شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش مهارتهای تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- موضوع: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ (/showthread.php?tid=492)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - ALIANA-54-T06 - 2014-08-23 09:40 AM

(2014-08-21 09:30 PM)moradian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سولی دارم میخوام ببینم طریقه صفر کردنم درسه؟
صفر کردن تو 15 متر:
مرکز سیبل تو 15 متر قرار میگیره
سه تا تیر بهش شلیک میکنم
درجه افقی و عمودی رو تنظیم میکنم تا تیر های بعدی در همون شرایط شلیک قبلی به مرکز سیبل برخورد کنه Khansariha (8)
توضیحم درسته؟
اگر اینطوره صفر اولم اگه دورتر باشه(مثلا 25 متر) بازم برخورد صورت میگیره(مثلا مرکز سیبل به اندازه یه سکه 50 تومنی). ممنون
البته صفر کردن با مگسک رو میگم
سلام دوست گرامی
بله روش هربار سه شلیک و بعد تصحیح بهترین روش کامل و شناخته شده میباشد Khansariha (256)
برای صفر هم این توضیح را بدم
ما برای صفر کردن با مگسک دو تا قاعده داریم
اول همان قاعده فاصله 9 متر و برخورد 2.5 سانتی در زیر هدف که نتیجه صفر شدن عددی هست بین مسافتهای 18 تا 32 متر (بستگی به قدرت تفنگ) که حالا چرا 9 متر و چرا دقیقا مطابق با ارتفاع مگسک( 2.5 سانت ) باید زیر خال برخورد کند فلسفه آن و توضیح بیشتر بماند برای بعد .
اما روش دوم صفر کردن روی مسافت دلخواه درست مانند صفر کردن با دوربین میماند با این تفاوت که اگر مسافت دلخواه زیر 15 یا بالای 30 متر باشد یک صفر اول و دومی هم بوجود میاد .فعلا Khansariha (8)

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - nopooo - 2014-09-06 10:11 PM

سلام می خوام این موضوعات رو کپی کنم چطوری؟Khansariha (367)

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - ALIANA-54-T06 - 2014-09-07 07:48 AM

(2014-09-06 10:11 PM)nopooo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام می خوام این موضوعات رو کپی کنم چطوری؟Khansariha (367)
سلام دوست عزیز و تازه وارد انجمن
اول عرض شود که سئوالات عمومی و غیر مرتبط را در تاپیکهای متناسب (مثل این آدرس) مطرح کنید تا تاپیک از مسیر اصلی و مبحث خودش خارج نشود . ممنون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما مختصر عرض میکنم که گرفتن کلیک چپ موس روی هر نوشته ای و یا عکسی آن را آبی میکند و به مقدار دلخواه انتخاب کنید و سپس روی رنگ آبی یک کلیک راست کنید و گزینه کپی را انتخاب کنید و برای انتقال اطلاعات باید یک صفحه متنی مثل (word) و یا (text ) را اول باز کنید و روی صفحه آن راست کلیک و گزینه (paste) را بزنید اطلاعات منتقل میشوند و دیگه صفحه آرشیو شما درست شده است . Khansariha (8)

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - Assassin's - 2014-10-26 10:49 PM

سلام دوستان به نظرتون این سلاح وایروخ 80 5.5 رو باید تو چند متر تنظیم کرد چون وقتی میرم شکار اندازه معینی نیست هم تو 4 متری و هم تو35 متری تیراندازی میکنم خواهش میکنم راهنمایی کنید؟؟؟

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - flower - 2014-10-26 11:00 PM

(2014-10-26 10:49 PM)Assassins نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان به نظرتون این سلاح وایروخ 80 5.5 رو باید تو چند متر تنظیم کرد چون وقتی میرم شکار اندازه معینی نیست هم تو 4 متری و هم تو35 متری تیراندازی میکنم خواهش میکنم راهنمایی کنید؟؟؟

دوستم جایی خودندم نوشته بود 12 متری

ببخشید تو همین تاپیک علی آقا چیزهای دیگه ای نوشتن
نوشته زیر مگسک وایرخ رو بخونی همه چی دستتون میاد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - Assassin's - 2014-10-27 12:22 AM

خوب اگه تو 12 متری تنظیمش کنم تا چند متر دقیق میزنه؟؟؟؟بعد برای نقطه سیبل توصیه میکنید چین سانت باشه چون من نیم سانت و نمیتونم ببینم؟؟؟

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - flower - 2014-10-27 10:08 AM

