شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز درباره ی چوک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: تجهيزات سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=55)
+--- موضوع: همه چیز درباره ی چوک (/showthread.php?tid=786)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: همه چیز درباره ی چوک - کوهنورد - 2012-09-23 02:46 AM

(2012-09-04 09:09 AM)mjrezaei نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بنده یک تک لول مدل کوسه ترک قدیمی خریدم که متاسفانه لوله از اول تا آخر یکسان است و خیلی خیلی زیاد پخش میکنه. دادم تعمیرکار تو تهران دستکاری کردند و چوک زدند . بهتر شده تا فاصله 50 متری خوب میزنه ولی دورتر خوب نمیزنه. بهترین راه حل برای دورتر زدن در این اسلحه چه می باشد. لطفا راهنمایی کنید:

باسلام یکی دیگر از راه های دستیابی به مسافات دور تر استفاده از ود های بدون چاک میباشد .فشنگ رو باز کن ودش رو عوض کن نتیجه اش رو هم بگو
(2012-09-17 12:02 AM)rezaomidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-12-30 11:44 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله فواد جان اشتباه تایپی بود شما بری توی ارسال شماره یک همین تاپیک بنده نوشتم 5 خط یا همون سیلندرKhansariha (8)

مرسی از دقتت

سلام خسته نباشید..یسوال داشتم ازتون .من اسلحم،، وینچستر 5تیر دستکش است .می خواستم ببینم چوکش چنده؟؟ می شه باهاش 4پاره شلیک کرد؟ اگه یکم اطلاعات در مورد این اسلحه به من بدید ممنون میشم؟ چقدر میشه روی این اسلحه حساب کرد؟
سلام خسته نباشید..یسوال داشتم ازتون .من اسلحم،، وینچستر 5تیر دستکش است .می خواستم ببینم چوکش چنده؟؟ می شه باهاش 4پاره شلیک کرد؟ اگه یکم اطلاعات در مورد این اسلحه به من بدید ممنون میشم؟ چقدر میشه روی این اسلحه حساب کرد؟

از گذشته بطور معمول 5تیر ها رو فول چک میساختند چک انها هم در طول لوله بود نه فقط مثل الان در سر لوله .البته اگر خوب روی لول رو نگاه کنی باید یه علامتی داشته باشه تفنگ شما اسلحه بسیار خوبیست لول بسیار جونداری هم داره ولی از من میشنوی چار پاره 12 تایی و کوچکتر شلیک کن هیچ اتفاقی نمی افتد برو حالشو ببر اگر هم تهرانی بیا یک بار هم با هم بریم شکار گراز ببین 4پاره 12 تایی چه میکنه

RE: همه چیز درباره ی چوک - seti - 2012-10-10 01:27 AM

با سلام من دو لول کرال دارم میشه از ساچمه 32 یا 27 تایی استفاده کرد با تشکر

RE: همه چیز درباره ی چوک - peiman - 2012-11-20 07:57 AM

اول بگید کپش سیاهه یا سفید . دوم این که چوکش چنده ؟ اگه می خواهید چهار پاره باهاش بزنید سعی کنید از چوک 3 یا 4 استفاده کنید. که فشار کمتری به لولش بیاد ولی سعی کنید در کل کمتر باهاش چهار پاره بزنید کرال های این دوره جدید که تک ماشه هستند زیاد قابل اطمینان نیستند ولی کرال های سری قبل بهتر بودن. این سری حتی یه دست روغن جلای خوب به قنداقشون نزدن. با کوچکترین ضربه ای خط می افته. به هیچ عنوان قصد توهین و زدن سر مال رو ندارم . اصلا از آدمایی که دیگران رو پایین میارن بدم میاد. ولی چون سوال کردید دارم میگم. یکی از دوستام این سری که جواز اعلام کردن یه کرال تک ماشه جدید گرفت ولی لولش گرفت به تیکه آهن که مثل الماس روی لولش یه خط عمیق انداخت که این نشون میده آلیاژ لول کرال های جدید زیاد جالب نیست. اگه اسلحه شما این طوریه لطفا کمی احتیاط کنید.

خودتون قضاوت کنید :
[تصویر: 80389182118060859991.jpg]
قنداق برتا اسپورتر dt10

[تصویر: 90498703391636696851.jpg]
قنداق یه کرال تک ماشه ساخت جدید

RE: همه چیز درباره ی چوک - younes - 2012-11-29 02:50 PM

سلام به همه :قصدخريد چوك اكسترنال واسه تفنگ اكارو داشتم ولي رنج قيمتها خيلي متفاوته اگه ازدوستان كسي ميدون قيمت ي سته سه تاي چند ميشه بگه ممنون ميشم بعدش چطو تشخيص بدم اصلي بازم از راهنمايتان ممنونمKhansariha (256)

RE: همه چیز درباره ی چوک - bycal - 2012-12-05 05:23 PM

سلام دوستان
هر کدام از 2 چوک زیر به نظر شما برای چه شماره ساچمه ای مناسب تره و چه مشخصه هایی از نظ ر جمع زنی و دور زنی داره
1- رو یک چوک حروف ICوIMمشترکا نوشته شده
2- روی یک چوک حروفMوFمشترکا نوشته شده
من معنی هر کدام از حروف و کاربردشن رو میدونم نکته اینه که چرا مشترکا روی یک چوک دو حالت نوشته شده ایا این مزیت هست یا ضعف و دلیل؟
ممنون
ضمنا دوستان کلماتLeadوsteel در مقابل هر کدام نوشته شده اینها به چه معنی میباشد به این شکل:
Ic-lead

