شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تعمیر قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر دوربین،قنداق و سایر تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=100)
+---- موضوع: تعمیر قنداق (/showthread.php?tid=863)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: تعمیر قنداق - sadra9496 - 2012-09-12 10:42 AM

(2012-09-10 09:08 PM)salehpourtaher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان امروز رفته بودم ابزار فروشی یه سنباده جدید دیدم بسیار باحال بود همون جور که تو عکس معلومه حالت توری داره و بعد از اون اووردم رو قنداقمو یه ذره دیگه (یه ساعتی...) اگر شما با اون ینباته های ورقی که قرمزن بزنید بع د از یه ده دقیقه میبینید که بعله لای خلل و فرج های سنباته پر شده بعد به یه جایی میتکوننینش تا گرد چوب از لاش دربیاد بعد از حدود یه ساعت دیگه چیزی ذرات چسبیده به کاغذ نمونده میرید سنباته رو عوض میکنید (ائن تیکه مورد استفادتونو عوض میکنید) و لی این سنباته هه نه خلل فرج هاش پر شد بعد از یک ساعت نه چیزی از اون خورده هاش کم شد احتمال پاره شدنشم که جون با تمام زورم نتونستم بترکونمش .....
[تصویر: 13472978971.jpg]

-----راستی اقا همتی تینر فوری میخوره سطح چوب گردو رو ؟......

دوست عزیز من عذر خواهی میکنم بابت اینکه بر خلاف قدیم خیلی به ندرت به این انجمن سر میزنم و شاید پیام دوستانی که بنده رو مورد خطاب قرار میدهند نبینم.معمولا دوستان پس از مطرح کردن سوال با یک پیام خصوصی من رو از سوالشون مطلع میکنند و من به محض مشاهده جواب میدم
و اما جواب
تینر فوری هیچ تاثیر منفی بر سطح چوب نداره.حتی بسیار مفیدم هست.بعضی از چوبها دارای چربی هستند که این برای رنگ کردن مشکل ساز هست.بهترین علاج همین شستن چوب با تینر هست.

در ضمن تلفظ درست سنباده هست

RE: تعمیر قنداق - SadeghS - 2012-09-12 10:14 PM

با نام خدا و سلام
دوستان قنداقا آماده شدند Khansariha (48).... بد کار نکرده ... خیلی بهتر از اوضاع قبلش شد

عکس قبل و بعد از عمل رو گذاشتم :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تعمیر قنداق - sadra9496 - 2012-09-12 10:52 PM

بابت این کار 60 تومن گرفته؟انصافش رو شکر.عملا هیچ کاری نکرده.فقط سمباده زده یک لایه سیلر و یه لایه پلی استر پاشیده.نه جوهری نه زیر سازی.وقتی کار 3 4 هفته ای رو یک روزه میدن .............

RE: تعمیر قنداق - SadeghS - 2012-09-12 11:01 PM

(2012-09-12 10:52 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بابت این کار 60 تومن گرفته؟انصافش رو شکر.عملا هیچ کاری نکرده.فقط سمباده زده یک لایه سیلر و یه لایه پلی استر پاشیده.نه جوهری نه زیر سازی.وقتی کار 3 4 هفته ای رو یک روزه میدن .............

خداییش ... یعنی این قدر بی انصاف Khansariha (367) ... من نمیدونستم این طوریاس وگرنه حالشو میگرفتم ... تازه سمباده رو خودم زده بودم (2 روزی مشغول سمباده بودم) :(

عجب ... ولی فکر کنم اگه خودمم هزینه میکردم و وسیله هاش رو میخریدم این طور نمیتونستم در بیارمش

RE: تعمیر قنداق - morteza - 2012-09-15 09:15 AM

علی جان کار بازاری یعنی همین. طرف فقط به امروز فکر میکنه نه به فردا. اینها از اون فرقه ای هستند که میگن باید زنبور عسل بود و از هر گلی یکبار نوشید (دوشید) چهار صباح دیگه که مشتری نداشتن میگن این هنر هم (خخخخخخخخخخ) دیگه مرد ,نمی دونن که خودشون دارن میکشنشKhansariha (172)

