شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی GAMO SHADOW 1000 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=73)
+---- موضوع: معرفی GAMO SHADOW 1000 (/showthread.php?tid=172)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - HamidArgha - 2015-03-18 06:39 PM

درود دوستان.الان تو تاپیک فروش یکی از دوستان به یه موضوع جالب برخوردم وچون در اون تاپیک نمیشد موضوع رو پیگیری کرد اینجا مطرح میکنم. این دوستمون که یه تفنگ شادو رو برا فروش گذاشتن به گفته خودشون با استناد به نوشته های سایتهای دیگه گفتن که این تفنگشون از ورژن16ژولی شادو هستش که ورژنهای جدیدی که گامو از این تفنگ داده تو بازار7 ژولی هستند.حالا من کاری ندارم که شادو ایا 16 ژول هست یا نه ولی به شخصه فکر نمیکنم همچین موضوعی صحت داشته باشه وتفنگ شادو در مدلهای جدید چنین کاهش قدرت وحتی به گفته دوستمون کاهش کیفیت قطعات داشته باشه.من خودم یه شادو دارم که دوسال پیش خریدم وگپ پلاستیکیم هست وبرای یکی از دوستان هم یکماه پیش یکی خریدیم که فرقی از هیچ جهتی بین این دو تا تفنگ من ندیدم.یه ضرب المثل فارسی میگه مورچه چیه که کله پاچش چی باشه.Khansariha (219)نظر دوستانی که این تفنگو دارن یا اطلاعی دارن میخاستم بدونم در این مورد.Khansariha (8)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - andytanha - 2015-03-18 06:44 PM

من هم میخواستم وارد بحث بشم دیدم تاپکبنک فروشه Khansariha (226)

اما کاهش قدرت که من تاالان ندیم اما کاهش کیفیت چرا/

این رو هم بگم اون تفنگ برای فروش از قبل نیست چون کپس پلاستیکیه ورژن قدیم فلزی بودKhansariha (226)
در کلKhansariha (256)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - HamidArgha - 2015-03-18 07:09 PM

(2015-03-18 06:44 PM)andytanha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم میخواستم وارد بحث بشم دیدم تاپکبنک فروشه Khansariha (226)

اما کاهش قدرت که من تاالان ندیم اما کاهش کیفیت چرا/

این رو هم بگم اون تفنگ برای فروش از قبل نیست چون کپس پلاستیکیه ورژن قدیم فلزی بودKhansariha (226)
در کلKhansariha (256)

این دوستمون منظورشون این بود که همین گپ پلاستیکی ها دو مدل جدید و قدیم باز دارن که قدیمش16وجدیدش7ژولی هست.Khansariha (214)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - andytanha - 2015-03-18 08:52 PM

من یکی برای عمو خودم گرفتم از همین جدید جدیدا که مگسکش حفاظ داره اما هیچ کاهش قدرتی ندیدم

هر کی هرچی دوست داره میتونه بگه اگه سند نباشه چه فایده

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - sabergholamian - 2015-03-19 10:05 AM

سلام. اساتید بزرگوار اگرواشر پیستون لبه هاش پریدگی داشته باشه و وقتی پیستون رو بالا پایین میکنم انگشتم رو رو سوراخ پیستون میزارم بلا فاصله برمیدارم صدای مکش و پرس هوا خوبه اما چند ثانیه که نگه میدارم اصلا ازون مکش و پرس خبری نیست.این مشکل چقدر رو دقت تفنگ موثره؟در حدی هست که گروپش بشه پترن شاتگان؟
Khansariha (226)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - mmdsniper - 2015-03-19 10:58 AM

سلام
اگه سیلندر و واشر مثل دیانا باشه آره خیلی تاثیر داره. چون با هر شلیک جای پریدگی واشر تغییر میکنه و همین باعث رفتار متفاوت سلاح میشه که نتیجه میشه همون که فرمودید.
Khansariha (8)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - joojak - 2015-03-19 12:59 PM

سلام دوست عزیز andytanha هر کی هر چی میخواد بگه نیست بر اساس نوشته هایی که دیدم گفتم.بعدش اون سایت سایت فروشه چه لزومی داره که دروغ بگه و بزنه تو سر جنس؟!!!چون سایت فروش میاد تبلیغ جنسشو میکنه تا زودتر فروش بره نه اینکه ازش بد بگه.حتما یک چیزی بوده که این حرفها گفته شده.

