شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - milad123 - 2014-09-26 12:10 AM

دقیقا هر 15 شلیک با فشار 190 انجام شده

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-09-26 02:45 PM

(2014-09-25 10:00 PM)tahersniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان 2 تا سوال داشتم !!!!
اول اینکه آیا میشه at44 رو رگوله کرد ؟ جواب میده ؟ اگه اره هزینش چقد میشه ؟ ارزش داره ؟
------------------------------------
بعد اینکه من یه سایلنسر فابریک هاتسان داشتم که به دلایلی بازش کردم داخلش 3تا تور مانند داشت و 2تا واشر این واشر ها اندازه سوراخشون فک کنم 8.5 میلیمتر بود ، رفتم این واشر ها رو عوض کردم یه واشر تراشیدم اندازه سوراخشون رو 6.5 گذاشتم ، قبلا صداش بیشتر بود الان فک کنم کم شد ، ولی پرت میزنه یعنی نمیدونم ساچمه کجا میره خخخخخ ، اگه میشه کمکم کنید تا این سایلنسر رو درست کنم ، (یه چی دیگه هم هست اونم که دو طرف سایلنسر اندازه سوراخشون همون قبلیه 9 میلیمتر )

در مورد رگوله با آقای آزادیان صحبت کنید. فقط اینو بگم که با رگوله کردن حجم مخزن کمم میشه و قدرت هم کم میشه.
تو نت دیده بودم قدرت را در حد 16 ژول کم کرده بود و 120 شات منظم گرفته بود.

در مورد سایلنسر 2 نکته هست. سایلنسر فابریکی هاتسان اگر هست یعنی فقط از یک طرف باز میشه شما باید ببینید که ساچمه به اون واشرها برخورد میکنه یا نه. برای این کار اگر واشرها فلزی یا رنگ روشن هست با ماژیک و اگر پلاستیکی یا سیاه هست با لاک غلط گیر داخل سوراخش را رنگ کنید و در یک طرفش هم علامت گذاری کنید و دداخل سایلنسر قرار بدید و شلیک کنید تا اگر به واشر میگیره معلوم بشه. ولی توصیه میکنم سوراخش را تا 7.5 بزرگ کنید. هرچقدر این سوراخ کوچیکتر باشه صدا کمتر نمیشه. باید به اندازه باشه.
مورد دوم. اگر از سایلنسری باشه که از دو طرف باز میشه حتما توجه کنید که از بخش رزوه که روی لوله بسته میشه باز نشده باشه. و اگر باز شده حتما سنتر سوراخش از بین رفته. علاوه بر تنظیمان داخلی باید بدید تراشکار براتون دقیقا سنترش کنه و بعد هم این طرف رزوه را چسب بزنید تا دیگه باز نشه و از بخش سرش باقی تنظیمات را انجام بدید.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - tahersniper - 2014-09-26 03:22 PM

(2014-09-26 02:45 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-25 10:00 PM)tahersniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان 2 تا سوال داشتم !!!!
اول اینکه آیا میشه at44 رو رگوله کرد ؟ جواب میده ؟ اگه اره هزینش چقد میشه ؟ ارزش داره ؟
------------------------------------
بعد اینکه من یه سایلنسر فابریک هاتسان داشتم که به دلایلی بازش کردم داخلش 3تا تور مانند داشت و 2تا واشر این واشر ها اندازه سوراخشون فک کنم 8.5 میلیمتر بود ، رفتم این واشر ها رو عوض کردم یه واشر تراشیدم اندازه سوراخشون رو 6.5 گذاشتم ، قبلا صداش بیشتر بود الان فک کنم کم شد ، ولی پرت میزنه یعنی نمیدونم ساچمه کجا میره خخخخخ ، اگه میشه کمکم کنید تا این سایلنسر رو درست کنم ، (یه چی دیگه هم هست اونم که دو طرف سایلنسر اندازه سوراخشون همون قبلیه 9 میلیمتر )

در مورد رگوله با آقای آزادیان صحبت کنید. فقط اینو بگم که با رگوله کردن حجم مخزن کمم میشه و قدرت هم کم میشه.
تو نت دیده بودم قدرت را در حد 16 ژول کم کرده بود و 120 شات منظم گرفته بود.

در مورد سایلنسر 2 نکته هست. سایلنسر فابریکی هاتسان اگر هست یعنی فقط از یک طرف باز میشه شما باید ببینید که ساچمه به اون واشرها برخورد میکنه یا نه. برای این کار اگر واشرها فلزی یا رنگ روشن هست با ماژیک و اگر پلاستیکی یا سیاه هست با لاک غلط گیر داخل سوراخش را رنگ کنید و در یک طرفش هم علامت گذاری کنید و دداخل سایلنسر قرار بدید و شلیک کنید تا اگر به واشر میگیره معلوم بشه. ولی توصیه میکنم سوراخش را تا 7.5 بزرگ کنید. هرچقدر این سوراخ کوچیکتر باشه صدا کمتر نمیشه. باید به اندازه باشه.
مورد دوم. اگر از سایلنسری باشه که از دو طرف باز میشه حتما توجه کنید که از بخش رزوه که روی لوله بسته میشه باز نشده باشه. و اگر باز شده حتما سنتر سوراخش از بین رفته. علاوه بر تنظیمان داخلی باید بدید تراشکار براتون دقیقا سنترش کنه و بعد هم این طرف رزوه را چسب بزنید تا دیگه باز نشه و از بخش سرش باقی تنظیمات را انجام بدید.
ممنون دوست عزیز
سایلنسر من از هر دو طرف باز شد . پس باید بدم تراشکار تا سوراخ هاش رو سنتر کنه

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-09-26 05:46 PM

من قبلا توصیه کردم به دوستان که رزوه سمت لوله را باز نکنند. سایلنسر اصلیه هانسان که یجورایی کمیابه از سمت لوله یک تکه ساخته شده.

