شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تعمیر قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر دوربین،قنداق و سایر تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=100)
+---- موضوع: تعمیر قنداق (/showthread.php?tid=863)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: تعمیر قنداق - salehpourtaher - 2012-09-08 08:37 PM

(2012-09-08 07:55 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز 60 خیلی زبره.نمیتونید خط خشش رو محو کنی.از 100 شروع کنید

(2012-09-08 02:51 PM)salehpourtaher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز شما دو شماره نیمه درشت و ریزاحتمالا هشصد و دیویست و کوچیک ترین شماره رو بخرید بهد اگر لرزون دارید با لرزون اگر نه با دست سنباته بزنید به ترتیب از ریز به درشت اصلن خسته نشید و احتمالا باید برای هر قنداق دورو بر هشت ساعت کم کم سنباته بزنید
بعد طبق سلیقه ی خودتون میتونید با امرا و بی کرومات رنگش کنید و بعدش کیلر بزنید و اگر میخواید براق بشه سیلر هم میزنید
البته اگر میخواید آج بزنید قبل از رنگ کاری با لیزر این کارو انجام بدید
و دیگر هیچ...

صالح جان شرمنده که من دخالت میکنم.ولی کمی اطلاعات شما صحیح نبود مجبور شدم متذکر بشم
سیلر ماده زیر کار جهت واترپروف کردن و پر کردن چشمه های چوب هست.و کاملا مات هست.پس اینجمله که فرمودید اگر میخواید براق بشه سیلر بزنید کاملا اشتباه هست.
کیلر خودش نوعی جلا هست.ولی میتوان به عنوان لایه همرنگی جهت ترکیب جوهر زیر پلی استر هم بکار برد
در مورد امرا:عرض کنم خدمتت امرا یک ماده معدنی هست.یعنی عملا پودر سنگ هست.این ماده جهت ساخت بتونه های همرنگی با ترکیب با مل و سریش استفاده میشه.اینکه استاد پورنگ ازین رنگ استفاده کرد به جهت این بود که میخواست خلل فرج چوب به مانند قنداقهای مسابقاتی پوشیده نشه.و در واقع یک نوع میان بر بود.در علم رنگ چوب ما همچین راهی جهت رنگ ادوات چوبی نداریم
در مورد اون بی کرومات هستم عرض کنم درستش پتاسیم دی کرومات هست و به هیچ عنوان رنگ نیست.فقط جهت اعمال فرآیند شیمیایی بر روی سطح زیر کار در مواردی خاص برای تیره تر کردن استفاده میشه
باز هم ازتون عذر خواهی میکنم ولی به نظرم در هنگام مشاوره دادن اطلاعاتی رو درج کنیم که از صحت اونها کاملا آگاه باشیم
استاد ببخشید از اقا صادق هم عذر میخواد ولی علی اقای بردبار(ali bb) قنداق زیباشونو رنگ کردن و و تو اون عکسی که من دیدم بسیار جالب شده و صاف و خوشگل (به خدا قصد جسارت ندارما فقط من دیده هامو بیان کردم)
برای بی کرومات هم رنگ قنداق اقا مرتضی گل هستش ....(بازم میگم من طبق دیده هام حرف زدم و از بیان این مثال ها هیچ غرضی ندارم و سرا پا تسلیم فرموده های شما هستم)
برای سیلر هم راستش رو بخواین منظورم اسپری سیلر کیلر بود ولی خواستم کلاس بذارم و اینو گفتم(برای این اسپری هم براق کنندگیش تجربه شخصیمه...)
بازم من تسلیم شما هستم و هیچ هیچ هیچ هیچ حرفی ادعایی سخنی چیزی در مقابل فرموده شما ندارم .....Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تعمیر قنداق - sadra9496 - 2012-09-08 09:17 PM

نه صالح جان این چه حرفیه.شما ببخشید که من جسارت کردم و تذکر دادم.بله من در جریان تمام کارهای بچه ها هستم.اگر مطالب رو دنبال کرده باشید در همونجا هم آقا مرتضی اسم صحیح این ماده رو از من پرسیدن و من عرض کردم.اتفاقا خوب هست که دوستان مشارکت کنن تا اگر جایی رو هم بد برداشت کردن اصلاح کنن.تمام هدف ما در اینجا کسب اطلاعات صحیح و بیان اطلاعات صحیح هست.در هر صورت جسارت من رو به بزرگیتون ببخشید