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - andytanha - 2015-03-19 03:49 PM

(2015-03-19 12:59 PM)joojak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز andytanha هر کی هر چی میخواد بگه نیست بر اساس نوشته هایی که دیدم گفتم.بعدش اون سایت سایت فروشه چه لزومی داره که دروغ بگه و بزنه تو سر جنس؟!!!چون سایت فروش میاد تبلیغ جنسشو میکنه تا زودتر فروش بره نه اینکه ازش بد بگه.حتما یک چیزی بوده که این حرفها گفته شده.

سلام مجدد

دوست عزیز چرا بد بگه ؟
منظورتون گامو دلتا هست اون تازه بالا تر از 7 ژول قدرت داره لولشم از شادو 1000 کوتا تره

خودتون باید تجروبش کنید نه از سایت های دیگه الگو بگیرین؟

در کل
در خدمتیم Khansariha (256)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - HamidArgha - 2015-03-19 07:11 PM

درود.دوست من کاربریJOOJAKاین انجمن هم یکی از همون سایتهای حرفه ای در مقوله تفنگ بادی هستش و بعضی از اعضا این انجمن هم هستند که من به شخصه چشم بسته حرفشون رو در این مقوله قبول میکنم.در تاپیک فروش شما هم که اقا صادق گفتن خودشون مدل جدیدهای شادو رو کرنو کردند وهمون حدود16 ژول قدرت رو داشته.شما این گفته هارو قبول نمیکنید وروی صحبت خودتون که از یه سایت فروش که هدفش فروش هست وبس! نقل قول کردین پافشاری میکنین. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.زور واجباری برای قبول کردن حرف کسی در کار نیست.Khansariha (48)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - صادق قرنجیکی - 2015-03-20 08:19 AM

دوستان ، خیلی وقته از مقوله سلاح های فنرپیستون دور بودم (در واقع الان فنری ندارم ) اما با توجه به مسابقه اخیر بنچ رست که یک کلاس جدید برای فنرپیستون ها ایجاد کردیم دوباره به این سیستم علاقمند شدم. سلاح های دوستانی که باهاشون معمولا قرار تیراندازی تفریحی دارم رو خودم تهیه کردم و دو تاشون همین مدل شادو 1000 هست. یکی خرید سال 89 و دیگری خرید سال 90 ، هر دو به قول دوستان کپ با جنس پلیمر هستند. هر دو رو هم شخصا کرنو کردم.(در وقت مناسب فیلم مربوط رو آپلود می کنم)

چند نکته که در رابطه با شادو 1000 تجربه کردم رو خدمت دوستان عرض می کنم :

- اوایل امسال یک نمونه شادو 1000 مدل کپ فلزی تهیه کردم (کارکرده تمیز و با استهلاک کم) صرفا هم برای مقایسه و تست خریداری کرده بودم. از نظر من به غیر از قسمت کپ و مکانیسم اهرم فنر و سیتم ماشه تفاوت آنچنانی بین این سری و سری های جدید که دوستان می گفتند ندیدم.(اهرم فنر و سیستم ماشه کرال مگنوم دقیقا از روی شادو 1000 کپی برداری شده است ) هر دو مدل رو هم با فنر و واشر دیانا 27 تیون کردم و نتیجه آن افزایش کمی دقت و البته کاهش قدرتی با تلورانس 3 متر بر ثانیه نسبت به حالت اولیه بود که خیلی محسوس نیست. در کل قدرت 15 ژول در حالت نرمال فنر و بعد از استهلاک نسبی کاهش حدود 3 ژول انرژی در این سلاح دیده می شود. تفاوت دیگر در قسمت دستگاه نشانه روی بود که در مدل های قدیمی کیفیت و عملکرد بهتری داشتند و در واقع یک جورایی شبیه وایرخ بود. کیفیت زاج مدل قدیمی تا حدی بهتر از مدل های جدید بود ولی نه آنقدر تفاوت فاحش. قنداق و قطعات ظاهری و داخلی مدل های جدید که در چند بازه زمانی باز و بست کردم نیز تفاوتی با یکدیگر نداشتند.

