شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - amn - 2022-05-08 02:50 PM

من توی گروه های تلگرام دیدم که مرمی ایرانی رو اگهی میکنن اگه به چشمم خورد شماره فروشنده رو براتون میفرستم.

RE: نخجیر 3 - Hamer - 2022-05-08 09:26 PM

تشکر از لطف شماKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Omidbandar - 2022-09-09 03:08 PM

سلام دوستان عزیز من اسلحه نخجیر ۲۷۰ خودم و تحویل گرفتم ????
فقط یه سوال از همه دوستان و اساتید محترم دارم سری دوربین های زایس کدوم مدل و پیشنهاد میدین مثلا مدل ۴*۱۶*۵۰ چطوره ؟

RE: نخجیر 3 - amn - 2022-09-09 08:45 PM

سلام و درود...بهتر بود در تاپیک مربوط به دوربین در سلاح بادی و گلوله زنی سوالتون رو مطرح میکردید.
تحویل سلاح تون رو تبریک میگم...ببینید ، بعضی ش.کارچیان معتقد هستن دوربین باید زوم ثابت و کوچک و جمع و جور باشه که من با این مخالف هستم...از نظر من ، دوربین هرچه زوم دار تر و بزرگ تر بهتر.

دوربین پیشنهادی خودتون عالیه ، دوربین های زاواروسکی بسیار باکیفیت و عالی هستن هر مدلی ش رو بگیرید...اگه بودجه تون رسید دوربین زایس ویکتوری ۶ - ۲۴ × ۵۶ هم دوربین بسیار خوبیه.

موفق باشید

RE: نخجیر 3 - Hamer - 2022-09-10 10:57 AM

(2022-09-09 03:08 PM)Omidbandar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز من اسلحه نخجیر ۲۷۰ خودم و تحویل گرفتم ????
فقط یه سوال از همه دوستان و اساتید محترم دارم سری دوربین های زایس کدوم مدل و پیشنهاد میدین مثلا مدل ۴*۱۶*۵۰ چطوره ؟

سلام ، آقا صالح درست میفرمایند باید در تایپیک اختصاصی مطرح میشد اما چون نخجیر 3 خریداری فرمودید عرض میکنم دوربینهای زایس و زاواروفسکی بسیار با کیفیت و پایدار هستند اما اکثر آنها اس اف پی هستند یعنی با تغییر زوم ارزش میلداتها تغییر و بیشتر باید از طبلک استفاده کرد و لذا گزینه افراد حرفه ای هستند ، دوربین اف اف پی این مشکل را ندارد ، اگر توان مالی دارید نایت فورس که حرف اول را میزند ، اگر در حد قیمت متوسط برند ورتکس و برندهای مئوپتا و اشمیت بندر گزینه خوبی هستند و زیر بیست میلیون هم دوربینهای کریمسون تریس و دوربین المنت هم کسانی که استفاده کردند راضی هستند ، حتما پرس و جو و با مطالعه اقدام کنید که متضرر نشوید

RE: نخجیر 3 - Rezaaccp - 2022-11-14 02:10 AM

سلام خدمت دوستان عزیز
میدونم که سوال دوربین رو باید توی تاپیک خودش بپرسم، ولی توی تاپیک دوربین اینقدر در مورد موارد مختلف و دوربین تفنگ بادی صحبت شده که چیز خاصی دستگیر آدم نمیشه.
ممنون میشم دوربین های خوبی که میشه برای نخجیر 3 270 استفاده کرد رو بگید (البته منظورم دوربین هایی هست که توی بازار موجوده).
متاسفانه مدل های خوب زایس و سواروسکی توی بازار موجود نیست، اگر هم باشه به نسبت قیمت جهانی خیلی بالاتره.
و یه سوال اینکه چه زوم و ... برای دوربین پیشنهاد میدید؟ مثلاً به نظرتون دوربین زایس 50*24-6 خوبه یا 50*16-4 هم جواب کار رو میده (با توجه به اختلاف قیمت بالا)؟

RE: نخجیر 3 - amn - 2022-11-16 11:00 PM

سلام.
ببینید , به صورت کلی ، اگه برای مسابقات و سیبل زنی و... دوربین میخواید ، هرچه زوم بالا تر و شفاف تر ، بهتر.

اما اگه ش.ک.ا.ر میخوای دوربین های با زوم ۹ تا ۱۲ کار راه انداز هستن و بیشتر از این دیگه نیازی نیست.

دوربین های زیادی میشه روی نخجیر۲۷۰ سوار کرد ، اگه میخواید یه چیز ارزون و کار راه انداز و باکیفیت برای ش.ک.ا.ر داشته باشید « لعوپولد وی-ایکس۲ ، ۳-۹×۴۰ » کوچک و کاربردی.

اما اگه دوربین حرفه ای برای مسابقات میخواید ، باید بدونید ، که قیمتا ش بالاست مثلا « نایت فورس ۷-۳۵×۵۶ الان حدود ۱۵۰ تومن در میاد »

دوربین های المنت هلیکس ۶-۲۴×۵۰ ffp هم شنیدم برای گلوله زنی جواب میده.

برند نیکو استرلینگ هم دوربین های خوبی داره که برای گلوله زنی و خفیف هم جوابگو هست.
مثلا مدل دایموند ۱۰-۵۰×۶۰ یا ۶-۲۴×۵۰ و...

بابد نیاز رو مشخص کنید و دوربین مورد نیاز تون رو بخرید.

RE: نخجیر 3 - ln 1 - 2022-11-19 05:27 PM

با سلام. در تکمیل فرمایش دوستمون، اگه قصد شما ش. ک. ا. ر باشه اصلا به همچین زومهای بالا و لنزهای بزرگ نیازی نیست. نهایت قطر عدسی 40 و زوم 3 تا 5 یا 9 x کافی است. حتی یک زوم 4 ثابت هم کفایت میکنه مگه اینکه نیازهای هدف زنی و مسابقات مد نظر باشه

RE: نخجیر 3 - shahabhabibi - 2023-04-19 12:51 PM

با درود و عرض ادب خدمت دوستان.عرض شود که کل این تاپیک رو مطالعه کردم و از هر کتابی درمورد 270 بهتر است.
بنده هفته پیش در مشهد 270 خشک معمولی خریدم و مدارک دادم برای جواز .حدودا چند روز طول میکشه که بتونم سلاح رو تحویل بگیرم ؟ و ایا اصلاحاتی لازمه روی تفنگ خشک انجام بدم یا نه؟
ممنون از محبت دوستان.

RE: نخجیر 3 - amirk - 2023-04-25 12:28 AM

(2023-04-19 12:51 PM)shahabhabibi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود و عرض ادب خدمت دوستان.عرض شود که کل این تاپیک رو مطالعه کردم و از هر کتابی درمورد 270 بهتر است.
بنده هفته پیش در مشهد 270 خشک معمولی خریدم و مدارک دادم برای جواز .حدودا چند روز طول میکشه که بتونم سلاح رو تحویل بگیرم ؟ و ایا اصلاحاتی لازمه روی تفنگ خشک انجام بدم یا نه؟
ممنون از محبت دوستان.

بستگی به شهرتون داره که استعلامهای گرفتن کی برسه دستشون بین 15 روز الی سه ماه در نظر بگیرید