شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز درباره ی چوک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: تجهيزات سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=55)
+--- موضوع: همه چیز درباره ی چوک (/showthread.php?tid=786)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: همه چیز درباره ی چوک - AIRKING - 2011-11-14 05:22 PM

یه مطلب خیلی کامل در مورد چوک و نحوه الگوی پخش توی مجله شکار خوندم که هر چی می گردم پیدا نمی کنم.
اما خوب یادمه که تاکید کرده بود بهترین چوک برای شکار چوک Modified .

تفنگ های فول چوک به دلیل تنگی دهانه الگوی پخش جمع تری دارند و معمولا از لوله بلند تری هم استفاده می کنند و بهشتر جهت دور زدن مناسب هست.Khansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - ahmad1373 - 2011-11-14 07:45 PM

این رو هم به عنوان شاگرد به تمام اساتید عرض کنم که چوک استاندارد تراپ:
چوک 3 برای لول پایین(شلیک اول)
چوک 2 برای لول بالا (شلیک دوم)
هستند که تو مطلب اصلی نبود.

یا علی مددKhansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - Hunter - 2011-11-14 07:51 PM

استاندارد تراپ همینه برا همین من چوک تفنگامو برعکس کردم تا استاندارد شکار بشه،چون تو شکار اول بالا میزنه بعد پایین البته در مورد بایکال عکسه ولی میشه عوضش کرد،با جلو بردن ماشه
در مورد اکار لوله حالت انتخابی داره ولی اصولا اول با بالایی شلیک میکنن تا خدایی نکرده همزمان شلیک نشه!

RE: همه چیز درباره ی چوک - sattar - 2011-11-14 10:54 PM

ممنون از اساتید محترم
من وقتی گشاد ترین چوک را روی لول قرار می دهم با دست که چک می کنم به نظر می رسه که قطر چوک از قطر لوله بیشتره یعنی یه حالت پله ایجاد میشه البت خیلی کمه من خواستم با کولیس اندازه بگیرم که نشد که مطمئن بشم
اسلحه من یلدیز هستش علاوه بر 2 تا چوکی که روش بسته شده بود 3 تا چوک هم همراش بود در ضمن وقتی که گرفتم گشادترین چوک روی لوله پایین بود و یه شماره کوچکترش هم بالا بسته شده بود

RE: همه چیز درباره ی چوک - Hunter - 2011-11-15 12:30 AM

دوست عزیز یلدیز های ترکیه هم چوک متحرک و موبایل دارند بسته به هدف و نوع شکار چوک ها را ببندید ولی همیشه این مساله را مد نظر داشته باشید که چوک ها مناسب چهار پاره و تک گلوله نیستند و هیچ وقت با انها شلیک نکنیدKhansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - ahmad1373 - 2011-11-15 04:55 PM

(2011-11-15 12:30 AM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز یلدیز های ترکیه هم چوک متحرک و موبایل دارند بسته به هدف و نوع شکار چوک ها را ببندید ولی همیشه این مساله را مد نظر داشته باشید که چوک ها مناسب چهار پاره و تک گلوله نیستند و هیچ وقت با انها شلیک نکنیدKhansariha (8)

البته این رو هم اضافه کنم که با چوک سیلندر(نمره6) هم میشه چهار پاره شلیک کرد.
ولی اگه تا حد امکان با تفنگ چوک خور چارپاره شلیک نکنید بهتره.

مخلص همهKhansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - sattar - 2011-11-16 10:22 AM

با سلام
من فکر می کنم از چوک های شماره 5 و 4 هم بشه برای چهار پاره استفاده کرد (این شماره ها برای اسلحه من بزرگترین اندازه را دارد) . البته من تجربه زیادی در این کار ندارم و فقط طبق اطلاعاتی که جمع آوری کردم اینو می گم و باید توجه داشت که اسلحه های دو لول مخصوصا سوار برای اهداف پروازی طراحی شدند برای استفاده چهار پاره مناسب نیستند ولی برای تعداد کم فکر نکنم مشکل ساز باشه این هم باید اساتید محترم نظر بدن که خوشحال می شم راهنمایی بفرمایند
در ضمن در تاپیک های قبلی هم خدمتتان عرض کردم من برای اسلحه یلدیز با خود شرکت یلدیز از طریق ایمیل مکاتبه کردم و خود سازنده ادعا می کنه که حتی تگ گلوله هم میشه باهاش بندازی البته قید کرده بود با بزرگترین چوک یا با باز کردن چوک که من فکر کنم باز کردن چوک کار درستی نباشه و باعث از بین رفتن رزوه درون لوله میشه
خلاصه منتظر نظر اساتید هستیم