من الان دقیقا همین مشکل را دارم. از وقتی که باز شد دیگه معلوم نبود کجا ساچمه میره. الان منتظرم یه تراشکار با حوصله پیدا کنم بدم برام سنترش کنه و رزوه سمت لوله را هم بچسبونم که دیگه باز نشه تا ببینم درست میشه یا نه.
فقط باید توجه کنید که برای سنتر شدن باید از بخش داخلی رزوه که روی اسلحه بسته میشه و سوراخ خروجی ساچمه استفاده کنید. اگر از بدنه استفاده کنید باز هم خوب سنتر نمیشه.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - rkh.hunter - 2014-10-28 02:11 AM

سلام
از دوستان کسی سایز بازاری اورینگ کوپل شارژ ای تی رو نداره؟
تشکرKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2014-10-28 02:17 AM

(2014-10-28 02:11 AM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
از دوستان کسی سایز بازاری اورینگ کوپل شارژ ای تی رو نداره؟
تشکرKhansariha (8)
سلام
سایز بازاریش 2*8 هست.یعنی 8 میلیمتر قطر خارجی و 2 میل هم ضخامت گوشته.
فقط بعد از تعویض به مقداری خیلی کمی روغن به اورینگ کوپل بزنید و بعدش هم با دستمال کاغذی روش بکشید تا اضافی روغنش پاک بشه.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - esibig - 2014-10-28 07:49 AM

محراب جان سلام میشه سایز کلی اورینگها رو بزاری و ادرس فروشنده رو ممنونKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2014-10-28 12:26 PM

(2014-10-28 07:49 AM)esibig نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب جان سلام میشه سایز کلی اورینگها رو بزاری و ادرس فروشنده رو ممنونKhansariha (8)
چشمKhansariha (256)
فقط یک سری اندازه ها هست که نمیدانم برای کجاها استفاده میشه(اقلب جاهایی هست که خراب نمیشن)که نمیزارم.
اورینگ سر لوله(جایی که ساچمه میره تو) مناسب تره از 1.6-8.5 تا 1.8*8.5 استفاده بشه(تکی)
اورینگ کوپل شارژ 2*8(جفتی)
اورینگ دور لوله اندازه ای که پیدا میکنید 1.8*11 هست(جفتی)
اورینگ پورت هوا(هوا را از مخزن به لوله میاره)1*7(جفتی)
اورینگ قبل از سایلنسر 1.5*11(تکی)
اورینگ خشاب 2.5*29 که بهتر سیلیکونی تهیه بشه(روی دقت تاثیر مثبت داره)
اندازه تمامی اورینگ های ای تی 44 را دارم(قبلا یکی از دوستان لازم داشتن و اندازه هاش را دادن که من تهیه کردم)و تغریبا 24 مدل اورینگ میشه.ولی هنوز که هنوزه نمیدانم بعضی هاشون در کجا ها استفاده میشه و اینایی که در بالا گذاشتم پر کاربرد هاش بود.Khansariha (226)
و اما سایز اورینگ های تلمبه:
اورینگ داخل بوش 1*5
و اورینگ روی بوش تلمبه 1.5*7
و برای جایی که خودم تهیه میکنم عکس کارتش را میزارم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فقط توجه داشته باشین اورینگ های پر کاربردی مثل سر لوله را به تعداد بیشتری تهیه بکنید و بعد از تهیه هم در جایی خنک و به دور از رطوبت و نور افتاب نگه داری بکنید تا طول عمر اورینگ بالا تر بره.Khansariha (399)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - rkh.hunter - 2014-10-28 07:26 PM

سلام
یه مشکلی با ای تی خودم پیدا کردم
پارسال این تفنگ رو از آقای رضایی حریداری کردم و ایشون هم چند سال داشتن و به گفته خودشون این اسلحه تا به حال باز نشده و تنظیمات کارخانه دست نخورده است تا چند وقت پیش با تفنگ هیچ مشکلی نداشتم و گروپهای خوبی تو 40 متر از فشار 190 بار تا 150 بار میگرفتم, تا این اواخر که تو زدن اهداف مشکل پیدا کردم با مشورتی که با یکی از دوستان کردم اورینگ داخل لوله تعویض و مخزن هوا رو باز، و والو و سوزن هم که کثیف بود سرویس کردم و تفنگ رو دوباره سر هم کردم، اما تفنگ باز از فشار 200 تا 170 تیر ها رو پرت میزنه و از 170 تا 150 12 شات منظم میده طوری که گروپش یک سانت تو 35 متر میشه حالا از دوستان کسی تا به حال به این مشکل بر خورده؟ یا میدونه مشک کار از کجاست؟
راستی لوله تفنگ تمیزه و ساچمه هم جی اس بی 16 گرین هست
تشکرKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - DAGGER - 2014-10-28 09:39 PM

موارد زیر چک کنید
روان بودن سوزن والو موقعی که مخزن تخلیه هست که سفت و گیر نداشته باشه
مکش لوله بدون سایلنسر چک کنید
سالم بودن اورینگهای پورت هوا هم چک کنید
اورینگهای بیرونی لوله هم چک کنید
ببینید آیا قدرت تفنگ کم یا زیاد شده