RE: تعمیر قنداق - bycal - 2013-04-16 04:29 PM

سلام بر تمامی دوستان

ایا میشه قنداق نخجیر یک رو بدیم به یه رنگ امیز که تو کار تمام پلیستر هست و قنداق رو تمام پلیستر بزنیم ؟ایا دوام داره؟
راه های دیگه برای بهسازی رنگ قنداق این دستاورد بدیع چی هست؟
تشکرKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: تعمیر قنداق - adhan - 2013-05-11 11:30 AM

سلام اساتید
من یک تفنگ بادی گامو cfx royal 5.5نو خریدم بعد از شلیک حدود 110 تا 120 ساچمه در طول چند روز ،شلیک روزی حداکثر 20 ساچمه دیروز یهو قنداق از زیر ترک خورد به نظر شما مشکل از کجا بوده و برا تعمیر چیکار کنم؟ اصلا تعمیر کنن جواب میده؟ فابریکش پیدا میشه؟ قیمت چنده؟
عکس در این آدرس هست:

(2013-05-11 11:30 AM)adhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اساتید
من یک تفنگ بادی گامو cfx royal 5.5نو خریدم بعد از شلیک حدود 110 تا 120 ساچمه در طول چند روز ،شلیک روزی حداکثر 20 ساچمه دیروز یهو قنداق از زیر ترک خورد به نظر شما مشکل از کجا بوده و برا تعمیر چیکار کنم؟ اصلا تعمیر کنن جواب میده؟ فابریکش پیدا میشه؟ قیمت چنده؟
عکس در این آدرس هست:

لینک عکس در آپلودسنتر سایت:
[تصویر: 13682596711.jpg]

RE: تعمیر قنداق - morteza - 2013-05-11 11:57 AM

بیژن جان من این تایپیک را امروز دیدم . اگه از این دستاورد بدیع زیاد استفاده نمیکنی و سایز قنداقش مناسبت هست , با سنباده نرم , چوبش کن و با زیر رنگ دلخواه رنگش کن و با اسپری مات کیلر آلمانی یه لایه نازک روش بپاش . اگه اسپری زاپون (zapon) گیرت بیاد که بهتر.Khansariha (256)

RE: تعمیر قنداق - DAGGER - 2013-05-11 12:07 PM

دوست عزيز
واقعآ بد آوردي ولي اتفاقيه كه پيش اومده و ميشه درستش كرد و فقط مواضب باش داخل ترك به هيچ وجه چرب نشه و روغن بهش نفوذ نكنه چون ديگه چسب بهش خوب نميگيره
ميتوني از بخش تعمير قنداق كه دوستان معرفي كردن استفاده كني و يا با يه تيكه باريك فيلم x ray رو نواري ببري و باهاش چسب چوب مرغوب به ارومي لاي ترك بزني بعد هم خيلي بدقت دور قنداق رو با پارچه بپيچي و با گيره دستي سفتش كني يه روز بمونه خودشو ميگيره و بعد چسب هم بيرنگ ميشه ا
البته خيلي از دوستان چسب 123 يا همون mdf و چسب قطره اي رو پيشنهاد ميدند ولي من معتقدم بهترين چسب براي چوب همون چسب چوب هستKhansariha (8)

RE: تعمیر قنداق - morteza - 2013-05-11 12:26 PM

این ترک بنظر میاد موقع مسلح کردن چیزی بین دسته پیستون و چوب بوده که باعث شده اینجوری شکاف برداره . همونطور که آقا بهروز (اگه اشتباه نکرده باشم) گفت نزار هیچ آلودگی بین شکاف بره و وقتی چسب چوب بهش زدی با کش (اگه گیره نداری ) ببندش ویک 24 ساعت بزار باشه . فقط مواظب باش موقع بستن درز ها کیپ باشند. ناراحت چسب های اضافه هم نباش با یه دستمال تر راحت پاک میشه بعدش بده یه نجار برات یه 2-3 تا دوول (دوبل) بزنه تا محکم تر بشه .Khansariha (214)Khansariha (256)