RE: همه چیز درباره ی چوک - Hunter - 2011-11-16 11:00 AM

(2011-11-16 10:22 AM)sattar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من فکر می کنم از چوک های شماره 5 و 4 هم بشه برای چهار پاره استفاده کرد (این شماره ها برای اسلحه من بزرگترین اندازه را دارد) . البته من تجربه زیادی در این کار ندارم و فقط طبق اطلاعاتی که جمع آوری کردم اینو می گم و باید توجه داشت که اسلحه های دو لول مخصوصا سوار برای اهداف پروازی طراحی شدند برای استفاده چهار پاره مناسب نیستند ولی برای تعداد کم فکر نکنم مشکل ساز باشه این هم باید اساتید محترم نظر بدن که خوشحال می شم راهنمایی بفرمایند
در ضمن در تاپیک های قبلی هم خدمتتان عرض کردم من برای اسلحه یلدیز با خود شرکت یلدیز از طریق ایمیل مکاتبه کردم و خود سازنده ادعا می کنه که حتی تگ گلوله هم میشه باهاش بندازی البته قید کرده بود با بزرگترین چوک یا با باز کردن چوک که من فکر کنم باز کردن چوک کار درستی نباشه و باعث از بین رفتن رزوه درون لوله میشه
خلاصه منتظر نظر اساتید هستیم

دوست عزیز شما درست میفرمایید ولی ما باید هدف از تیر اندازی را بدونیم اگر به شکار پرنده رفتیم و چوک های فول و سیلندر بهبود یافته بسته باشیم برای تیر اندازی بهتر و همون موقع با گراز وحشی یا حیوانی که خطرناک بوده وبرای ما خطر افرین است مواجهه شدیم اونوقت نباید چهارپاره یا تک گلوله شلیک کنیم مگر در ضرورت.
ولی هنگامی که شما قصد دارید با اسلحه ی ساچمه زنی به شکار حیوانات چهارپا بروید در اونصورت باید از سیلندر استفاده کنید،و دیگر شکار پرنده با این شماره بی فایده است.

همیشه چشم انداز و هدف شکار خود را مشخص کنید.با اینکار عمر مفید اسلحه ی شما افزایش خواهد یافتKhansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - masih.hunter - 2011-11-16 11:03 AM

100./ موافق اینم شلیک چهار پاره و تک گوله با اسلحه های که چوک روشن بسته میشه بهتره با چک شماره 6 باشه نه بدون چک چون امکان از بین رفتن رزوه ها هست ولی اصلا" شلیک کرن چهار پاره و تک گوله با یلدیز و اکار رو پیشنهاد نمیکنم چون به اسلحه اسیب میرسونه این اسلحه ها برای این کار ساخته نشدن .

RE: همه چیز درباره ی چوک - Hunter - 2011-12-10 03:37 PM

سلام دوستان،
چند وقت پیش توی یکی از فروم های خارجی در مورد چک اکسترا فول وسوپر فول هم مطلب نوشته بودن وذکر کرده بودن با این چوک ها فقط شما مجازید تا ساچمه ی 5 به بالا و خود پنج را شلیک کنید و خیلی هم دورزن و جمع زن هستند بطوریکه دران سایت مطلبی درباره شلیک به کبوتر در فاصله ی 110 متری با اکسترا چوک و شکار این پرنده مطلب نوشته بود.
من تو اصفهان و این ور و اونور هر چی گشتم خبری از سوپر فول و اکسترا چوک نبودKhansariha (8)
دوستان اگر کسی احیانا دیده و یا اینکه باهاش کار کرده ما رو هم بی نصیب نزارهKhansariha (256)