شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - alborzhunting - 2012-04-15 08:25 AM

سلام

ممنونم از جوابتون ... اطلاحات در مورد زیبائی که مثلا خیلی انجام شده .......

اما منظور از تمام فشنگهای 270 چیه که الان نمیشه زد و چرا ؟ چون میدونم الان هم لوله رو از آلیازهای خیلی خوبی و با دقت زیاد می سازن کپ هم که همون موزر 98 هست ؟؟؟؟

RE: نخجیر 3 - choliche - 2012-04-15 11:33 AM

منظور از تمام فشنگهای 270 اينه كه 130گريني يا 150 گريني كه كاليبر هردو يكيه اما105يه كم بلند تره

RE: نخجیر 3 - craftsman - 2012-04-15 12:30 PM

(2012-04-05 06:40 PM)moradipoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راستیتش من بین صیاد 2 و نخجیر 3 گیر کردم
1.چرا قیمت نخجیر 3 پایینتره؟بخاطر کیفیته یا ...
2.دقت کدوم بیشتره؟
3.برد کدوم بیشتره؟
4.کیفیت کدوم بهتره؟
حقیقتش من شکارچی نیستم قصد دارم یکی دولتی ثبت نام کنم و بعد 3 سال بفروشم
دوست عزيز جهت اطلاع عرض ميكنم شما براي خريد دولتي و سهميه ايه تفنگ نخجير3 كه گلوله زنيه فقط و فقط ميتونيد يه اسلحه گلوله زني از رده خارج و البته با مجوز رو ببريد تحويل اداره اسلحه مهمات بديد اونا به شما حواله خريد نخجير3 رو ميده
بدون تحويل تفنگ شما فقط ساچمه زني ميتونيد بخريد پس كل صورت مسئله عوض ميشه
شما بر فرض ارزونترين گلوله زني رو زير3 ميليون گير نمياريد!بعدشم بخوايد تحويلش بديد و 1 و خورده اي هم پول اضافه تر بديد ميشه حدود 4.5 ميليون!!خوب بعدا اين تفنگو چن ميخوايد بفروشيد؟؟بازار آزاد قيمتش حدود 4 ميليونه!بسته به تميزي و دقتش كمتر يا بيشتر هم ميشهKhansariha (214)
در مورد سوال دوم كه بحث دقته نخجير3 دقيقتره
سوال سوم هم همينطور
و سوال چهارم !!اصل ماجرا اينه كه هردو تفنگ ايراني هستند!!مث اينكه شما بپرسيد كيفيت پژو405 بيشتره يا سمند....

RE: نخجیر 3 - snipshooter - 2012-04-15 12:47 PM

راستیتش من بین صیاد 2 و نخجیر 3 گیر کردم

اولا اساسا مقایسه ساچمه زن و گلوله زن کار غلطی هست.
دوما مگه اینا تو بازار ریخته همینجوری که بری سوا کنی یا بین خرید هندونه و خربزه گیر کنی . گرفتن سلاح دولتی ساچمه زن خودش ماجرا ها داره. گلوله زن که دیگه هیچ

RE: نخجیر 3 - berno - 2012-04-15 01:13 PM

با سلام خدمت عزيزان:دوستي در مورد انواع فشنگهاي 270 پرسيده بودند (از لحاظ وزن)عرض كنم تا انجايي كه بنده اطلاع دارم اسلحه كاليبر 270 از فشنگ با وزن 110 گرين داره تا 180 گرين و بسته به نوع شكار ميتوان از انها استفاده كرد(البته اگر بتوان در كشورمان به اين تنوع دست يافت)كه به عنوان مثال از 110 براي شكار حيوانهاي كوچك و موذي مثل شغال البته نه در ايران از 150 معمولا براي كل و قوچ و از 180 هم براي گوزن يا گراز استفاده ميشود كه در توليدات اوليه اين سلاح به غير از انهايي كه لول اتريشي داشت امكان استفاده از فشنگ 180 نبود(گلنگدن بسته نميشد) و علت ان كوتاه بودن فاصله پرش گلوله تا ابتداي خان بود كه اين عيب توسط تعمير كاران مجرب قابل اصلاح بود و اشكال ديگر سفتي ماشه بود كه علت ان استفاده از سيستم عقبه برنو (جنگي 8.57)در اين سلاح بود و همانطور كه ميدانيد ماشه برنو براي شكار ساخته نشده و از حساسيت برخوردار نيست ولي از لحاظ گپ و گلنگدن بسيار محكم و قابل اعتماد است و فكر كنم در مدلهاي جديد اين اشكال رفع باشد در اخر اگر اطلاعات اشتباه دادم اساتيد بنده را عفو كنند..

