شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-05-25 02:17 PM

به نظر بدرد گروپگیری و شلیک در فواصل دور می خوره

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-05-25 03:45 PM

این تست گروپگیری روی پاکت در صد متر ه اگه عملکردش در صد متر اینطور باشه پس چیز خوبیه اما من فکر کنم بیشتر تبلیغاته

RE: نخجیر 3 - کوهنورد - 2015-05-25 09:06 PM

با سلام :
آقا حسین ،این چیزی که عکسش رو گذاشتید در واقع استابلایزر هست که باعث میشه ارتعاشات لوله در هنگام شلیک خنثی بشه . شرط اول بکار بردن این استابلایزر ها اینه که زیر لول کاملا خالی باشه و به اصطلاح لول شناور باشه .یکی از دوستان با هزار زحمت و هزینه داد از بلاد کفر براش آوردن خیلی هم باهاش سر و کله زد ولی اونقدر ها هم تاثیر نداشت . اینها اگر تاثیر اینچنینی در گروپ داشت قطعا برای تفنگهای نظامی بکار میبردن . اگر شما هم خوشتون اومده تجربه کنید میتونید از استابلایزر تیروکمانهای ورزشی که در دسترس هست و یا از قطعات لاستیکی یا حتی منجیط بسازید .در هر صورت بابت تجربه خوبتون در تیراندازی تشکر میکنم .
موفق باشید

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-05-26 09:20 AM

با سلام ضمن تشکر از لطف شما دوست عزیر ومحبتی که نسبت به بنده دارید باید عرض کنم منهم با شما موافقم ،کارایی این وسیله مشکوک به نظر میرسه چون اگر جواب داده بود به سرعت فراگیر میشد به خصوص که این کارخانه ها در تحمیل جنس خودشون به مصرف کننده ها استادن

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-05-27 09:54 AM

با سلام ،دوستان ایا نمیشه از سیستم ژیروسکوپ که در ناوهای جنگی برای حفظ تعادل سطح استفاده میشه بخصوص در باند نشست وبرخاست هواپیماها تا سطح همیشه تراز بمونه در مقیاس کوچکتر روی دو پایه تفنگ طراحی بشه که در هر شرایطی روی هر سطح ناهمواری یا با هر لرزشی تفنگ از هدف خارج نشه ساخت دوستانی که از فیزیک ویا صنعت اطلاع دارن راهنمایی کنن وایا هزینه ساخت ژیروسکوپ خیلی زیاده واصلا شدنیه

RE: نخجیر 3 - Colt - 2015-05-27 01:38 PM

(2015-05-27 09:54 AM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ،دوستان ایا نمیشه از سیستم ژیروسکوپ که در ناوهای جنگی برای حفظ تعادل سطح استفاده میشه بخصوص در باند نشست وبرخاست هواپیماها تا سطح همیشه تراز بمونه در مقیاس کوچکتر روی دو پایه تفنگ طراحی بشه که در هر شرایطی روی هر سطح ناهمواری یا با هر لرزشی تفنگ از هدف خارج نشه ساخت دوستانی که از فیزیک ویا صنعت اطلاع دارن راهنمایی کنن وایا هزینه ساخت ژیروسکوپ خیلی زیاده واصلا شدنیه

امكان هر كاري وجود داره اما بايد ديد هزينه ها و مشكلات سر راه ارزشي داره براي رسيدن به هدف خاص يا خير.
ژيروسكوپ تراز با افق هستش و هر وسيله اي كه از اين سيستم استفاده ميكنه همتراز با افق خواهد بود يا خواهد شد مثل هواپيما و كشتي يا موشك.
آيا براي شليك كردن گلوله احتياجي به هم ترازي با افق هست؟؟؟
و مسئله ديگه اين كه ژيروسكوپ ها براي دقيق كار كردن نياز به يك منبع تغذيه با انرژي مداوم دارن ايا شما حاضريد براي مثلا يك ساعت استفاده باطري به اندازه باطري موتور سيكلت يا شايد خودرو همراه خود حمل كنيد.
مسائل مختلف ديگه از جمله ساخت دقيق و غيره هم دخيل هست

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-05-27 02:07 PM

منظور اینه که سطح زیر قنداق همیشه تراز باشه نه اینکه دید یا هدف ما همیشه در افق باشه حالا سوای بحث انرژی مورد نیاز ممنون از پاسخ شما
الان ترازهایی هستند که روی دوربین کار میزارن واسه تراز شدن تفنگ اما با یه اختلاف سطح کوچیک تفنگ دیگه تراز نمیشه اما اگه. پلت دو پایه بتونه همیشه تراز باشه طبعا تفنگم همیشه ترازه وبرای تیر اندازی مساعد تر

RE: نخجیر 3 - Colt - 2015-05-27 06:55 PM

(2015-05-27 02:07 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظور اینه که سطح زیر قنداق همیشه تراز باشه نه اینکه دید یا هدف ما همیشه در افق باشه حالا سوای بحث انرژی مورد نیاز ممنون از پاسخ شما
الان ترازهایی هستند که روی دوربین کار میزارن واسه تراز شدن تفنگ اما با یه اختلاف سطح کوچیک تفنگ دیگه تراز نمیشه اما اگه. پلت دو پایه بتونه همیشه تراز باشه طبعا تفنگم همیشه ترازه وبرای تیر اندازی مساعد تر