دوست عزیز سلام
فکر کنم شما فراموش کردید پست علی آقا روبخونید
فکر کنم شما توصیه های علی آقا رو انجام بدید بهتره . من فقط جایی خوندم و دقیا نمیدونم کجا بود و ایا درست گفته یا نه ولی علی آقا تو این زمینه ماهر تره

دقیقا علی آقا تو پستشون نوشتن :

پيچ مدرج ديگري كه در قسمت بالا و روي دستگاه قرار گرفته براي تنظيم خطاي عمودي است . با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه هاي ساعت محل اصابت ساچمه ها به سيبل به سمت بالا جابجا ميشود .
حالا در فاصله ۹ متري از سيبل بايستيد . در اين فاصله بايد محل اصابت ساچمه ها به سيبل بدون خطاي افقي و در حدود ۲.۵ سانتيمتر پائين هدف تنظيم شود . ديگر تنظيم دستگاه نشانه روی تمام شده است .
حالا اگر در فاصله ۱۸ تا ۳۲ متري از سيبل بايستيد بايد به مركز هدف بزنيد ( جواب یکی از سوالاتتون ) . البته براي ديد بهتر قطر مركز هدف را بزرگتر و در حدود ۲.۵ سانتيمتر ( این هم جواب یکی از سوالاتتون ) بكشيد . توجه داشته باشید در فاصله دورتر ، تير شما به پائين هدف ميخورد . فعلا Khansariha (256)

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - soskin - 2014-12-18 01:24 PM

سلام
من و دوستام امروز رفتیم میدان تیر(100متر) وقتی میخواستم نشانه بگیرم اصلا اون حالتی که در اولین عکس در همین تاپیک بود نمیشد صورتم را پایین می اوردم قنداق نمی گذاشت بالا می اوردم نمیشد درضمن درجه شکاف مگسک نیز رو 1 بود یعنی همون صد متر.وقتی هم رفتم دیدم هیچ تیری رو به سیبل نزدم Khansariha (367)Khansariha (367)
یعنی چی ؟؟!یک سوال یگه ای هم داشم این بود که هیچی نزدم می تونه از خان های فرسوده تفگ باشه ؟ راهنمایی کنینKhansariha (8)

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - ALIANA-54-T06 - 2014-12-18 06:17 PM

سلام
اینکه نتوانستید مگسک و شکاف درجه را در نشانه گیری تطبیق بدید ربطی به روش و اصول بیان شده در این تاپیک ندارد بلکه دلایل و مشکلات دیگه ای احتمالا وجود داشته مثلا ناموزونی قنداق با سر و گردن و یا نامتناسب بودن سلاح با هیکل و اندام یا چیزهای دیگه .....
برای تیراندازی با سلاح طبق روال معمول و اصول خودش ابتدا 3 تیر قلق شلیک میکنید این قلقگیری برای سلاحی که هیچ شناختی ندارید خیلی مهم و ضروری هست و بعنوان نقطه آغازین کار لازمه و درصورتیکه بهردلیلی متوجه نشید این سه شلیک را کجا زدید دیگه کار شما با سیبل پایان یافته هست و ادامه شلیکها ثمری ندارد . Khansariha (214)

RE: روش تنظیم و کار با مگسک تفنگ - qazwsxh - 2014-12-24 02:07 PM

(2014-12-18 01:24 PM)soskin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من و دوستام امروز رفتیم میدان تیر(100متر) وقتی میخواستم نشانه بگیرم اصلا اون حالتی که در اولین عکس در همین تاپیک بود نمیشد صورتم را پایین می اوردم قنداق نمی گذاشت بالا می اوردم نمیشد درضمن درجه شکاف مگسک نیز رو 1 بود یعنی همون صد متر.وقتی هم رفتم دیدم هیچ تیری رو به سیبل نزدم Khansariha (367)Khansariha (367)
یعنی چی ؟؟!یک سوال یگه ای هم داشم این بود که هیچی نزدم می تونه از خان های فرسوده تفگ باشه ؟ راهنمایی کنینKhansariha (8)

سلام.فکر کنم به این دلیل بوده که شما با دست (مثلا راست)مخالف چشمی(چپ) که تیر ادازی میکردید،تیر اندازی میکردید!بعضی از تفگ ها این طوری هستند که باید اگر دست راست هستنید با چشم راست و اگر دست چپ هستید با چشم چپ تیر اندازی کنید Khansariha (8)
دوستان این مشکل منم هست دست راست هستم ولی با چشم راست نمی توانم درست تیر بزنم راهنمایی کنیدKhansariha (8)Khansariha (8)