که عملا یه روز فقط میشه رفت ( منظورم خودم هستش ) با هزینه 60 تومن که اگه حساب کنید برای 1 سال انتظار میشه فقط 12 روز شکار حالا اگه هم شکاری بتونند پیدا کنید و بزنید

حالا خدا وکیلی خودتون قضاوت کنید ارزش شکار و شکارچی در ایران چقد هستش ؟؟؟؟!!!! نه میگن اقا شکار نکنید و اصلا اجازه شکار نمیدیم نه مثل خیلی از کشور ها نمیان سر وقت پروانه بدن که از این سر در گمی بیایم بیرون

بعدشم میگن چرا شکارچی های بدون جواز شکار میکنن بخدا حق دارن حالا هر کی میخاد به من خورده بگیره ولی خسته شدم از این همه بلا تکلیفی تو این کشور ها همین ترکیه تو یه روز بالا تر از 20 تا شکار میزنن هر شکارچی و خرید فشنگ و تفنگ هم که دل بخواهیه سر وقت هم شکار میکنن ولی هنوز به وفور شکار وجود داره و همه هم از شکار لذت میبرن

ببخشید پر حرفی کردم بد جور دلزده شدم از این برنامه محیط زیست !!!!Khansariha (290)Khansariha (226)

RE: پروانه شكار - stalker - 2013-11-12 08:23 PM

کاش این محیط بان هایی که تاپیک عکش شکارو رو میبینید اینجا رو هم یه نگاهی کنن

من که برای تفنگم نتونستم دفترچه بگیرم

RE: پروانه شكار - HiTLER - 2013-11-13 09:23 AM

با سلام خدمت دوستان
واسه گرفتن پروانه كه به اداره محيط زيست رفته بودم چيز جالبي ديدم كه گفتم تو تاپيك بنويسم همه واسه اطلاع خودشون بدونند.كسي اومد و يك پروانه گرفت اما دفترچه نداشت و تفنگ هم نداشت و مبلغش هم 120.000تومن شد.من كه تعجب كرده بودم سوال كردم قضيه چيه و چرا پروانت گرانتر شده؟(منظورم از پروانه ساچمه زني) كه طرف معلوم بود نميخواد جواب بده و طفره رفت و خلاصه از خود مسئول صدور دفترچه سوال كردم گفت اين پروانه واسه صيد با تور هست و فقط براي سار و گنجشك صادر ميشه.و گفت گنجشك يا سار اگه در جايي حالت آفت شده باشه تو اين فصل ميتونند بيان پروانه بگيرند و تور پهن كنند.و جالب اينجاست كه در آخر به طرف گفت واست تعداد هم ننوشتم كه هر چي خواستي بگيري.

RE: پروانه شكار - اشکان - 2013-11-13 10:06 AM

(2013-11-13 09:23 AM)HiTLER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
واسه گرفتن پروانه كه به اداره محيط زيست رفته بودم چيز جالبي ديدم كه گفتم تو تاپيك بنويسم همه واسه اطلاع خودشون بدونند.كسي اومد و يك پروانه گرفت اما دفترچه نداشت و تفنگ هم نداشت و مبلغش هم 120.000تومن شد.من كه تعجب كرده بودم سوال كردم قضيه چيه و چرا پروانت گرانتر شده؟(منظورم از پروانه ساچمه زني) كه طرف معلوم بود نميخواد جواب بده و طفره رفت و خلاصه از خود مسئول صدور دفترچه سوال كردم گفت اين پروانه واسه صيد با تور هست و فقط براي سار و گنجشك صادر ميشه.و گفت گنجشك يا سار اگه در جايي حالت آفت شده باشه تو اين فصل ميتونند بيان پروانه بگيرند و تور پهن كنند.و جالب اينجاست كه در آخر به طرف گفت واست تعداد هم ننوشتم كه هر چي خواستي بگيري.

سلام وارادتKhansariha (8)
در تایی فرمایش دوست خوبم
با مجوز محیط زیست کرج با ۳۰ تومان یک گنجشک یا سار بکشید!/ آغاز صدور پروانه انتفاعی شکار سار و گنجشک
ارسال شده در مهر ۲۷, ۱۳۹۲
دیده بان حقوق حیوانات: شکارچیان از این پس می توانند در استان البرز با پرداخت مبلغ ۱۲۰ هزار تومان ۴۰۰۰ گنجشک یا سار با تور بگیرند و بکشند؛ یعنی هر گنجشک یا سار ۳۰ تومان معادل ۳۰۰ ریال!
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج گفت: طرح صدور پروانه انتفاعی شکار سار و گنجشک با تور در این شهرستان آغاز شد.فردین حکیمی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس دستور العمل صادره، پروانه انتفاعی با تور فقط برای شکار سار و گنجشک در اداره حفاظت محیط زیست کرج صادر می شود.وی اظهارداشت: فصل مجاز شکار این پرندگان و مدت اعتبار پروانه از تاریخ صدور تا پایان بهمن ماه امسال است و روزهای مجاز برای شکار سه روز آخر هفته یعنی روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه تعیین شده است.حکیمی افزود: بهای هر پروانه شکار یک میلیون و۲۰۰ هزار ریال است.وی تصریح کرد: تعداد مجاز شکار روزانه ۷۰ عد بوده و پروانه صادره نیز فقط در محدوده شکارگاه‌های آزاد استان صادر کننده پروانه (برابر تقسیمات کشوری) دارای اعتبار است.حکیمی افزود: فروش پرندگان شکار شده به صورت زنده ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی می شود.وی خاطرنشان کرد: شکارچیان گنجشک تنها مجاز به صید دو گونه گنجشک خانگی و گنجشک سینه سیاه هستند و صید سایر گونه ها ممنوع بود و مشمول پرداخت ضرر و زیان خواهد بود.وی تاکید کرد: دارنده پروانه موظف است تعداد پرندگان شکار شده در هر نوبت و همچنین درمجموع فصل را به اداره محیط زیست کرج اعلام کند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: پروانه شكار - rezarobati - 2013-11-13 08:02 PM

با سلام خدمت دوستان : بنده مجوز اسلحه شکاری ساچمه زنی مخصوص عشایر از طریق سپاه و دفترچه شناسایی شکارچیان از سازمان حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی را دارم . سال گذشته با همین مدارک پروانه شکار پرنده را از محیط زیست استان خراسان رضوی گرفتم اما امسال بعد از اعلام محیط زیست، جهت ثبت نام پروانه شکار از طریق پست مدارک لازم را با فیش واریزی به محیط زیست استان ارسال کردم ولی مدارکم برگشت خورده و اعلام کردند که (به مجوز سلاح عشایر پروانه شکار داده نمی شود )) ،آیا از بین دوستان کسی میدونه قضیه چیه ؟.