کار ساده ای نیست نتها به یک ژروسکوپ بلکه به کیت الکترونیکی که فرمان های ژروسکوپ را به پمپ های هیدرولیکی ارسال کنه داریم که حتی اگر محصول نهایی به تولید انبوه هم برسه قیمت بسیار زیادی خواهد داشت

نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-06-01 09:53 PM

[تصویر: 61dcd384b6adceb9d35b0f319fd3a5ae.jpg]
یه باس جدید نصب کردم حس میکنم دقیق تر ونرم تر تیر میزنه
[تصویر: 26035044d50b293ad1dbbb5e1e7ab18d.jpg]

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-06-04 01:12 AM

سلام دوستان امروز با یکی از دوستان رفتیم تیراندازی با اسلحه من هدفو بار اول توی صد متر گذاشتیماندازه خال ابی رنگ یک سکه پنجاه تومنی دوشلیک توسط من انجام شد وسط خال همدیگه روقیچی کردن ،هدفو به 364 متر انتقال دادیم دوشلیک دیگه توسط من انجام گرفت هدف مربع ده سانت در ده سانت هر دوشلیک در یک راستا زیر مربع به فاصله سه سانت از همدیگه نشست به دوربین یک کلیک دادیم که تقریبا باید بیست ویک میل متر بالا میومد وبه پونصد متر رفتیم اینبار دوستم شلیک کرد تیر اول چهار انگشت به چپ زیر خال خورد تیر دوم با در نظر گرفتن باد مخالف اومد کنار هدف بالا موازی هدف وتیر سوم با در نظر گرفتن میل دات بیشتر برای باد مخالف تقریبا وسط هدف خورد ومن امروز به صنعت اسلحه سازی کشورمون واقعا افتخار کردم فقط ای کاش به مهمات هم توجه بیشتری میکردن امروز شارژ روحی شدم چون هر جا دلمون میخواست تیرا مینشست واگر فشنگ بیشتری داشتیم بعد از این اعتماد به نفس میتونستیم مربع رو سوراخ سوراخ کنیم فشنگا هم سیلر بولت 150 بودن حالت تیراندازی خوابیده هدف ده متر بالا تر از سطح ما در سینه کوه بود روی دو پایه تفنگ شلیک میکردیم گرمای هوا 45 درجه بود وبا اینکه در این دما لول بشدت داغ میشه وما زیاد فرصت خنک شدن دوباره لولو نمیدادیم به اندازه ای که یکبار با ماشین سیبلو جابجا کردیم ویکبارم تغییر مکان دادیم تیراندازی مجدد انجام گرفت بازم خیلی دقیق میزد چون بعضی از تفنگا با داغ کردن بد میزنن اما این اتفاق نیفتاد
فقط نقطه قابل توجه اینجاست که فشنگای 150 گرین ما وقتی توی صد متر مرکز خالو میزنن در بالای سیصد متر نمیتونن مرکز بشینن به همین خاطر باید تنظیم به صورتی باشه که در صد متر یکونیم سانت بالای خال رو بزنه تا در پونصد متر ما افتی رو مشاهده نکنیم وبه گمانم برای هزار متر باید طوری تنظیم شه که توی صد متر پنج سانت بالا بزنه
البته اصلاح کنم فاصله ما پونصد متر روند نبود پونصد وسی وشیش متر بود
زوم دوربین روی 9 بود وکل این تیراندازی ها با همین زوم انجام شد
به پاس زحمتی که این عزیزان در صنعت اسلحه سازی کشور میکشن این حقیر هم تا حالا به سه نفر از دوستان متمولی که توانایی خرید هر سلاح خارجیو داشتن توصیه اکیدی کردم که سلاح ایرانی خریداری کنن واز اونجاییکه که این عزیزان وبزرگان بنده رو به مشاوری خودشون قبول دارن همین کارو انجام دادن یکیشون میگفت کسی که بره سلاح خارجی بخره پولاشو صرف برند کرده گرچه ما تفنگای خارجی رو نفی نمیکنیم وخیلی خیلی هم قبولش داریم اما در حال حاضر نخجیر سه با تغییرات قنداق وماشه توان رقابت با همه تفنگای 270 خارجی رو داره اینو با قدرت عرض میکنم ودر عرصه عمل هم پاسخگو هستم اما به شرط مهمات خوب عزیزان باور کنید 270 مانلیخر هم با مهمات بد ،بد میزنه عزیزی یک روز دوربینشو اورده بود تنظیم کنم هشت فشنگ داشت هر کدوم یه مارک انتظار داشت تنظیم شه ،اخرم نشد با عصبانیت رفت و هر چه من توضیح میدادم قبول نمیکرد ،به نظر این بنده مهمات از سلاح مهمتره وتعجب من اینجاست این عزیزان که مهارت ساخت سلاح به این خوبی رو دارن چطور تکنولوژی ساخت مهمات خوب رو ندارن؟