- به نظر من این سلاح (سری های جدید) از نظر هماهنگی قطعات بالانس خوبی دارند به جز واشر سرپیستون که از کیفیت پایینی برخوردار است -حداقل از فنری های هاتسان بهتره- که با تعویض واشر دست ساز که اندازه آن با خود واشر اصلی همخوانی داشته باشه عملکرد بهتری پیدا می کنه. واشر دیانا 27 خیلی هم مناسب نیست و فقط بهتر از واشر فابریک عمل می کند. تیون با فنر دیانا 35 و یا کوتاه کردن فنر های بزرگتر نیز اصلا توصیه نمی شود چون باعث افزایش استهلاک قطعات داخلی سلاح خواهد شد و عمر مفید آن را پایین می آورد.

- یک مورد هم شادو 1000 یکی از دوستان که فنر شکسته بود رو با یک فنر جدید(ساخت ناکجااباد) تعویض کردم و تست کرنوگرافی انجام دادم حدود قدرت 18 ژول بود که بعدا روی 15 ژول پایدار شد. (روند کاهش قدرت فنر هم کند نبود و بعد از مدتی استفاده کاهش قدرت داشت) در همه موارد تست شده ، میانگین یک آزمایش مهم است و این میانگین انرژی چه در سری های قدیمی و چه جدیدی ها حدود 15 ژول انرژی دهانه است.

- نکته دیگری که در مورد مکانسیم ماشه شادو 1000 باید بگم ، راحتی کشیدن ماشه و در واقع بهتر بودن ماشه سری های جدید (سری هایی که پلاستیکی شده) در افزایش دقت سلاح هنگام شلیک هست. ماشه سری های قدیمی فقط امتیاز دوام بالا به دلیل فلزی بودن کل سیستم ماشه و ساده تر بودن سیستم آن را دارند اگر نه شخصا اصلا حس خوشایندی برای من هنگام تیراندازی نداشت. در هر صورت می تواند در استفاده از این سلاح ، کیفیت در دوام برای یک نفر مهم باشه و برای یکی دیگه راحتی تیراندازی . ماشه مدل جدید در قسمت اهرم انتقال نیرو به سیستم ماشه ضعیف هست ولی نه آنقدر که با اندک فشاری خراب بشه حتی ماشه یکی از دوستام که به اندازه کل سلاح های من با شادو هزار تیراندزای داشته هنوز سالم هست. من 2 بار فنر سلاح رو براش عوض کردم - خوب در 10 هزار شلیک همچین بعدی هم نیست خخخخ - ولی خوب نه لوله از قسمت کپ کج شد و نه ماشه سلاح . سری های جدید کپ پلاستیکی از نظر کیفیت یکی هستند -نظر شخصی- و جدیدا دیدم که مگسک یا همان نشانه روی سر لوله با محافظ پلاستیکی عرضه می شود که در هر صورت دستگاه نشانه روی آن برای کاربرد تیراندازی دقیق کاربرد ندارد (من نظر شخصی خودم رو گفتم و به قول دوستمون به شادو 1000 به دید یک سلاح تفریحی بادی نگاه کنید و همانقدر هم ازش انتظار داشته باشید نه بیشتر )

نقل قول :بعضی از اعضا این انجمن هم هستند که من به شخصه چشم بسته حرفشون رو در این مقوله قبول میکنم
دوست من با کلیت حرف شما مخالف هستم ، در برخی موارد میشه از تجربه دیگران در موضوع سلاح های بادی استفاده کرد و برخی دیگر رو باید تجربه کنید و گاها به همان گفته هایی که چشم بسته قبول می کنید شک کرده و این تردید رو با استفاده از تجارب دیگر و نیز تجربه شخصی به آزمایش بگذارید.
در یک مورد دیگر (سلاح BSA R10 و قیمت بازار آن) یکی از دوستان از گجت کمپ نقل قولی داشتند که من در مورد این موضوع تاکید کردم ، متاسفانه در دنیای مجازی ما موضوع درستکاری و نیز نقل قول مطالب درست بسیار کم دیده می شود. خیلی از مطالب به راحتی کپی برداری شده و حتی در جای جدید ذکری از منبع و یا وب سایت اصلی هم نمی شود و گاها این کپی برداری توسط یک نفر که تسلط کافی در آن موضوع ندارد باعث ارایه اطلاعات اشتباه به خواننده و مخاطبان می شود. همانطور که دوستمون گفتند این انجمن یکی از بهترین انجمن ها در زمینه ارایه اطلاعات درست و علمی در زمینه سلاح های بادی است با هر کاستی که دارد. آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان را دارم. Khansariha (8)