RE: تعمیر قنداق - SadeghS - 2012-09-08 11:26 PM

با نام خدا و سلام

از همه ی دوستان سپاس گذارم که دارند راهنماییم میکنند Khansariha (8) ... یکی از قنداق ها رو با شماره 120 کامل سمباده کشیدم ... حدود 1 ساعن و ربع طول کشید و دستامم تاول زدند Khansariha (367)

البته بیشتر اون جاهایی که زیاد خط و خش داشت رو کشیدم و بقیه جا ها رو در حد رفتن رنگ قنداق کشیدم حالا هم باید برم سراغ شماره 200 و بعدش 800 ... فردا حتمن یه عکس ازش میزارم Khansariha (219)

بازم از همه ی دوستان تشکر Khansariha (8)

RE: تعمیر قنداق - SadeghS - 2012-09-09 02:08 PM

با نام خدا و سلام

خب دوستان کار سمباده کشی یکی از قنداق ها تموم شد و حالا میخوام رنگش کنم Khansariha (48)

میخواستم اگه امکانش هست کامل منو یه راهنمایی کنید واسه رنگ کردن

اول از همه خودم از پسش بر میام ؟؟؟ یا بدم بیرون واسم رنگ کنند ؟؟

اگه خودم میتونم لطفا یه لیست کامل از چیزایی که باید بخرم . بعدش هم مراحل کامل رنگ آمیزی Khansariha (8)

رنگ هم میخوام قهوه ای تیره کنمش

اگه خودم نمیتونم کجا بدم رنگ کنند ؟؟؟

با سپاس

RE: تعمیر قنداق - mhrSB - 2012-09-09 02:13 PM

فکنم پتاسیوم دی کرمات باید استفاده کنید.

RE: تعمیر قنداق - SadeghS - 2012-09-09 02:17 PM

(2012-09-09 02:13 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

الان این پتاسیم دی کرمات چی هست ؟؟؟ رنگ ؟؟؟ چطور باید استقاده کنم ؟؟؟

اگه میشه یکم کاملتر توضیح بدین

البته شرمنده مبتدیم Khansariha (8)

راستی اگه بخوام آج بزنم کجای تهران باید ببرم واسه آج زنی ؟؟؟ بعد خودشون طرح دارن یا باید بهشون طرح هم بدم ؟؟؟

RE: تعمیر قنداق - mhrSB - 2012-09-09 02:26 PM

(2012-09-09 02:17 PM)SadeghS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-09 02:13 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

الان این پتاسیم دی کرمات چی هست ؟؟؟ رنگ ؟؟؟ چطور باید استقاده کنم ؟؟؟

اگه میشه یکم کاملتر توضیح بدین

البته شرمنده مبتدیم Khansariha (8)

راستی اگه بخوام آج بزنم کجای تهران باید ببرم واسه آج زنی ؟؟؟ بعد خودشون طرح دارن یا باید بهشون طرح هم بدم ؟؟؟

تا اون جایی که من متوجه شدم:
رنگ نیست بلکه چوب را اکسید میکنه و رنگ چوب تیره میشه.و باید روی کار بزنید(مایع)و بزارید خشک بشه(البته زیر نور افتاب هم میتواند باشه)اقا مرتضا برای قنداق pcp دستسازشون از این روش استفاده کردن(توضیحات کاملش را دادن)
برای عاج هم باید ببینید کجا نزدیک شما است.و میتوانید از صالح بپرسی(خودش برای قنداقی که درست کرد عاج زده)
من زیاد اطلاعات کاملی ندارم(اگه اشتباه بود)اساتید به بزرگی خودشون ببخشن.Khansariha (8)

RE: تعمیر قنداق - THUNDER - 2012-09-09 02:49 PM

بنظر من عاج زنی رو بیخیال شو.
شما یه پ.خ. به استاد همتی بده, کامل راهنماییت میکنه...

RE: تعمیر قنداق - mhrSB - 2012-09-09 02:54 PM

یه سوال دارم نمیشه رو یک ورقه نازک چوب را عاج زد و بعدا انو به کار چسباند و بعدش روش روغن بزنند؟

RE: تعمیر قنداق - THUNDER - 2012-09-09 03:31 PM

منظورت اینه که قسمت عاج زنی رو از چوب دیگه درست کنیم؟ چرا نشه. دوستان بنظر من بهتره ابزار عاج زنی دستی رو خودتون بخرید و طرح بزنید تا اینکه بخواید بدید با لیزر بسوزوننش که سیاه بشه.....