RE: نخجیر 3 - Hunter - 2012-04-15 02:38 PM

با سلام....

برنو جان اطلاعاتتون کامل بود .....سپاس گزار

دوستان تاپیکی تحت عنوان انواع فشنگ های گلوله زنی در سایت موجود هست به ادرس زیر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

توی تاپیک فوق سعی شده تمام کالیبرهای شکاری از 308 تا 7.62 در 54 روس و 270 و .... بحث و معرفی بشه......!

اینم بگم که نخجیر 3 یک سری مدل سفارشی در کالیبر 308 تولید کرده که خیلی کمیابه و اگه پیدا بشه یه تیکه جواهره به خاطر فشنگ های ارزونش....

[تصویر: 13344870491.jpg]

[تصویر: 13344882151.jpg]

فشنگ بالا یکی از بهترین فشنگ های موجود هست یه چیزی بین rws و فشنگ های تولید داخل....

این نوع فشنگ را مغازه ی اقای گل مشکی توی تهران سهمیه میدادن پارسالKhansariha (214)

برنو جان درست فرمودند فشنگ های سافت پوینت مثه نمونه ی بالا بعضا اونایی که 180 گرینی هستند توی سری های جدیدی که ایران میزنه درست جا نمیره که نیاز به اصلاحات داره ولی سری های اولیه که خودم هم دارم همچین مشکلی ندارند فقط با 180 گرینی نوک تیز یه خرده مشکل دارن ولی اونم قابل حله....

خاطر نشان میکنم توی ایران اطلاعات درباره ی سلاح های گلوله زنی نسبت به ساچمه زنی کمتره از دوستان خواهش دارم اگر اطلاعاتی دارند ما را هم بی نصیب نگذارند...

[تصویر: n_a.jpg]

داخل پست 105 هم عرض کردم که این نوع سلاح در حال پیشرفت است و با رایزنی های انجام شده درصدد هستند تعداد خان ها را از 3 به 6 ارتقا دهند و دقت را بهبود بخشند...

در اخر ذکر این نکته ضروری است که اگربه دنبال لانگ شات هستید یک بار با کالیبر 7 میلیمتری مگنوم و یا 06-30 شلیک کنید دیگر 270 و 54*7.92 را به فراموشی میسپاریدKhansariha (214)

موید باشید

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2012-04-17 01:13 PM

دوستان ما اخرش نفهمیدیم نخجیرهای سال 90 جای پایه دوربین را شبیه تفنگهای خارجی روی کپ و گلنگدن در اوردند یا نه راستی نمایشگاه اسلحه چه ماهی برگزار میشه انشاالله امسال حتما بازدید میکنم

RE: نخجیر 3 - Hunter - 2012-04-17 03:43 PM

(2012-04-17 01:13 PM)Intervention نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ما اخرش نفهمیدیم نخجیرهای سال 90 جای پایه دوربین را شبیه تفنگهای خارجی روی کپ و گلنگدن در اوردند یا نه راستی نمایشگاه اسلحه چه ماهی برگزار میشه انشاالله امسال حتما بازدید میکنم

با سلام خدمت دوست عزیز

یکی از دوستان بنده به نام اقای عظیمی با تحویل دادن یک عدد کلاشینکف به سپاه پاسداران چند روز پیش مدل 91 این سلاح را تحویل گرفت.....

[تصویر: 539986_211350745642257_100003019996946_3...6843_n.jpg]

توی عکس مشخصه تغییراتی که صنایع جنگ افزارسازی ایران وابسته به سپاه پاسداران روی این اسلحه اعمال کرده به شرح زیر است...

تغییر در پایه ی دوربین...
تغییر محسوس در قنداق....
تغییر در اندازه لوله...

پایه ی دوربین مشکل لقی سریهای قبلی را نداره...قنداقش تغییر کرده و لولش کمی کوتاهتر شده...

موفق باشیدKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Don Corleone - 2012-04-17 07:15 PM

واقعا پیشرفت خوبی کرده امیدوارم ادامه داشته باشهKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - choliche - 2012-04-17 08:01 PM

واقعا تغييرات زيادي روش انجام دادند