IM-steel

M-lead

F-steel
اگر نیازی هست عکساش رو هم میزارم

RE: همه چیز درباره ی چوک - کوهنورد - 2012-12-05 11:01 PM

بیزن جان موضوع یه کم بغرنج شد !!! حرف اف که مخفف چوک فول است که نمیتواند برای ساچمه استیل بکار برود انوقت حرف ام که مخفف مدیفاید است ساچمه سربی !!!!!!!!!!!! اگر شد عکس بگذار اگر چوکها با خط یا دایره علامت گذاری شده اند هم لطف کن در عکس مشخص باشد . ممنون

RE: همه چیز درباره ی چوک - bycal - 2012-12-06 12:25 AM

(2012-12-05 11:01 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیزن جان موضوع یه کم بغرنج شد !!! حرف اف که مخفف چوک فول است که نمیتواند برای ساچمه استیل بکار برود انوقت حرف ام که مخفف مدیفاید است ساچمه سربی !!!!!!!!!!!! اگر شد عکس بگذار اگر چوکها با خط یا دایره علامت گذاری شده اند هم لطف کن در عکس مشخص باشد . ممنون
با سلام خدمت شما جناب کوهنورد عزبر و همه دوستان
عکس از چوک های مورد بحث (مربوط به 5 تیر بایکال) رو به علت نداشتن دوربین با زوم خوب و نوشته های بسیار ریز که در مقایسه با یک کارت حافظه به ظریف بودن این چوک و نوشته هاش پی میبرید به هر حال عکس ها رو خدمت اساتید و سروران قرار میدم تا در پاسخ راحت تر باشند پیشاپیش از همه دوستان مخصوصا استاد عزیز اقای فلاح تشکر میکنم
امید است سایر اساتید نیز از نظراتشون منو بی نصیب نزارن تشکر فراوان
[تصویر: IMGP0704.jpg]
[تصویر: IMGP0703.jpg]
[تصویر: IMGP0700.jpg]
[تصویر: IMGP0694.jpg]
البته نوع f-lead
[تصویر: 1.jpg]

نمای کلی هر سه چوک با اچار
[تصویر: 4.jpg]

RE: همه چیز درباره ی چوک - dieselpower - 2012-12-06 01:03 AM

بیژن جون منظورش اینه که اگر از ساچمه استیل( اهنی) استفاده میکنی این چوک واستون کار چوک fویا im رو میکنه و اگر از ساچمه لید(سربی) استفاده میکنید این چوک واستون کار چوک mویاic رو انجام میده ,از اونجا که بیشتر ساچمه های استفاده شده در فشنگهای موجود در ایران سربی هستند شما روی سایز چوک مقابل کلمه lead حساب کن

RE: همه چیز درباره ی چوک - کوهنورد - 2012-12-06 02:06 AM

والا چی بگم باید یه مقدار تحقیق کنم حرف این دوستمون هم میتونه درست باشه یا نباشه خوب مثلا اگر دهانه چوک در حالت فول که باید 17.5باشه فرقی داره ساچمه سربی ازش رد شه یا اهنی یا برنجی ؟ خوب دهنه 17.5 ، 17.5 دیگه چرا باید یکی رو بیشتر فشرده کنه یکی رو کمتر ؟؟ الان یه مثالی یادم امد اگر نورد زرگر ها رو دیده باشید هر دهنه یک اندازهای داره مثلا یک میل ، یک ویکدهم و ...... ولی از دهنه یک میل چه طلا رد شه چه نقره چه مس همه رو یک میل میده بیرون و الی اخر . باید فکر کنم .
راستی هادی جان موردی که گفته بودی رو فراموش نکردم دارم دنبالش میگردم . مخلص همه بچه های سایت .
یه چیز دیگه هم هست اونم اینکه ساچمه هر چی سبکتر باشه تمایلش به پراکندگی بیشتره یعنی اگر حروف برعکس بود منطقی تر بود یعنی اف مقابل لید ام مقابل استیل . به این معنا که سربی رو فول میزنه ( با پراکندگی کمتر ) استیل رو نیم چوک ( با پراکندگی بیشتر )
اقا من الان یه فکر دیگه زد بسرم اون اچار سه پله رو بکن توی چوک ها بعد بگو بترتیب هر چوک پذیرای کدوم پله است ؟ اولین چوک رو اف لید انتخاب کن . ببخشید ها من خورده فرمایش زیاد دارم

RE: همه چیز درباره ی چوک - dieselpower - 2012-12-06 02:23 AM

حرف شما کاملا درسته بالاخره اندازه دهانه که تغییر نمیکنه همونه اما اون چیزی که روی چوک نوشته هیچ معنی غیر از این نمیتونه داشته باشه شاید خودشون یه حساب و کتاب منطقی دارن که اینجوری نوشتن راستش منم خیلی دلم میخواد ازش سر در بیارم حتما به درد میخوره و شاید دیدگاهمون نسبت به چوک رو عوض کنه شما اگر تحقیقی کردی و چیزی دستگیرت شد ما را هم در جریان بذار ممنون